Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Miga wyświetlacz Zmywarka IDE 44 INDESIT

04 Cze 2013 21:12 2445 7
  • Poziom 11  
    Witam od kilku miesięcy stoi mi zmywarka IDE 44 po włączeniu przycisku ON cały wyświetlacz miga co może być przyczyną rozebrałem panel sprawdzałem styki i płytkę, niema żadnych uszkodzeń na ścieżkach. jak odwróciłem programator który jest osłonięty osłoną są tam 4 otwory małe okrągłe i jeden duży, przy czterech otworach na wprost płytki są malutkie DIODY LED druga dioda miga cały czas nie wiem co ona oznacza? a na większym otworze na wprost jest mikro przycisk coś w rodzaju ( reset ) do czego on jest ? proszę o pomoc?
  • Poziom 11  
    Dzięki za informacje a czy nie można samemu naprawić lub gdzie szukać przyczyny, cena jest wysoka za programator
  • Poziom 12  
    To zależy czy masz czas, ja wymieniłem taki moduł wczoraj - w swojej zmywarce. Na moim nie ma śladu uszkodzenia. Szukać można proponuje zacząć przylutowywać najtańsze elementy. Względnie przekaźniki a jeśli to uszkodzenie jakiegoś procesora względnie jakiegoś elementu zawierającego pamieć to nie ma nawet co próbować bo tylko profesjonalny serwis ci to zaprogramuje... no chyba ze ktoś robi takie coś hobbystycznie. Moim zdaniem kupa roboty a efekt niepewny.
  • Poziom 11  
    OK Dzięki za radę spróbuję z tymi częściami i przekaźnikiem może uda się,a jak zamontuję nowy jak długo będzie działać? zmywarka ma dopiero niecałe 4 lata. Jak nie to zawiozę niech przerobią na żyletki .
  • Poziom 12  
    To jak się już nauczysz jak to się naprawia to myślę ze posłuży ci następne 10 lat możne nawet i 20. A dlaczego bo nauczysz się to naprawiać i sprawdzać co tak faktycznie jest popsute i nie będzie ci się kalkulowało oddawać na złom i kupować nowego wynalazku którego nie wiadomo jak zreperować.
  • Poziom 11  
    Dzięki spróbuję coś zrobić jak nie to odezwę się Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Witam.
    Próbowałem różnych sposobów nawet wymiana przekaźnika też nic nie pomogła co może być przyczyną ? i w którym miejscu szukać przyczyny?
    Czy warto inwestować 380 zł tyle serwis wycenił na wymianę całego sterownika. Proszę o pomoc Pozdrawiam :cry: