Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Poszukuję schemat Chińskiej latarki LED akumulatorowej ładowane z 230V

05 Cze 2013 15:58 9417 6
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 19  
  Lepiej byłoby zaprojektować taki układ od początku, ze stabilizatorem itd... Tego typu chińskie rozwiązanie jest naprawdę tandetne :)
 • Poziom 29  
  Led od ładowania nie zaświeci, bo tam nie ma 230V a jest 12V lub coś koło tego (w zależności od napięcia akumulatora). Ten sposób jest używany w chińskich latarkach i żarówkach LED - działa do czasu, przeładowanie akumulatora skutkuje małą eksplozją i wyciekiem kwasu - ja po takiej latarce mam pamiątkę na biurku od dawna. Jeśli chcesz tak ładować ten układ, to pamiętaj o prawidłowej pozycji akumulatora podczas ładowania i stawiaj go zawsze w plastikowej misce odpornej na kwas.
 • Poziom 34  
  Nikt nie twierdzi, nawet Chińczycy, że jest to automatyczna ładowarka. Nigdy nie ładuję jej dłużej niż 3godz. staram się trzymać ją w czasie ładowania pionowo i nic złego się z nią nie dzieje, a za takie pieniądze nie można kupić niczego nawet o zbliżonych parametrach. Należy jedynie pamiętać, że wewnątrz latarki zastosowano akumulator kwasowy nieodporny na uderzenia( jest to miniaturka(2 cele, przynajmniej w mojej latarce) akumulatora samochodowego bezobsługowego i podobnie trzeba się z nim obchodzić.
 • Użytkownik usunął konto