Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

golf3 1.4 - bialy osad na korku

05 Cze 2013 13:48 2232 6
  • Poziom 1  
    Mam ten sam problem, jestem właścicielem Golfa3 1.4 z instalacją lpg, mam biały osad na korku oleju ale uszczelkę pod glowicą mam wymienioną i dalej ten sam problem gaz ma rok. Słyszałem że to od gazu! Czy to prawda? Czy mogę wlać moto doktora? Czy pomoże?
  • Poziom 43  
    Na panewki na pewno na osad już nie.
  • Poziom 16  
    Jeżdżę 3 samochodem na Lpg i nigdy nie miałem białego osadu, w sumie kilkaset tys. km. Jakie odcinki jeździsz po uruchomieniu, może silnik nie dogrzany. Jaki przebieg silnika, może trzeba było splanować głowicę ?
  • Poziom 31  
    jofa-j1 skąd nabrałeś takiego doświadczenia w dziedzinie motoryzacji?
    jofa-j1 napisał:
    Jaki przebieg silnika, może trzeba było splanować głowicę ?

W Polsce ciężko o prawdziwy przebieg a głowica niesplanowana dałaby inny efekt.

nemonik81 napisał:
    Czy mogę wlać moto doktora? Czy pomoże?

Spuść olej i zalej silnik czystym doktorem. Jak na 4 litry wlewasz 250 ml doktora to wyobraź sobie co będzie jak sam doktor zastąpi olej. Wtedy zmniejszysz spalanie a nawet zaczniesz produkować paliwo i kto wie, może będziesz sprzedawać.

Biały nalot, masło itp wynika ze zbyt małych przejechanych odcinków, silnik się nie dogrzewa itp.
  • Poziom 8  
    Biały osad na korku to są wytrącone tzw. laki z oleju silnikowego. Najczęstszym powodem jest niedogrzany silnik. Prawdopodobnie pokonujesz stosunkowo krótkie odcinki drogi. Jedyny sposób to dobrać lepszy olej. (a jaki masz zalany?).
  • Poziom 16  
    Później raz na czas trochę rozchulać samochód,by uniknąć ponownie tematu
  • Poziom 9  
    Witam! Użytkuję właśnie takiego golfika w gazie od trzech lat jeżdżę na krótkich odcinkach ale tego problemu już niemam. Silnik był niedogrzany z powodu niesprawnego termostatu stosuję zalecenia mechanika żeby jeżdzić na troszkę wyższych obrotach i tej białej mazi nie mam wcale. Ponadto jak zobaczyłem odmę która jest problemem w tym silniku idzie z tyłu i jest niedogrzana to tam dopiero ile tego było masakra tak zatkane że igły by w to nie wcisnął
    Mechanik powiedział jeszcze ze jak płynu i oleju nie ubywa to niema się czym przejmować.
    Ja stosuję najtańszy olej Lotos półsyntetyk i nic nie ma i nie leje żadnych dodatków do oleju .