Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung RSH1KBRS - Wyciek wody z lodówki RSH1KBRS

04 Cze 2013 12:24 14067 11
  • Poziom 10  
    Witam,
    Mam prośbę o pomoc jak w temacie.
    Problem z tą lodówką juz dość długo się ciągnie. Najpierw zamarzał parownik co klika tygodni - problemem okazał się czujnik defrostu który został wymieniony.
    Teraz z kolei mam wyciek z lodówki - co jakiś czas spod klapy parownika leci woda i wylatuje na zewnątrz (pod dolna szufladą). Co to może być?
    ps
    czy ktoś ma może instrukcje serwisową/ książkę budowy tej lodówki?
  • Poziom 12  
    Wężyk z tyłu lodówki odprowadzający skropliny trzeba by sprawdzić czy jest drożny.
  • Poziom 10  
    w jaki sposób to zrobić? Jak to wogóle działa , gdzie ten wężyk odprowadza tę wodę.?

Prawdopodobnie tu leży przyczyna, jak rozmroziłem lodówkę po" ostatnim" razie to w tej rynience (pod blachą parownika) z otworem stała woda i mam wrażenie że nie odpływała.
  • Poziom 12  
    Z tylu pralki wężyk gumowy powinien odprowadzać wodę z rynienki. Jak stoi w rynience to odetkać u mnie jest tam taka raczka do przetykania a jak nie ma to drutem.
  • Poziom 10  
    Czyli trzeba dobrać się do lodówki od tyłu? To kłopot :( muszę ją wyciągnąć z zabudowanej szafki. Nie da się jakoś od środka?
  • Poziom 13  
    to trzeba rozbierać przód aby dostać się do otworu spustowego. Trzeba wybrać
  • Poziom 12  
    No ja bym zrobić jak napisałem , drutem przepchać odpływ, przecież swobodnie to można zrobić od frontu. Jak to jest zapchane to przecież cala woda poleci od razu za lodówkę i nie będzie trzeba jej wysuwać. No chyba ze jest zawoek na tym wężyku, ale to można znaleźć w instrukcji od lodówki. A jak nie to wysunąć nie jest to jakaś straszna praca 10 minut i zrobione.
  • Specjalista AGD
    witam
    panowie troszkę mylą wam się lodówki , to jest model nofrost
    musisz rozebrać obudowę parownika i dopiero wtedy będziesz miał dostęp do otworu odprowadzenia wody(od tyłu lodówki ciężka sprawa z udrożnieniem)
  • Poziom 10  
    ok rozebrać parownik i przetkać otwór drutem. Jakiej grubości ma być to narzędzie. :-)
  • Specjalista AGD
    witam
    drutem tu się nic nie zdziała, wystarczy gorąca woda i jakiś wężyk do udrożnienia, zrobił ci się korek lodowy w odpływie, po rozebraniu obudowy sam zobaczysz co i jak
  • Poziom 10  
    fakt jak rozebrałem parownik cała rynienka była zamarznieta. Lodowka stała wyłączona 2 dni i "lody puściły" ale woda dalej stała w rynience. Długi ten odpływ licząc od dziury w rynience do miejsca gdzie woda ma odplywać? Mógł się nie odmrozic przez dwa dni.