Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Naprawa niani elektronicznej Angelcare AC401

ando09 09 Lut 2015 21:18 28476 55
  • #31 09 Lut 2015 21:18
    burza100
    Poziom 2  

potwierdzam - lekko okrągły grot lutownicy (do podejścia przy wyświetlaczu) i obowiązkowo kartka papieru inaczej przepalicie taśmę.

to jest taśma samoprzylepna termicznie.
    skrócenie taśmy o około 1-1,5mm pozwala jeszcze na montaż wyświetlacza bez jego przykręcania i bez wpływu na jego stabilność. Więc oderwaną taśmę przyciąć i kleić na gorąco przez papierek i cieszyć się że pomimo iż zostały nam śrubki to urządzenie działa :D

• #32 28 Maj 2015 19:59
    wcieniu
    Poziom 7  

ja to zrobiłem metodą na żelazko. za pierwszym podejściem nie wróciły jedynie cyferki ale za drugim podejściem już wszystko zaczęło działać. Jedynie miałem problem gdzie mam wcisnąć z powrotem diodę od światełka. W końcu znalazłem że tam przy wyświetlaczu jest dziurka na diodę.

• #33 04 Lip 2015 20:22
    seben
    Poziom 8  

Również miałem ten sam problem z wyświetlaczem. Udało mi się go naprawić, dzięki Waszym wskazówką, przyklejając taśmę wyświetlacza za pomocą żelazka :D Dziękuję serdecznie za świetnie opisany temat i jak rozwiązać problem.

• #34 20 Wrz 2015 15:41
    wcieniu
    Poziom 7  

nieco ponad 6 miesięcy bez problemu działało i znów zabieram się do rozbiórki. Tak więc metoda na żelazko jest rozwiązaniem tymczasowym ale lepsze to niż płacić ileśset złotych za nową słuchawkę.

• #35 04 Lis 2015 21:20
    Asiola-79
    Poziom 1  

Witam. Posiadam rownież ten typ niani. Z opisanej naprawy wyświetlacza na pewno skorzystam ale mam inny problem. Niania zaczęła "buczeć". Czy ktoś spotkał sie z czymś takim? Jak ścisze ja maksymalnie to prawie nie słychać ale tym samym nie słyszę dziecka. Zawsze miałam głośnik ustawiony na Max żeby słyszeć wszystko. Będę wdzięczna za pomoc. Pozdrawiam

• #36 26 Lis 2015 15:24
    16czarny16
    Poziom 13  

Witam, pomóżcie proszę. Jak dodać nowy odbiornik do matki. Dziecko zrzuciło mi matkę z szafki i odtąd przestała komunikować się ze słuchawkami. Dokupilem drugą nianię i potrzebuje dobrać matkę ze starymi słuchawkami. Pomóżcie jak to zrobić.

• #37 03 Gru 2015 19:40
    regmars1972
    Poziom 1  

16czarny16 napisał:
    Witam, pomóżcie proszę. Jak dodać nowy odbiornik do matki. Dziecko zrzuciło mi matkę z szafki i odtąd przestała komunikować się ze słuchawkami. Dokupilem drugą nianię i potrzebuje dobrać matkę ze starymi słuchawkami. Pomóżcie jak to zrobić.

Parowanie AngelCare AC1100 ; Łączenie nadajnika z odbiornikiem Angel Care ;

1. Nadajnik i odbiornik muszą być wyłączone
    2. Włącz nadajnik
    3. Naciśnij i zwolnij lewe skrzydełko 4 razy> Lampka nocna zacznie migać
    4. Włącz odbiornik. Ekran będzie niebieski.
    5. Trzymaj naciśnięty przycisk Mówienia i naciśnij i zwolnij przycisk zasilania na odbiorniku.

powinno zadziałać ....

• #39 12 Gru 2016 15:36
    dO_Ob
    Poziom 2  

Potwierdzam metodę z żelazkiem,

Skrócona instrukcja naprawy AC401.

1. Rozkręcić słuchawkę zgodnie ze zdjęciami na poprzedniej stronie.
    2. Podłożyć kawałek papieru, aby styki nie przykleiły się do płytki w niepożądanym miejscu.
    3. Dotknąć żelazkiem ustawionym na temperaturę prasowania bawełny. Około kilka 2-3 sekundy.
    4. Skręcić
    5. Sprawdzić

• #40 14 Lut 2017 02:10
    remik86
    Poziom 2  

Dzień Dobry. Mam pytanie do osoby, która kupiła nową słuchawkę. Gdzie mogę ją kupić? Dziękuję za namiary. Moja słuchawka dostała wilgoci (kilka lat w wilgotnym/zalanym/ garażu leżała). Cały sprzęt działa tylko nie wyświetlacz. Jeżeli mi się nie uda naprawić to chce kupić nową.

• #41 14 Lut 2017 11:39
    Gretz
    Poziom 12  

Kiedyś (sierpień 2015r.) oferował to serwis producenta - całe "słuchawki" lub tylko płytka do starej obudowy.

ABAKUSBABY
    32-400 Myślenice, Rynek 22
    tel. +48 12 274 05 70
    fax +48 12 274 17 26
    www.abakusbaby.pl

• #42 25 Wrz 2017 14:02
    BliSki
    Poziom 12  

_MST_ napisał:
    Spytam przy okazji jak wygląda proces parowania nowej słuchawki ze stacją bazową? Przytrzymuje się dłużej przycisk na stacji bazowej, czy może coś ustawia się w słuchawce?

Rozumiem, że skoro słuchawki trzeba parować, to nawet jak ktoś z sąsiadów ma taki sam model i ustawi ten sam kanał, to nianie nie będą wzajemnie odbierać tego samego? Czyli nie będzie słychać jednego dziecka w obydwu słuchawkach?
    Bo jak rozumiem, skoro jest parowanie, to transmisja jest jakoś kodowana/szyfrowana?

Oczywiście wzajemnie pewnie będą się zakłócać, ale to wiadomo.
    I wiem, że kanały się zmienia. :) Pytam tylko czysto teoretycznie.

PS.
    Przy okazji pytanie, bo mam takie coś do naprawy. Rozumiem, że sposób naprawy jest tylko tymczasowy i nic nowego się nie pojawiło w tym czasie? Np. jakaś nowa taśma, którą można dokupić i wymienić, aby starczyła na dłużej?

• #43 28 Wrz 2017 06:12
    16czarny16
    Poziom 13  

Co do parowania, to aby słuchawka i nadajnik wzajemnie się komunikowały tzn żeby było słuchać tego co się dzieje w około nadajnika to trzeba wcisnąć w jednym czasie przycisk parowania na odbiorniku i nadajniku. Więc wyklucza to słyszenie sąsiada i odwrotnie. A co do taśm to nic mi nie wiadomo żeby się pojawiła. To jest produkt Amerykański więc pewnie będzie z tym ciężko.

• #44 28 Wrz 2017 08:24
    Gretz
    Poziom 12  

_MST_ napisał:

PS.
    Przy okazji pytanie, bo mam takie coś do naprawy. Rozumiem, że sposób naprawy jest tylko tymczasowy i nic nowego się nie pojawiło w tym czasie? Np. jakaś nowa taśma, którą można dokupić i wymienić, aby starczyła na dłużej?

Oczywiście, od dawna są inne metody np. taśma anizotropowa Link - metoda na pewno trwalsza, ale droższa i nie każdy sobie z nią poradzi. Firmy mające profesjonalny sprzęt do takich taśm za naprawę niani cenią sobie około 70-100 PLN.

• #45 28 Wrz 2017 22:11
    BliSki
    Poziom 12  

Spróbuję zatem z tym żelazkiem. :) Zobaczymy na ile wystarczy.
    Dziękuję za informację.

• #46 30 Wrz 2017 20:37
    Pampus
    Poziom 14  

Podobnie jak większość osób które tu trafiły miałem problem z LCD w tym urządzeniu, jednak metoda z żelazkiem nie pomogła. Przyczyną były wylane baterie (zamiast akumulatorów), które uszkodziły po części PCB i akurat taśmę do LCD. Zainspirowany wypocinami kolegi _MST_, w pełni nieświadomy ilości pracy zabrałem się za zabawę. Robiąc dokładnie jak na zdjęciach, napotkałem jednak problem. Druciki doklejane (za pomocą kleju elektroprzewodzącego technicqll) trzymały się bardzo kiepsko - nawet po deklarowanych 24h. Na stole działało, ale przy próbie złożenia i nawet delikatnym dopasowaniu klej puszczał i ponownie były braki w symbolach. Postanowiłem zmodernizować pomysł i przykleić taśmę przewodzącą za pomocą taśmy izolacyjnej do tyłu wyświetlacza i dopiero tam wykonać połączenia za pomocą odpowiednio długich drucików przyklejanych stabilnie do plastikowego korpusu LCD. Operacja zakończona pełnym sukcesem, jednak polecam tylko cierpliwym desperatom, którzy nie mają już żadnej innej opcji ;)

Naprawa niani elektronicznej Angelcare AC401IMG_201709...234[1].jpg Download (2.61 MB) Naprawa niani elektronicznej Angelcare AC401IMG_201709...706[1].jpg Download (1.92 MB) Naprawa niani elektronicznej Angelcare AC401IMG_201709...728[1].jpg Download (2.72 MB)

• #47 01 Paź 2017 17:45
    BliSki
    Poziom 12  

Pampus napisał:
    Operacja zakończona pełnym sukcesem, jednak polecam tylko cierpliwym desperatom, którzy nie mają już żadnej innej opcji ;)

Faktycznie jak widać na zdjęciach wymaga to sporo pracy. Jedak czasami jak nie ma już innego wyjścia, to dobrze znać i taki sposób.
    Dzięki zatem i za te wskazówki. Ja jeszcze nie miałem czasu zmierzyć się z tym wyświetlaczem :)

• #49 24 Paź 2017 21:44
    aniadeva
    Poziom 2  

A ja mam problem z ładowarką. Otóż nie zawsze ładuje. Przeczyszczałam te styki ale nadal to samo. Trzeba się nagimnastykować żeby się zaczęło ładować. Usztywnić i wtedy kilka dni ładuje. Potem znowu to samo.

• #50 25 Paź 2017 14:30
    BliSki
    Poziom 12  

A same akumulatory i styki w środku są OK?
    Miałem przypadek, że ktoś kiedyś założył tam niestety baterie, które lekko wylały i potem był problem.

• #52 20 Cze 2018 07:14
    krychu88
    Poziom 2  

Metoda "na żelazko" działa na chwilę, o ile w ogóle się powiedzie i obędzie bez ofiar w postaci spalonej taśmy ;). Ja 3 razy próbowałem za każdym razem pomagało na 1-7 dni, w końcu przegrzałem taśmę. Wysłałem do serwisu i udało im się uratować. Działa już ponad 5 miesięcy bez żadnego problemu więc mogę polecić.
    http://allegro.pl/angelcare-ac401-ac420-naprawa-wyswietlacza-i7161635248.html
    Bez odpowiedniego sprzętu, w warunkach domowych po prostu skutecznie się tego nie naprawi.

• #53 20 Cze 2018 13:21
    BliSki
    Poziom 12  

Rozumiem, że kosztowało Cię to 99zł tak jak na aukcji + wysyłka?

• #54 20 Cze 2018 15:27
    krychu88
    Poziom 2  

załatwiałem telefonicznie i ostatecznie parę złotych taniej wyszło, dokładnie nie pamiętam.

• #55 03 Lut 2019 15:09
    Divided911
    Poziom 1  

Cześć, Miałem ten sam problem z wyświetlaczem. Zrobiłem podobny trik jak z żelazkiem tylko trochę prościej - zadziałało!. Wyświetlacz w stu procentach znowu sprawny. Taśmę od wyświetlacza na płytce drukowanej przejechałem kilka razy rozgrzanym grotem lutownicy . Raz przejechałem zatrzymując się na sekundę na każdej ścieżce. Pozdr

• #56 10 Lut 2019 19:51
    krychu88
    Poziom 2  

Divided911 napisał:
    Cześć, Miałem ten sam problem z wyświetlaczem. Zrobiłem podobny trik jak z żelazkiem tylko trochę prościej - zadziałało!. Wyświetlacz w stu procentach znowu sprawny. Taśmę od wyświetlacza na płytce drukowanej przejechałem kilka razy rozgrzanym grotem lutownicy . Raz przejechałem zatrzymując się na sekundę na każdej ścieżce. Pozdr

Daj znać za kilka dni czy jeszcze działa :)