Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Krups XP 7240 błąd 05 po uszczelnieniu siłownika

04 Cze 2013 23:55 5265 17
  • Poziom 8  
    Witam Wszystkich,
    Jestem nieszczęśliwym posiadaczem ekspresu Krups XP7240, po wymianie oringów na siłowniku wyświetla się błąd 05 (maszyna wykonuje auto-test, napełniania ekspres, a potem błąd 05). Czy ewentualnie na taki błąd może mieć wpływ makroskopowa nieszczelność siłownika. Czy ktoś ma pomysł jak to ugryźć. Wiem,że powodem takiego błędu bywa dysfunkcja przepływomierza lub pompy - jak to sprawdzić?
    Pozdrawiam serdecznie
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 12  
    Zaśniedziałe styki w przepływomierzu oraz zapchany zawór 2 barowy
  • Poziom 10  
    Mam przypadek opisany. Przy napełnianiu ekspresu Krups EA 8050 (2xcykl) wyświetla się komunikat "błąd 05". Odpowiedź na tym forum: zapchany zawór 2-barowy, zaśniedziałe styki przepływomierza. No i pytam: co z tym zrobić? Stan
  • Poziom 12  
    Witam,
    rozebrać ekspres, po obróceniu (tył do nas) z lewej strony jest zawór 2 barowy. Delikatnie przekręcamy i odłączamy od dystrybutora. Ze środka wyjmujemy zaworek i sprężynkę,. Jeżeli zawór nie jest przytarty to czyścimy wszystko, lekko smarujemy (odpowiedni smar) i składamy (gdy jest wyrobiony to zakup i wymiana na nowy). Powinno ruszyć.
    link do zaworu:
    http://zamienne.com.pl/pl/p/Zawor-2-Barowy-MS-0697943/629
  • Poziom 10  
    Sorry
    Nie mogę zlokalizować zaworu 2-barowego? Proszę o zaznaczenia na zdjęciu lub bardziej szczegółowy opis miejsca i sposobu demontażu. Pozdro. Stan
  • Poziom 12  
    Zaznaczony na czerwono
  • Poziom 10  
    Niestety, nie dotarło ani zaznaczenie na czerwono, ani sam rysunek? Proszę o cierpliwe, pisemne wyjaśnienie, lub powtórne wysłanie fot. Chyba jestem trochę nie gramotny. Sorry, mam swoje lata. Stan
  • Poziom 12  
    http://zamienne.com.pl/pl/p/Dystrybutor-MS-5370795/496

Witam, to ten element z góry (narysowana czarna kreseczka), po wyjęciu zaworu (i ze środka zaworku ze sprężyną) proszę dmuchnąć i sprawdzić czy jest przedmuch z kociołka (może być zakamieniony lub zabrudzony i nie ma przepływu wody )
  • Poziom 10  
    Mój Krups EA 8050 po czyszczeniu włączyłem i wykonał test podczas którego dwukrotnie wypompował po około 200 ml wody, a nastepnie pokazał błą nr5. W/g pomocy kolegów internautów potraktowałem to jako usterkę w obwodzie pompy, a konkretnie zanieczyszczenie i niepełna sprawność zaworu 2 barowego przy dystrybutorze. Wyjąłem jego, a dokładnie tłoczek i sprężynkę, wyczyściłem posmarowałem olejem do precyzyjnej techniki i zamontowałem. Usterka jednak pozostała. Wykonałem kilka testów i za każdym razem pokazał się błąd nr 5! Co dalej? Czy ponownie czyścić zawór 2 barowy, może zakupić już nowy? A może już demontować dystrybutor, a może od razu montować nowy? Gdyby nie podawał wogóle wody przy tescie szukałbym niedrożności, lub wymieniał dystrybutor na nowy, ale on zaczyna działać i nagle z nieznanych mi przyczyn przerywa test wskazując błąd nr 5.
    Przy włączeniu testu serwisowego pokazuje komunikat :usterka układu pompy, co mi nic nie mówi. Autoryzowany serwis Krupsa proponował mi wymianę młynka za 900 zł, więc odebrałem i wyczyściłem zatkany młynek, ale nadziałem się na petardę usterki w układzie pompy. Co dalej? Proszę o dalszą pomoc. Pozdrawiam.
  • Poziom 12  
    Witam, w zaworze 2 barowym jest tłoczek, proszę sprawdzić czy ten najmniejszy oring dobrze uszczelnia. Często jest tak, że on przepuszcza i woda leci do tacki dolnej. Najlepiej tłoczek wstawić nowy ewentualnie wymienić oringi. Jeszcze raz pytanie- czy woda pojawia się w dolnej tacce ?.
  • Poziom 10  
    Djanku. Sprawdziłem zaworek 2 barowy: tłoczek i sprężynę, oringi zamieniłem . Wyczyściłem kolejny raz, ale dalej w trakcie testu wylewa się przez dyszę pary( czego wyraźnie nie napisałem poprzednio) po 50ml wody- 2 razy i wyświetla błąd numer 5. Nie cieknie z ekspresu na tacę i gdzie indziej. Jest szczelny. Co radzisz dalej? Pozdrawiam ST
  • Poziom 12  
    1) sprawdzić czy prawidłowo działają mikroswitche przy dystrybutorze wody,
    2) sprawdzić przewody (elektronika) pomiędzy switchami a zasilaczem,
    3) rozebrać dystrybutor wody, przeczyścić przesmarować ustawić w pozycji startowej ( podobnie jak rozrząd w samochodzie) :)
  • Poziom 10  
    Spróbuję, ale to chyba przekracza moje kompetencje. Nie wiem nawet jak zdemontować dystrybutor, brak opisu w instrukcji. A switche i ustawienia pozycji startowej to dla mnie kosmos. Pozdro. ST
  • Poziom 12  
    Naprawdę to jest proste, najważniejsze to każdy krok fotografować i na spokojnie. Postaram się do końca tygodnia coś zrobić - demo :)
  • Poziom 10  
    Djanku. Podejrzewam uszczelkę kotła. Czy mogłaby ta usterka wywoływać komunikat nr 5? Widziałem na wideo YouTube:" KRUPS XP7200/EA8000 cz1.cz2.cz3. -YouTube", zmasakrowaną uszczelkę i prezentację wymiany. Ale to tylko moje domysły, które nie muszą się sprawdzić. Jak widzę chorego człowieka, to zawsze odnoszę wrażenie, że jestem na to samo chory? Moja nadmierna empatia sprawia, że nie dowierzam swojej intuicji. Poradź coś. ST

• Specjalista AGD
    Panie Stanisławie.. Błąd piąty to uszkodzenie przepływomierza..
    Lub ewentualny brak wody w przepływomierzu.
    Te dwie opcję tylko wchodzą w gre..
    Proszę mnie źle nie odebrać, ale proszę nie słuchać dziwnych wymysłów na temat zaworu dwubarowego, bo on służy do zupełnie czegoś innego.. Proszę się skupić na przepływomierzu..
    W ostateczności sprawdzić jego podłączenie do płytki elektronicznej.
  • Poziom 22  
    To jakie zadanie ma zawór dwubarowy??
  • Poziom 8  
    Minęło trochę czasu. Problem sam się rozwiązał czyli szrot.