Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak MUX 1 i 2 Żywiec na antenie siatkowej.

feniks_85 05 Cze 2013 16:15 2526 25
  • #1 05 Cze 2013 16:15
    feniks_85
    Poziom 10  

Witam serdecznie,
    mam tv naziemną na laptopie, ale tylko łapie mi MUX3 czy ktoś wie dlaczego? Używam anteny siatkowej, kierunkowa nie wchodzi w grę ponieważ mieszkam na parterze i zbyt dużo rzeczy zakłóca odbiór...z góry dziękuję za pomoc:)

• #3 05 Cze 2013 17:32
    Rysiek_XL
    Poziom 14  

Cześć.
    Z jakiego nadajnika odbierasz sygnał?
    Pozdrawiam.

• #4 05 Cze 2013 17:34
    feniks_85
    Poziom 10  

szczerze mowiac to nie wiem poniewaz mam tv w laptopie i nawet nie wiem jak sprawdzic skad lapie zasieg...

• #6 05 Cze 2013 17:48
    Rysiek_XL
    Poziom 14  

Cześć.
    W tej antenie "siatkowej" nasz wzmacniacz?
    Może po prostu masz sygnał zbyt wzmocniony i dlatego masz problemy z tv.
    W Żywcu jest niezłe pokrycie, nie słyszałem żeby ktoś narzekał na znikanie MUX-ów.
    Pozdrawiam.

• #7 05 Cze 2013 18:52
    feniks_85
    Poziom 10  

tak w antenie mam wzmacniacz ale na samym wzmacniaczu nie znajdowalo kanalow w ogole dopiero po podlaczeniu zasilacza antenowego wyszukalo mux3 i tylko ten...

• #8 05 Cze 2013 19:30
    Rysiek_XL
    Poziom 14  

Cześć.
    Podaję ci link do strony gdzie jest fajnie wytłumaczone zagadnienie wzmacniacza (możliwe,że nawet twoja sytuacja).
    Link
    Można u nich zakupić polecany wzmacniacz cena 12zł i wpakować go do anteny.
    Pozdrawiam.

• #9 05 Cze 2013 20:03
    feniks_85
    Poziom 10  

Rysiek_XL nie wiem czy to miałam sprawdzić, ale po wybraniu miasta pojawiło mi się coś takiego http://www.sat-charts.eu/nadajniki.php sądzę, że MUX3 złapało mi Góry Grojec (pierwsza pozycja) ponieważ to mam najbliżej:) i co teraz?

• #10 05 Cze 2013 20:44
    irekr
    Moderator

Jak daleko mieszkasz od tego gapfillera na Górze Grójec...

Nie jesteś pierwszy który zgłasza się z problemem braku odbioru MUX1/2 przy obecności w pobliżu doświetlania MUX3.
    Pierwszy krok: zdemontowanie wzmacniaczy szerokopasmowych przy antenie.

Jak wygląda trasa na Skrzyczne - tylko mi nie pisz że są góry.....

• #11 05 Cze 2013 22:04
    feniks_85
    Poziom 10  

"nie jestem pierwszĄ" ;-) go Grojca mam 2,5km, do Skrzycznego MUX 1 i 2 mam nie całe 13km...nie mogę napisać że nie ma gór bo jakby nie patrzeć Żywiec i Skrzyczne to góry...

• #12 05 Cze 2013 22:32
    irekr
    Moderator

Jakaś zabudowa na kierunku Skrzycznego..?

Trzeba poeksperymentować z antena o bardzo silnej kierunkowości i bardzo wąskiej wiązce przedniej, by zniwelować sygnał a Góry Grójec. Antena siatkowa ma bardzo szeroką wiązkę przednią i do tego wzmacniacz w niej zawarty nie należy do takich co poprawnie wzmacniają sygnały modulacji ortogonalnych. szczególnie jak jest jedne sygnał bardzo silny a kilka innych dużo słabszych.

Podaj dokładnie swoją pozycję geograficzna i czy da rade postawić antenę możliwie jak najwyżej.

• #13 05 Cze 2013 22:59
    feniks_85
    Poziom 10  

Położenie geograficzne: 49.68333591278787 °N, 19.20956254005432 °E.
    Z ustawieniem anteny jak najwyżej to za bardzo nie poszaleje ponieważ mieszkam na parterze i w kierunku Skrzycznego to same budynki (dwie ulice dalej jest następne osiedle z blokami) do tego garaże, drzewa...jak pytałam Pana w sklepie rtv to powiedział, że nie ma sensu brać jakiejkolwiek anteny kierunkowej bo za dużo budynków zasłania zasięg czy jakoś tak:) to co wzmacniacz ten co jest w środku anteny w tej czarnej puszce wypiąć czy ten wewnętrzny?

• #14 05 Cze 2013 23:06
    irekr
    Moderator

Oki.
    Na początek zamień wzmacniacz szerokopasmowy w antenie na symetryzator i poszukaj miejsca przesuwając ręcznie antenę w lewo lub prawo bu uzyskać największa siłę i jakość sygnału na kanałach 55 i 58.
    Wzmacniacze w antenach siatkowych miały najczęściej dość mizerne parametry na kanałach powyżej 50go...
    Możesz podać pozycję w stopniach minutach i sekundach..?

• #15 05 Cze 2013 23:14
    kizek
    Poziom 35  

I nie zapomnij usunąć zasilacz od tego wzmacniacza przez zamontowanie zwykłej wtyczki.

• #16 05 Cze 2013 23:47
    feniks_85
    Poziom 10  

Dokładne współrzędne: 49°41'02,1'' N 19°12'44,6'' E
    mmm...powoli powoli Panowie:) zacznijmy od początku mam 2 wzmacniacze 1-przy antenie w czarnej puszce zewnętrzny i 2-w domu wewnętrzny to który odpiąć? A i jak zamontować zwykłą wtyczkę zamiast zasilacza? Przypominam że to sprzęt do laptopa a nie do zwykłego tv...

• #17 05 Cze 2013 23:55
    kizek
    Poziom 35  

Wzmacniacz to wzmacniacz a zasilacz to zasilacz, możesz podać typ, model tych poszczególnych elementów tej instalacji?

• #18 05 Cze 2013 23:56
    irekr
    Moderator

Wszystkie wzmacniacze.

A zwykła wtyczka jest zakładana jak wtyczka z zasilaczem.

Masz możliwość sprawdzenia odbioru na sprzętowym dekoderze DVB-T? Dekodery w laptopach to bardzo słabej jakości odbiorniki. Głównie jeżeli chodzi o parametry odbioru.
    Jak z możliwością ustawienia anteny na Katowice..?

• #19 06 Cze 2013 00:30
    feniks_85
    Poziom 10  

Ok w takim razie zamienię jutro ten wzmacniacz na symetryzator może to coś pomoże:) kierowanie anteny na Katowice to jeszcze gorzej niż na Skrzyczne...:/
    kizek mam podać model czy numer (czy co to tam jest) kabla antenowego, zasilacza, modemu?

• #20 06 Cze 2013 00:47
    kizek
    Poziom 35  

feniks_85 napisał:
    zacznijmy od początku mam 2 wzmacniacze 1-przy antenie w czarnej puszce zewnętrzny i 2-w domu wewnętrzny

Jeżeli już to wzmacniacz w puszce antenowej a zasilacz w mieszkaniu no chyba że masz inaczej.

• #21 06 Cze 2013 12:33
    feniks_85
    Poziom 10  

Zatem, po wymianie wzmacniacza na symetryzator w ogóle nie wyszukuje żadnych kanałów:(

• #22 06 Cze 2013 12:36
    irekr
    Moderator

To znaczy że coś jest nie tak z kablem albo wtykiem. Musi odebrać co najmniej MUX3.
    Prawdopodobnie jakiś prosty błąd.

• #23 06 Cze 2013 19:39
    feniks_85
    Poziom 10  

Nie rozumiem, do czasu wymiany wzmacniacza na symetryzator łapało MUX3 (czyli na wzmacniaczu) to tak nagle po zamianie jednego na drugie kabel albo wtyk się zepsuł?

• #25 07 Cze 2013 14:35
    feniks_85
    Poziom 10  

mam taki zielony ale bez tych srebrnych, że tak to nazwę łapek

• #26 07 Cze 2013 15:17
    _cheetah_
    Poziom 37  

feniks_85 napisał:
    do czasu wymiany wzmacniacza na symetryzator łapało MUX3 (czyli na wzmacniaczu) to tak nagle po zamianie jednego na drugie kabel albo wtyk się zepsuł?
    Może tak być, wystarczy, że gdzieś "zawieruszy" się drucik z oplotu kabla antenowego dotykając żyły środkowej kabla antenowego i problem gotowy. Wtyczka antenowa, nawet nowa, też może być po prostu uszkodzona albo wadliwa.

Odetnij podłączenie kabla antenowego do symetryzatora, odetnij wtyczkę antenową i zamontuj jeszcze raz. Jak możesz, daj fotki tego symetryzatora i wtyczki antenowej.

Jeśli masz jakieś kosmicznie trudne warunki odbioru to antenie pasywnej z 2,5km też możesz nie odebrać słabego gapa na dekoderze w laptopie.

Jeszcze jedno - masz integralny dekoder DVB-T w laptopie czy to dekoderek USB? Jeśli USB spróbuj go podłączyć na przedłużaczu USB, czasami bezpośrednie sąsiedztwo laptopa znakomicie utrudnia odbiór.

Poziom (tu czasami pokazywane są kompletne głupoty) i jakość (tu zawsze pokazywane jest prawidłowo) odbieranego sygnału pokazuje odtwarzacz w laptopie. Jak już złapiesz jakiegoś mux-a - napisz, co pokazuje odtwarzacz.

Możesz również zmienić program odtwarzacza na jakiś inny, bo wbrew intuicji - potrafią dawać różną stabilność odbioru w zależności od jakości odbieranych sygnałów.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME