Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung ue37d5500 nie widzi sygnału dvb-t

kidziuś 04 Cze 2013 16:46 8781 12
  • #1 04 Cze 2013 16:46
    kidziuś
    Poziom 6  

Witam,

do niedawana używałem tv lcd LG - do którego miałem podpięty tuner dvb-t T-HD210. Na LG wszystko było ok, siła i moc sygnału dobre, jakoś obrazu też.
    Jednak LG zaczął pierdzieć i postanowiłem zmienić tv na nowszy. Wybór padł na samsunga ue37d5500, z wbudowanym tunerem dvb-t. Jednak zonk... samsung nie widzi sygnału dvb-t ani nie chce współpracować z tunerem.
    Ale po kolei - jak to przebiegało.
    1. Jako, że siła sygnału jest dobra a samsung ma wbudowany tuner uznałem, że wystarczy tylko podpiąć wtyczkę antenową. Dysponuję anteną telmor asr classic z dołączonym zasilaczem ZZA-7 - podpiąłem kabel do tv a tu zdziwienie - tv nie może znaleźć ani jednej stacji!
    2. Podpiąłem do tv tuner poprzez złącze hdmi - telewizor pokazuje obraz menu tunera ale... nie może znaleźć ani jednej stacji.
    3. Dla pewności podpiąłem tuner do starego LG, żeby upewnić się, że antena i tuner są w porządku i wszystko działa! Wyszukuje stacje ze wszystkich muxów i pokazuje wszystkie dostępne kanały.
    4. Podpiąłem następnie do dekodera dwa telewizory - LG przez złącze scart i samsunga przez hdmi. Oba tv pokazują obraz, jednak wyjęciu z dekodera złącza scart od LG, samsung traci sygnał. Po odłączeniu LG od prądu - samsung traci sygnał...

W tej chwili mam antenę i dekoder, dostępny mocny sygnał i tv samsung, na którym nie mogę oglądać kanałów. Zaktualizowałem firmware telewizora (okazało się, że jest dostępny nowszy) ale to niestety nie pomogło. Przywracałem ustawienia fabryczne, również bez skutku.
    Obok samsunga stoi wyłączony LG podpięty do prądu i tunera i tylko dzięki niemu mogę oglądać telewizję na samsungu.

Spotkał się ktoś z was z czymś takim? Jest na to rada?

-1 12
  • #2 04 Cze 2013 21:11
    _cheetah_
    Poziom 37  

• Każdy odbiornik DVB-T ma inną czułość głowicy i może być tak, że na jednym odbiorniku jest odbiór, a na innym nie. Przy czym może to działać w obie strony - dekoder zewnętrzny może być znacznie czulszy od odbiornika TV, a może być i całkiem odwrotnie.
      Niektóre Samsungi wymagają bardzo dobrego poziomu i jakości sygnału.
    • Przy połączeniu po HDMI powinna być zgodność rozdzielczości ustawionej na dekoderze i telewizorze. Musisz to sprawdzić.
    Możliwe, że potrzebujesz poprawić ustawienie anteny lub w ogóle zmodernizować instalacje antenową. Rzuć okiem tam, będzie ci łatwiej ustawić.

0
  • #3 04 Cze 2013 21:21
    kidziuś
    Poziom 6  

hej, dzięki za odpowiedź.
    I dekoder i tv ustawione na 1080.
    Co do czułości - sygnał mam na naprawdę bardzo dobrym poziomie, tv zachowuje się tak, jakbym w ogóle antena nie była podłączona.

telewizor zachowuje się tak, jakby miał zablokowany odbiór sygnału naziemnego.
    wczoraj próbowałem na antenie od sąsiada odebrać sygnał - bez efektu.

0
  • #4 05 Cze 2013 07:05
    _PREDATOR_

VIP Zasłużony dla elektroda

Proszę przeczytać:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=9767614#9767614
    I poprawić link/ załączniki!

:arrow: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=12381526#12381526

0
  • #5 05 Cze 2013 11:35
    egon42
    Poziom 37  

kidziuś napisał:
    Obok samsunga stoi wyłączony LG podpięty do prądu i tunera i tylko dzięki niemu mogę oglądać telewizję na samsungu.

Coś mi się wydaje, że kolega ma żle zrobioną instalację antenową, to po 1, bo wygląda na to, że by odlądać obraz z tunera na tv samsung musi być też włączony do prądu tv LG (chyba, że coś źle doczytałem). Po 2 chyba ten tv samsung jest uszkodzony?

0
  • #6 05 Cze 2013 11:44
    _PREDATOR_

VIP Zasłużony dla elektroda

kidziuś
    Ostatnia wizyta: 05 Cze 2013 09:19

Oj, nie poprawiono, będzie upomnienie!

0
  • #7 05 Cze 2013 12:16
    kidziuś
    Poziom 6  

egon42 napisał:
    kidziuś napisał:

Coś mi się wydaje, że kolega ma żle zrobioną instalację antenową, to po 1, bo wygląda na to, że by odlądać obraz z tunera na tv samsung musi być też włączony do prądu tv LG (chyba, że coś źle doczytałem). Po 2 chyba ten tv samsung jest uszkodzony?

skoro lg działa idealnie, to chyba istalacja jest ok? instalacją jest kabel który biegnie od anteny bezpośrednio do dekodera, bez udziwnień, przejściówek itp. około 15m kabla. Ja raczej stawiam na usterkę telewizora.

Fakt, żeby samsung działał to lg musi być pod prądem.

0
  • #8 06 Cze 2013 10:55
    egon42
    Poziom 37  

kidziuś napisał:
    Fakt, żeby samsung działał to lg musi być pod prądem.
    No i to właśnie jest dziwne bo tuner powinien działać bez niepotrzebnego tv LG.

0
  • #9 06 Cze 2013 11:59
    irekr
    Moderator

Wniosek jest tylko jeden: należy zdemontować wzmacniacz przy antenie.

0
  • #10 06 Cze 2013 12:31
    kidziuś
    Poziom 6  

irekr napisał:
    Wniosek jest tylko jeden: należy zdemontować wzmacniacz przy antenie.

tak już robiłem, bez efektu. Mało tego, bez wzmacniacza sygnału nie widzi nawet dekoder.

0
  • #11 06 Cze 2013 12:32
    irekr
    Moderator

Ale zdjąłeś ten wzmacniacz czy tylko wyłączyłeś zasilanie...

Coś tu nie pasuje, cudów w technice nie ma.....

1
  • #12 06 Cze 2013 13:41
    kidziuś
    Poziom 6  

irekr napisał:
    Ale zdjąłeś ten wzmacniacz czy tylko wyłączyłeś zasilanie...

Coś tu nie pasuje, cudów w technice nie ma.....

zdjąłem wmacniacz, do tv wpiąłem tylko wtyczkę od kabla połączonego z anteną.
    Masz rację, coś nie tak ale sprawa bardzo dziwna :(

0
  • #13 06 Cze 2013 14:00
    irekr
    Moderator

Sprawdź dobrze czy nie zrobiłeś jakiegoś błędu przy wtyku czy symetryzatorze. Mnie nie raz - mimo ponad 30to letniej praktyki - także się zdarza, że "spieprzę" wtyczkę albo zagniotę kabel przy mocowaniu w symetryzatorze.
    Tylko ludzie głupi i psychicznie chorzy nie popełniają błędów.

MUX3 musi działać, nawet w garażu...
    Zasilanie anteny wyłączone w odbiorniku..?

0
  Szukaj w 5mln produktów