Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cisco 1750 - Reset hasła i ustawień. ogólne pytania o sprzęt.

05 Cze 2013 10:03 1728 2
  • Poziom 8  
    Witam serdecznie.

Na samym początku znaczę że jestem zielony w obsłudze Cisco ;) . A za sprawą tego maleństwa chcę poszeżyć swoją wiedzę :) .

Dostałem Router Cisco 1750 z kartą WIC-1ENET i WIC-1T. Niestety nie znam do niego hasła i tu pojawia się moje pytanie.

1. Jak przywrócić router do domyślnych ustawień? Ewentualnie czy jest jakiś sposób na zmianę hasała?

2. Dla jakiej maksymalnej szybkości sieci przeznaczony jest router? pociągnie 30 Mb?

3. WIC-1T domyślam się że to karta aDSL, która nie jest mi potrzebna, jaka kartą ewentualnie ja zastąpić by wpiąć w nią inny switch gigabitowy?

Za wszelką pomoc z góry dziękuję ;) .
  • Poziom 14  
    Musisz mieć kabel konsolowy do tego. Podłączasz się do routera i odpalasz sobie hyperterminal. Potem trzeba zmienić rejestr, żeby router nie ładował sobie zapisanej konfiguracji. Ładujesz swoją konfigurację i działa ;) To tak w skrócie. Całą procedurę jak będziesz miał kabel znajdziesz na google.

Karta WIC-1T to stara karta i teraz raczej jej już nie wykorzystasz.

WIC-1ENET to zwykła karta Ethernetowa więc żeby się podbawić routerem możesz pod nią podłączyć switch z vlanam (najlepiej też cisco :) ) i bawić się.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    1. Jest - google i cisco password recovery. Potrzebna będzie konsola.

2. Wątpię aby tyle był w stanie przerzucić ruchu z NAt'owaniem.

3. To port szeregowy używany zwykle do podłączenia modemów FrameRelay (Polpak), to nie ADSL.
    Porty Ethernet ma tylko 10/100, można włożyć WIC-4ESW (4-portowy switch)