Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus K70A - Poziome paski

05 Cze 2013 18:39 2574 12
  • Poziom 8  
    Witam,

mam laptopa asus K70A, grafika Radeon HD5145, dzisiaj podczas grania na ekranie pojawiły się dziwne białe paski. Próbowałem wgrania nowszych sterowników, ale nie pomogło. Paski są bardzo wąskie w małych odstępach i co dziwne zanikają od prawej do lewej. Laptop ma około 2 lat, chciałbym się dowiedzieć jaka może być przyczyna, czy sam mogę coś z tym zrobić, ew. ile kosztowałaby naprawa.
    Niestety nie mam jak podłączyć lapka do zewnętrznego ekranu.

Asus K70A - Poziome paski Asus K70A - Poziome paski

Dodatkowo próbując uruchomić GPU-Z pojawiła mi się taka informacja.

• Poziom 33  
    Możesz wrzucić jakiś screen z temperaturami GPU? Obstawiał bym na uszkodzenie karty graficznej a dokładniej pamięci na tej karcie. Czy te paski obecnie występują cały czas na pulpicie bez żadnego obciążenia?

Dodano po 1 [minuty]:

Bardzo by pomogło jeżeli dał byś radę zorganizować monitor zewnętrzny i podłączyć go do laptopa.
  • Poziom 8  
    Paski występują cały czas.

Nie mogę uruchomić GPU-Z , pokazywał temp. samej karty, ale z tego co pamiętam miewała 60-80*C podczas normalnej pracy.
    Rok temu mi się laptop mocno zakurzył to łapała 130*C
    mocno, mocno :P

Pulpit może mi się uda podłączyć ale dopiero w weekend, wtedy tez rozkręce lapka i popatrzę na wtyki, choć nie znam się na tym.
  • Poziom 33  
    Dziwne trochę że program nie pokazuje temperatury na karcie grafiki sprawdź na HWINFO.
  • Poziom 33  
    Temperatury są w porządku. Masz Hota? żeby zrobić Reflow pamięci są bodajże 4 kostki bardzo łatwo się je przegrzewa.
  • Poziom 8  
    Sam trochę boje się w to bawić, ile takie coś kosztowałoby w serwisie?
  • Poziom 33  
    Jeszcze jedno czy te paski występują przed załadowaniem się systemu? w biosie też?
  • Poziom 31  
    Kiedy były zmieniane pasty termoprzewodzące/termopady i czyszczony układ chłodzenia, jak nie były to może wystarczyć przelutowanie GPU ale niestety raczej jego wymiana, tak z doświadczenia, dobry obraz na monitorze zew. nie świadczy o pełnej sprawności Grafiki/kości VRAM
  • Poziom 8  
    Paski występują również w biosie, laptop był sporadycznie przedmuchiwany, nigdy go nie rozkręcałem.
  • Poziom 31  
    Możesz jeszcze podmienić taśmę/matrycę ale raczej to co pisałem wcześniej, jak potrzebujesz pomocy pisz PW
  • Poziom 8  
    Sprawdzałem właśnie na zewnętrznym monitorze i problem nie występuje.

To oznacza, że matryca raczej do wymiany, a grafika jest w porządku?
  • Poziom 31  
    Tego się dowiesz po podmianie taśmy/matrycy nikt tu nie jest wróżką grafika 90% taśma 5% matryca 5%