Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Romet Pony - Ślizgająca się kopka

kavasakiv 04 Cze 2013 23:17 2178 7
  • #1 04 Cze 2013 23:17
    kavasakiv
    Poziom 9  

Mam w garażu starą motorynkę która własnie remontuje. Mam zamiar wymienić simmeringi oraz tłok ponieważ jest pęknięty. Wcześniej motorynka odpalała na pycha ale ciężko było ją odpalić gdy się rozgrzała. To zapewne wina niewyregulowanego gaźnika oraz źle ustawionej iskry ale do rzeczy. Gdy próbowałem ją odpalić z kopki to pierwsze dwa kopnięcia wydawały się dawać jakiś efekt a dzisiaj nawet odpaliła mi tak za pierwszym razem. Problem polega na tym że za trzecim kopnięciem kopka ślizga się gdzieś w środku. Znajomy mechanik podpowiedział że to może być coś ze sprzęgłem (źle złożone). Aktualnie silnik jest przepołowiony oraz sprawdziłem co powinienem wymienić. Nie mam pojęcia jak się zabrać za sprzęgło. Proszę o pomoc. Jutro lub jeszcze dzisiaj postaram się wrzucić zdjęcie sprzęgła oraz kolejność z jaką je rozkładałem. Jeszcze jedno pytanie. Czym może być spowodowany problem z ruszaniem? Gdy już jakimś cudem uda mi się odpalić z kopa wduszam sprzęgło, wrzucam jedynkę, puszczam delikatnie sprzęgło i delikatnie gaz. Gdy sprzęgło puszcze do końca - motorynka gaśnie.

Dodano po 10 [minuty]:

Romet Pony - Ślizgająca się kopka

• #2 05 Cze 2013 08:06
    Zocha24
    Poziom 21  

Winą ślizgania jest na pewno sprzęgło, albo źle wyregulowana ( za mocno naciągnięta linka), albo źle złożona (np. w złej kolejności tarcze), albo zużyte.
    Tarcze sprzęgłowe można regenerować lub wymienić.
    Źle wyregulowany gaźnik, zapłon, zapchane przewody paliwowe, świeca itp. mogą być powodem słabej mocy.

Pozdrawiam

• #3 05 Cze 2013 09:27
    2056710
    Usunięty  
  • #4 05 Cze 2013 15:14
    kavasakiv
    Poziom 9  

Działał ponieważ była pęknięta tylko końcóweczka i zrobione tak zeby nie zatrzec cylindra

• #6 05 Cze 2013 20:53
    kavasakiv
    Poziom 9  

A mógłbyś wyjaśnić mi co z ta sprężyną jest nie tak? Oraz co to żychler?

• #7 05 Cze 2013 21:48
    jack63
    Poziom 40  

Sprężyna jest oklapnięta/siadła/usiadła czyli straciła swoją sprężystość. Za słabo dociska do siebie tarcze i przekładki.
    Może być też tak, że tarcze są spalone a przekładki pofalowane od temp.
    A żychler to stare slangowe określenie dyszy rozpylacza w gaźniku. Wujek G pomógł...

• #8 05 Cze 2013 22:02
    2056710
    Usunięty  
 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME