Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Amica AWSN10DA - brak reakcji

kolgreen 04 Jun 2013 17:24 4656 5
    kolgreen
    Level 15  
    Witajcie.

Pralka dzielnie pracowała przez dwa lata, aż tu wczoraj całkowicie padła.
    Zupełnie nie reaguje na wciśnięcie przycisku "power" - totalny trup.

Rozkręciłem, obejrzałem czy nie ma widocznych uszkodzeń, obluzowanych kabli, w sposób widoczny spalonych podzespołów - jak nówka. Na panelu przednim znalazłem 12V, więc zasilanie chyba jest. Co mogę jeszcze sprawdzić? Tryb serwisowy? Nie mogę doszukać się informacji o sposobie wejścia w tryb serwisowy w tym modelu.

Taki mały epizod na koniec. Z braku opcji trzymałem start i podłączyłem do sieci - wielokrotnie. Ku mojemu totalnemu zaskoczeniu pralka za którymś razem podświetliła ekranik i wyświetliła kod (chyba E00). Ponieważ nie spodziewałem się, po niej że zareaguje nie doczytałem i odłączyłem zasilanie. Za kolejnym razem - zero reakcji. Wiem, że to głupie działanie z mojej strony (podobne do naprawy przez walenie młotkiem) i pewnie bym o nim nie wspominał, ale dało trochę nadziei.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  • Helpful post
    User removed account
    Level 1  
    kolgreen
    Level 15  
    skryn wrote:
    Musisz wymienić sterownik o indeksie 8046713.

Czyli "płyta główna"? Tak też przypuszczam, bo panel przedni to tylko sterownik wyświetlacza, który dostaje dane po i2c właśnie z płyty głównej. Przycisk "power" jest natomiast bezpośrednio podłączony z panela przedniego do płyty głównej.
    Skryn, powiedz mi proszę czy o to chodzi, bo ja mam numer SAP 8046707 na płycie głównej.
  • Helpful post
    User removed account
    Level 1  
    tomjey
    Level 16  
    Czy ten moduł można jeszcze gdzieś kupić? W sklepie amici nieznajduje zadnych czesci zamiennych dla tej pralki. Moduł ten padł mi 3 razy na gwarancji i teraz pierwszy raz po.
    kolgreen
    Level 15  
    tomjey wrote:
    Czy ten moduł można jeszcze gdzieś kupić? W sklepie amici nieznajduje zadnych czesci zamiennych dla tej pralki. Moduł ten padł mi 3 razy na gwarancji i teraz pierwszy raz po.

To już tyle czasu minęło... Wiem, że serwis z którego ja kupowałem płytę główną do tej pralki był chyba z Krakowa. Powiem wprost - sprzedaj kolego to na części i kup "normalną pralkę". U mnie skończyło się na tym, że sam zrobiłem płytę główną a z tych które wcześniej wymieniałem, to bym miał pół nowej pralki. Ostatecznie i tak żona nakazała kupić nową pralkę. :D
    I pracuje już 4 rok...