Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

warmet, dedietrch - Kotłownia-sterowanie dwoma kotłami i czterema pompami co

dar 04 Jun 2013 14:05 2628 1
 • #1
  dar
  Level 13  
  Jestem w trakcie uruchamiania kotłowni w domu jednorodzinnym: w kotłowni jest piec Kostrzewa Warmet Ceramik 18,5 kW + kocioł gazowy jednofunkcyjny De Dietrich MCR3. Całość pracuje w układzie zamkniętym. W układzie mam cztery pompy obiegowe: podłogówka góra, podłogówka dół, kaloryfery (drabinkowe w łazienkach oraz zwykły w garażu) i CWU. Piec kostrzewa ma sterownik Luxus 4 - może on sterować dwoma obwdami + CWU.
  Dodatkowo w planach mam dołożenie Solarów do pogrzewania CWU. Zbiornik CWU jest do tego przystosowany.

  Założenie jest takie, że kociło gazowy jest głównym źródłem CO (o ile finanse pozwolą) , a kocioł na paliwo stałe - dodatkowym elementem w okresach przejściowych wiosna - jesień.

  Poszukałem trochę na sieci i znalazłem sterowniki i sterowniki pomp np. firmy AURATON i EUROSTER.
  Może ktoś spotkał się ze zgrabnym sterowaniem, które opanowałoby wszystkie elementy? ;-)
 • #2
  dar
  Level 13  
  Troche czasu minęło i wypada wspomnieć o postępach.. Temat udalo sie na chwile obecna połączyć następujaco... Cwu jest sterowana albo pompą obiegową albo zaworem trojdrożnym jaki posiada piec gazowy. Pompy podlogowek gory i dołu sa sterowane modulem rozszerzen z pieca gazowego-ustawienie temperatury skutkuje pojawieniem sie ządania na piec gazowy. Jezeli jest on wylaczony to w momencie zapalenia kostrzewy uruchamiaja sie pompy. Pozostala kwestia sterowania obiegiem grzejników- kupilem prosty sterownik sterowany temperaturą wody. I działa:-)
  D