Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amica AWSN10DA - brak reakcji

04 Cze 2013 17:24 4104 5
  • Poziom 15  
    Witajcie.

Pralka dzielnie pracowała przez dwa lata, aż tu wczoraj całkowicie padła.
    Zupełnie nie reaguje na wciśnięcie przycisku "power" - totalny trup.

Rozkręciłem, obejrzałem czy nie ma widocznych uszkodzeń, obluzowanych kabli, w sposób widoczny spalonych podzespołów - jak nówka. Na panelu przednim znalazłem 12V, więc zasilanie chyba jest. Co mogę jeszcze sprawdzić? Tryb serwisowy? Nie mogę doszukać się informacji o sposobie wejścia w tryb serwisowy w tym modelu.

Taki mały epizod na koniec. Z braku opcji trzymałem start i podłączyłem do sieci - wielokrotnie. Ku mojemu totalnemu zaskoczeniu pralka za którymś razem podświetliła ekranik i wyświetliła kod (chyba E00). Ponieważ nie spodziewałem się, po niej że zareaguje nie doczytałem i odłączyłem zasilanie. Za kolejnym razem - zero reakcji. Wiem, że to głupie działanie z mojej strony (podobne do naprawy przez walenie młotkiem) i pewnie bym o nim nie wspominał, ale dało trochę nadziei.
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    kolgreen napisał:
    wczoraj całkowicie padła.
    Zupełnie nie reaguje na wciśnięcie przycisku "power" - totalny trup.

Musisz wymienić sterownik o indeksie 8046713.
  • Poziom 15  
    skryn napisał:
    Musisz wymienić sterownik o indeksie 8046713.

Czyli "płyta główna"? Tak też przypuszczam, bo panel przedni to tylko sterownik wyświetlacza, który dostaje dane po i2c właśnie z płyty głównej. Przycisk "power" jest natomiast bezpośrednio podłączony z panela przedniego do płyty głównej.
    Skryn, powiedz mi proszę czy o to chodzi, bo ja mam numer SAP 8046707 na płycie głównej.
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    kolgreen napisał:
    ja mam numer SAP 8046707 na płycie głównej.

Nie patrz na to. Poprawny indeks części SAP podałem powyżej.
    Było "trylion" zmian w międzyczasie.
  • Poziom 16  
    Czy ten moduł można jeszcze gdzieś kupić? W sklepie amici nieznajduje zadnych czesci zamiennych dla tej pralki. Moduł ten padł mi 3 razy na gwarancji i teraz pierwszy raz po.
  • Poziom 15  
    tomjey napisał:
    Czy ten moduł można jeszcze gdzieś kupić? W sklepie amici nieznajduje zadnych czesci zamiennych dla tej pralki. Moduł ten padł mi 3 razy na gwarancji i teraz pierwszy raz po.

To już tyle czasu minęło... Wiem, że serwis z którego ja kupowałem płytę główną do tej pralki był chyba z Krakowa. Powiem wprost - sprzedaj kolego to na części i kup "normalną pralkę". U mnie skończyło się na tym, że sam zrobiłem płytę główną a z tych które wcześniej wymieniałem, to bym miał pół nowej pralki. Ostatecznie i tak żona nakazała kupić nową pralkę. :D
    I pracuje już 4 rok...