Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Włącznik świateł cofania w renault

hesus20 02 Mar 2005 15:56 3061 5
  • #1 02 Mar 2005 15:56
    hesus20
    Poziom 10  

Witam.
    Posiadam Renault 21 1.7 benz. Ostatnio ujawniła się pewna usterka. Mianowicie, po wrzuceniu wstecznego biegu przepala się bezpiecznik. Obie żarówki świateł cofania świecą (dopuki się nie spali ów bezp.). Przyczyny bym szukał w wyłączniku tych świateł. Niestety nie wiem, gdzie on się znajduje. w książce nic nie ma ten temat, a przy skrzyni w samochodzie nie mogę go dojrzeć. Proszę o pomoc, gdzie on się może znajdować, lub o inne przypuszczenia tej usterki.

0 5
  • #2 02 Mar 2005 16:58
    Stanisław Chwalisz
    Spec od samochodów

Wył. na skrzyni biegów.

0
  • #3 02 Mar 2005 17:19
    hesus20
    Poziom 10  

Dzięki.
    Tak właśnie myślałem. Ale czy mógłbyś mi napisać, gdzie go mniej więcej szukać, czy od spodu, może od góry, mniej więcej w jakiej okolicy?
    Pozdrawiam

0
  • #4 02 Mar 2005 18:28
    Stanisław Chwalisz
    Spec od samochodów

Wył. podaje masę usterka jest prędzej w lampie zespolonej lub w instalacji.

0
  • #5 02 Mar 2005 19:22
    c280
    Poziom 27  

Stanisław Chwalisz napisał:
    Wył. podaje masę usterka jest prędzej w lampie zespolonej lub w instalacji.
    jeśli wyłącznik podaje masę to przy zwarciu instalacji(do masy) świeciły by się na stałe zostaje tylko zwarcie na lampie.(wykluczając zwarcie między tymi kablami gdzieś w aucie , bo bezpiecznik pali dopiero jak włączy wsteczny-lub na tym bezp. jest jeszcze coś podłączone i to jest zbieg okoliczności)myślę,że wiadomo o co chodzi.

0
  • #6 03 Mar 2005 15:22
    hesus20
    Poziom 10  

Zgodnie ze schematem elektrycznym samochodu wyłącznik podaje "plus", a "minus" jest bezpośrednio połączony do żarówek.
    Naprawdę nikt niw wie, w którym miejscu na skrzyni znajduje się ten ........ wyłącznik?
    Pozdrawiam

0