Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie pięciu głośników i subwoofera do PC

JakubJankowski 04 Cze 2013 16:42 1734 9
  • #1 04 Cze 2013 16:42
    JakubJankowski
    Poziom 6  

Witajcie, aktualnie posiadam 2 głośniki, ( no name ), ich kable lecą do Wieży AKAI

końce tych kabli nie posiadają żadnych złącz, poprostu druty wsadzone w blokade w wieży. Ostatnio troche jeden z głośników uległ uszkodzeniu, wydaje przy podwyższonej głośności nienaturalne dźwięki, poprostu "pierdzi" - uszkodzenie membrany. Kilka dni temu zakupiłem 5 głośników + subwoofer przysłowiowo " za flaszke" , nie posiadam do nich niestety zasilacza, a kable są wysunięte na około 20 cm , lecz to nie jest problem aby je przełużyć .

Proszę o poradę, jak mógłbym podpiąć te głośniki do swojego pc. Jeżeli chodzi o subwoofer, jak nie ma zasilacza to nie ma co kombinować, pomińmy go. Chcę tylko rozszerzyć o pare głośników moje audio .

Za wszelkie porady dziękuje ;) Pozdrawiam

Ps. Myślałem o urządzeniu... podobnego do switcha, a dokładniej rozdzielnika, który z jednej strony przyjął by te kable wszystkie i przetworzył je na mini-jacka, ale nie wiem czy takie urządzenie wogóle istnieje. Jeżeli jest coś takiego to proszę o nazwe/ link.

0 9
  • #2 04 Cze 2013 17:11
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

JakubJankowski napisał:
    jak mógłbym podpiąć te głośniki do swojego pc. Jeżeli chodzi o subwoofer, jak nie ma zasilacza to nie ma co kombinować, pomińmy go.

Otóż samych głośników jako takich nie podłączysz do karty muzycznej, bo ona nie posiadają wzmacniacza, a sam sub jak piszesz zasilacza nie ma, a zapewne to on jest tym wzmacniaczem w tej konstrukcji.
    JakubJankowski napisał:
    Chcę tylko rozszerzyć o pare głośników moje audio .

Więc albo zdobędziesz zasilacz i sterowanie do tego suba i wykorzystasz cały ten komplet co już go masz, albo będziesz musiał zakupić jakąś jednostkę która zastąpi suba i pozwoli podłączyć te głośniki.
    Podaj też jaką masz kartę muzyczną/dźwiękową w komputerze, a dokładnie jakie WYJŚCIA ma ta karta, i co dokładnie chciałbyś osiągnąć podłączając to wszystko razem.

0
  • #3 04 Cze 2013 17:16
    JakubJankowski
    Poziom 6  

moja karta to : sound blaster live 5.1
    wyjścia :
    MIDI,
    czarny, różowy, zielony, niebieski ;p
    oraz analogowe.

Jako wzmacniacz do tej pory służyła wieża, nie idzie jej w jakiś sposób rozbudować ?

Co do zasilacza, kupię go w dowolnym sklepie z elektroniką, tylko poprostu muszę znać napięcie, tak ?

0
  • #4 04 Cze 2013 17:23
    1861421
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 04 Cze 2013 17:25
    JakubJankowski
    Poziom 6  

z głośników są wysunięte przewody lekko przykrótkawe, subwoofer ma wejście na zasilacz , a reszta wejść są na .... ojej tu nie znam nazwy tego , nie są to jacki tylko AUX ?

edit : czyli najlepszą opcją było by kupienie tego zasilacza, do... kabli od głośników porobić AUX-y i dopiero subwoofer do pc'ta ?

0
  • #6 04 Cze 2013 17:29
    1861421
    Użytkownik usunął konto  
  • #7 04 Cze 2013 17:30
    JakubJankowski
    Poziom 6  

racja, nie ma co gdybać zaraz pójdę do garażu i porobie zdjęcia.

0
  • #8 04 Cze 2013 18:38
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

JakubJankowski napisał:
    Jako wzmacniacz do tej pory służyła wieża, nie idzie jej w jakiś sposób rozbudować ?

Jeśli to wieża stereofoniczna, to nic więcej z niej nie wyciśniesz, zawsze będzie tylko stereo i nic więcej.
    JakubJankowski napisał:
    Co do zasilacza, kupię go w dowolnym sklepie z elektroniką, tylko poprostu muszę znać napięcie, tak ?

By to działało MUSI być dokładnie taki zasilacz jaki dał producent, bo też może to być i zasilacz i sterowanie tym wszystkim w jednym.
    JakubJankowski napisał:
    racja, nie ma co gdybać zaraz pójdę do garażu i porobie zdjęcia.

Szczególnie daj fotkę TYŁU tego suba.

0
  • #9 04 Cze 2013 18:54
    JakubJankowski
    Poziom 6  

Podłączenie pięciu głośników i subwoofera do PC Podłączenie pięciu głośników i subwoofera do PC

Dodam, iż zaraz po kupnie ok. 2 mc temu robiłem test. Lekko bezmyślny, podłączyłem do subwoofera zasilacz od laptopa, zasilacz laptopa był nieco słabszy subwoofer uruchomił się dioda świeciła na froncie obudowy, lecz po podłączeniu do komputera dźwięku nie było .

Jedyny efekt tej zabawy... to spalona zintegrowana karta dźwiękowa ;),

1 SS przedstawia tył, a drugi kable poprowadzone od poszczególnych głośników.
    Głośników w sumie mam z 10, chcę podpiąć ile się da ;))

Zdjęcia troche nie wyraźne, można model spisać na google grafike i powinny być lepszej jakości.

0
  • #10 04 Cze 2013 19:41
    1861421
    Użytkownik usunął konto