Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DAF XF - nie działają wskaźniki na desce rozdzielczej.

04 Cze 2013 14:07 3339 4
 • Poziom 15  
  Witam,

  otrzymałem martwą deskę rozdzielczą od DAF, ktoś już przede mną w niej grzebał i jest wymieniony rezystor 5,6k. na złączach posiadała zimne luty, które zostały usunięte. Jednak to nie pomogło przeszukałem całe forum, m.in. wątki:

  https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1738630.html
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic946329.html
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic728320.html

  Podpiąłem zegary na stole pod zasilacz i układ LM2574 jest sprawny, zasilanie 5V jest podawane. Wyjść pinout do procesora nie znalazłem, ale prawdopodobnie jest on winowajcą, ponieważ po podłączeniu bezpośrednio 5V pod zegary wychyla się wskazówka. Przy braku włączonego zasilania na wejściach do wskaźników nie ma zwarcia do masy, powstaje w momencie podania zasilania na LM2574 (a na wyjściach z prockach jest cały czas 0V).

  Proszę o potwierdzenie czy moje przypuszczenia odnośnie uszkodzonego procesora są prawidłowe oraz o pomoc w znalezieniu nowego procesora CDVL-2105, CDVL-1302 (niestety nigdzie nie mogłem go znaleźć

  Pozdrawiam.
 • Specjalista - Samochody Ciężarowe
  Twoje przypuszczenia potwierdzam, bo ten procesor pada, gdy dostanie się pełne napięcie od strony czujnika pomiaru paliwa. Często zwiera on w wiązce w oklicy rama - zbiornik z przwodem zasilającym pompkę paliwa do ogrzewania postojowego lub obwodem świateł. Takiego procka nie dostaniesz i jeszcze trzeba mieć soft, żeby go zaprogramować. Za 500 - 800 zł kupisz na szrocie drugi zestaw zegarów. Ja też z tym walczyłęm i nic nie wyszło.
 • Specjalista - układy wtrysku Diesel
  Dokładnie.
  Przerabialem ten temat, i jest dokładnie tak samo jak opisał kolega Stary Brat (pzdr.)
  Siada procek a dokładniej wyjście portów. W pamięci EPROM ma jedynie zapis kalibracji wskaźników. Nawet jak procesor podniesie się marne szanse.
  Szczyt myśli technicznej jeśli chodzi o wiązkę :D
 • Poziom 15  
  W takim razie dzięki za potwierdzenie, i zabieram się za szukanie nowych zegarów po szrotach. Nie zostaje nic innego jak przed założeniem zabezpieczyć nowe zegary przed kolejnym zwarciem.
 • Specjalista - układy wtrysku Diesel
  Czujnik poziomu paliwa podłącz dodatkowo izolowanym kablem.