Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

dekoder ferguson znajduje tylko programy zakodowane

cZY KTOŚ TAM JEST 04 Cze 2013 22:51 3495 4
  • #1 04 Cze 2013 22:51
    cZY KTOŚ TAM JEST
    Poziom 2  

Witam,
    Czy ktoś może mi pomóc i odpowiedzieć na pytanie. Dlaczego odbierałem na swoim tv telewizję analogową mając najprostszą antenę pokojową /teleskopową-2 wąsy/
    a po zakupie i podłączeniu dekodera /Ferguson/ ten znalazł kilka programów zakodowanych/ w tym TVP1 i TVP2/ i nie chce inaczej. Co robić,co robić?
    Z góry dziękuję
    cZY KTOŚ TAM JEST

[_P_]

0 4
  • #2 04 Cze 2013 23:01
    Ture11
    Poziom 34  

Myślę, że antena jest za słaba, a zakodowane kanały pochodzą z jakiejś pobliskiej stacji nadającej zakodowany multipleks. Sam tak miałem z tunerem DVB-T do komputera, odbierał sygnał z nadajnika stojącego w moim mieście, z którego nie da się odebrać sygnałów FTA.
    Znajdź w dekoderze informacje o mocy i jakości sygnału. Jak bardzo dobry jest odbiór analogowej?

0
  • #4 05 Cze 2013 12:15
    cZY KTOŚ TAM JEST
    Poziom 2  

Dzień dobry,
    Dziękuje za uwagi. Niestety nie mogę znależć w dekoderze informacji o sile i jakości sygnału/ chyba nie ma w menu/. Odbiór tv analogowej nie był rewelacyjny ale poprawny. Chyba rzeczywiście jest to MUX Polsatu bo jest dużo zakodowanych polsatowskich programów. Antena pokojowa to DIGITENNE TT1 36 dB.
    Pozdrawiam
    cZY JEST TAM KTOŚ

0
  • #5 05 Cze 2013 12:52
    _cheetah_
    Poziom 37  

Antena powinna być zewnętrzna, na wewnętrznej rzeczywiście masz szansę na odbiór jedynie kodowanej Mobilnej TV Polsatu.

Szukaj na strojeniu ręcznym kanałów mux-1...3 nadawanych ze Ślęży: Ślęża
    Polataj z anteną po mieszkaniu, spróbuj przy oknie lub za oknem.

Wskaźniki poziomu i jakości sygnałów masz przy strojeniu ręcznym, ewentualnie po wciśnięciu raz lub dwa klawisza Info na pilocie - w zależności od modelu dekodera.

0
  Szukaj w 5mln produktów