Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć dekoder do karty TV

Michael_7 05 Cze 2013 05:47 2268 3
  • #1 05 Cze 2013 05:47
    Michael_7
    Poziom 2  

Witam,
    Chciałem poprosić Was o pomoc.

Chcę podłączyć dekoder UPC do karty AverTV Hybrid + FM Volar na USB. Karta TV ma wejścia Composite, S-Video, oraz oczywiście antenowe. Dekoder natomiast ma wyjścia SCART/Eurozłącze, z którego chcę skorzystać i HDMI.

Karta TV:

Zakupiłem już kilka przejściówek z Euro na Composite oraz S-Video.

Oraz z przełącznikiem IN/OUT.

Niestety w żadnej konfiguracji nie mam obrazu na karcie TV. Owszem gdy podłączam wszystko przez tą ostatnią przejściówkę i ustawiam na OUT, to mam dźwięk, ale nie ma obrazu czy to na Composite czy na S-Video. Oczywiście oprogramowanie mam zaktualizowane i wybieram odpowiednie źródło sygnału.

Próbowałem już coś przekładać piny w Eurozłączu, ale wszędzie są schematy pokazujące jak podłączyć z S-Video na Euro, a ja potrzebuję dokładnie odwrotnie z Euro(OUT) na S-Video(IN) lub też Composite(IN).

Dodam jeszcze, że sprawdzałem podłączenie dekodera na innym TV za pomocą kabla Euro na Euro i zarówno obraz jak i dźwięk jest. Więc nie jest to jakaś usterka złącza w dekoderze.

Nie wiem już co robić i jak to poprawnie podłączyć żeby wszystko działało.
    Czytałem, że przy takich podłączeniach czasem może się pojawić czarno-biały obraz. Ale u mnie nie ma żadnego obrazu.

Proszę o pomoc.

0 3
  • Pomocny post
    #2 05 Cze 2013 13:14
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Michael_7 napisał:
    Chcę podłączyć dekoder UPC do karty
    Michael_7 napisał:
    Dekoder natomiast ma wyjścia SCART/Eurozłącze, z którego chcę skorzystać i HDMI.

Jaki to jest dokładnie model dekodera.
    Jesteś pewien, że z euro i HDMI w tym dekoderze można uzyskać obraz jednocześnie, może być tak, ze po podłączeniu portu HDMI gniazdo euro jest odcinane automatycznie, czyli albo euro, albo HDMI.

0
  • #3 05 Cze 2013 14:40
    Michael_7
    Poziom 2  

Witam,

Dziękuję za odpowiedź.

Byłem dziś u kolegi z moim dekoderem i przejściówkami, który to kolega posiada TV z wejściami Compisite i S-Video. Jakież było moje zdziwienie, kiedy okazało się, że wszystkie przejściówki działają poprawnie - wyświetlają kolorowy obraz i słychać dźwięk. Trochę się zdenerwowałem, bo u mnie na karcie TV próżno było szukać obrazu.

Wchodzę na forum i czytam odpowiedź na mój post. I pewnie po dzisiejszej wyprawie do kolegi wpadłbym na to, że dekoder może robić odcinkę jednego wyjścia - niemniej jednak dziękuję za pomoc, bo tak właśnie jest. Co więcej Złącze HDMI jest traktowane priorytetowo, tzn.: kiedy oglądam obraz z Eurozłącza poprzez tuner TV i podłączę kabel HDMI to obraz z Euro/SCART natychmiast znika i przechodzi na HDMI. Co ciekawe dotyczy to wyłącznie obrazu. Dźwięk słychać i przez Eurozłącze, i przez HDMI, i przez jeszcze jedno wyjście z dekodera dla samego dźwięku cinch(R/L).

Jeśli chodzi o uzyskiwany obraz to ze złącza Composite wszystko jest w miarę w porządku. Kolorowy obraz, który niestety lekko jakoś drga, smuży - nie jest to najlepsza jakość, pewnie będzie trochę męczył oczy.
    Ze złącza S-Video mam natomiast obraz czarno-biały. I zastanawiam się czy da się to jakoś poprawić, aby uzyskać kolor?

Jeszcze raz dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

0
  • #4 06 Cze 2013 16:52
    krzysztofff
    Poziom 10  

Witam.

Też posiadam ten problem mianowicie po przez podłączenie svhs bo z wejściem Compisite wszystko śmiga jak należy czyli za pomocą przejściówki z przełącznikiem IN/OUT, więc się dziwie dlaczego nie uzyskujesz obrazu.
    Jesteś pewien, że podłączając po przez Compisite w programie na którym pracujesz przełączyłeś na sygnał z wejścia Compisite ?
    Wszystkie kable sprawdziłeś każdy pin za pomocą miernika albo tradycyjnego sposobu czyli baterii i żarówki czy wszystkie przewody są sprawne?

Jeśli chodzi o podłączenie SCART na SVHS+JACK to w moim przypadku pośród wszystkich kombinacji jakich znalazłem w sieci nie sprawdziły się.
    > 1-17, 2-13, 3-19/20, 4-15 < ; > 1-15, 2-18, 3-13, 4-19/20 <
    > 1-13, 2-17, 3-15, 4-19/20 < ; > 1-15, 2-19/20,3-13,4-17 <
    > 1-13, 2-17, 3-15, 4-19 <-- działa ale kiepska jakoś

Zadziałało w takiej konfiguracji:
    1-13,2-17, 3 oraz 4 pin -19 teoretycznie powinny być razem (czyli chrominancja i luminancja) chodź czytałem, że to nie jest najlepsze rozwiązanie lecz w ten sposób obraz jest najładniejszy, działa również bez podłączania 4 pinu.

tylko niestety przechodzą takie średnio widoczne pasy, nie przeszkadza to w oglądaniu, ale znacznie lepiej oglądając za pomocą podłączania kabli po przez Compisite.

Jak podłączyć piny co innego zrobić by był czysty obraz?

0