Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony Xperia Neo V - sluchawki.

04 Cze 2013 17:00 2109 12
  • Poziom 7  
    Witam, jestem nowy ale licze na Wasza pomoc ;)

Jakiś miesiąc temu zakupiłem przez allegro smartfona Neo V, był używany lecz w idealnym stanie (zadnych wad technicznych). Po dostaniu sprawdzalem wszystkie mozliwosci, lecz nie jestem pewien czy sluchawki dzialaly ;/ Po paru dniach dalem koledze (elektronik) aby zamienil mi wejscie z dawnego SE z tym. Sluch nie dzialają (dzwiek tlumiony), probowalem od kolegow orginalne sluch to tez dzwiek tlumiony, a inne wyskakuje komunikat "Nie znaleziono sprzetu".. Poza tym telefon kupilem z wgranym androidem 4.0.4 i napoczatku dzialas super, lecz teraz czasem zacina (dziwne na taki tel).

Podsumowujac, telefon:
    - Kupiony od allegrowicza z androidem 4.0.4
    - Z prawdopodobnie dobrymi słuch (po kupieniu z allegro)
    - Aktualnie nie dzialaja zadne słuch, nawet oryginalne
    - gwaracja jeszcze 8 msc, w playu.

Moje pytania:
    1. Czy trace gwarancje jeżeli android został wgrany?
    2. Dlaczego słuchawki nie działają, ani 2,3 pinowe (tlumiony dzwiek)?
    3. Co byscie doradzili, czy na gwaracje, czy poprostu dać komuś do naprawy?

Proszę o odpowiedz bo nie wiem co mam zrobic, a jestem w tych sprawach "zielony" ;) Z góry dziękuje za każda odpowiedz! Licze na Was (+) ;)
  • Poziom 39  
    Wymieniles jacka na zepsutego. Zawieszanie jest normalne na Androidzie.
  • Poziom 23  
    Wlutowałeś inne złącze audio? Straciłeś gwarancje. Ślady lutowania będą, a jeżeli nigdy nie był w serwisie, to znaczy że jest to nieautoryzowana ingerencja
  • Poziom 7  
    Nic nie wmontowywalem - zle zrozumieliscie (albo ja zle napisalem) :P
    Kolega sluchawki (nic w telefonie) zamienial, przejsciowki do starych sluchawek bo dzialaly dobrze i byly douszne.. Ale w zadnych nie dziala ;/
  • Poziom 39  
    Jak masz gwarancję to oddaj na nią.
  • Poziom 7  
    Tak, tylko czy nie jest to wina np. usuniecie przy wgrywaniu odtwarzaczu( kupilem juz z wgranym androidem), albo cos? I czy traci sie gwarancje jesli wgrywalem nowszego androida?
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Nie, nie.
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    sprawdz na orginalnych sluchawkach se MH-650C MH-500 i o ile dobrze pamietam mh410C lub bez C. Jesli nie bedzie działać na tych słuchawkach wtedy możesz reklamować telefon.
  • Poziom 7  
    Dobra, dzięki za odpowiedz. Słuchawki orginalne mają stłumiony głos, więc daje na reklamacje. Dzięki za odpowiedzi, a dlaczego podpinając dużo modeli słuchawek wyskakuje bląd "akcesorium nie jest obslugiwane"?
  • Poziom 27  
    rozumiem ze sprawdzales na dokladnie tym modelu co ci napisalem ? sony robi duzo roznych modeli i nie wszytskie sa kompatybilne z neo v
  • Poziom 7  
    Tak, zresztą zamówilem teraz nowe, orginalne słuchawki, to dam znać czy działają. Jeżeli nie to oddam na gwarancje.
  • Poziom 7  
    Dzisiaj oddałem telefon na gwarancje, zobaczymy co z tego będzie. Mam tylko jeszcze pytanko, aż głupio pytać ;D Czy jeśli nie podałem kodu (blokady palcem) będzie to dla nich problem odblokować telefon? Pozdrawiam, i z góry sory że "post pod postem" : P
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Nie, bo i tak na dzień dobry wgrają nowy soft.