Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wkrętarka Parkside PABSS 3,6Li - zakręci krótko i gaśnie, czasem działa

05 Cze 2013 20:03 11097 9
 • Poziom 10  
  Witam wszystkich,
  zanim zacznę grzebać zapytam czy ktoś miał i rozwiązał podobny problem...

  Mam małą wkrętarkę Parkside PABSS 3,6 Li z Lidla (o taką https://obrazki.elektroda.pl/9248606300_1337083226.jpg) do drobnych robótek, która po wciśnięciu włącznika zakręci silnikiem i gaśnie (sporadycznie wystartuje i kręci). Na akumulatorze (C18650P 3,6V) napięcie spada niewiele, po podłączeniu zasilacza kontrolka ładowania szybko gaśnie - wygląda, że aku jest naładowany. Wygląda mi to na źle działające zabezpieczenie przeciążeniowe lub przed rozładowaniem akumulatora (gaśnie też LED oświetlający "pole operacyjne" ale jak puszczę spust, LED się zaświeca). Spotkaliście się z taką usterką?
 • Poziom 11  
  Mam to samo cudo, i właśnie walczę z tym samym tematem. Z tego co sobie "pozwierałem" pewne rzeczy wychodzi na to że włącznik jest do bani, ponieważ idzie przez niego duży prąd, a niestety są to tylko dwie blaszki które się zwierają.
 • Poziom 11  
  Przyczyn takiego zachowania może być kilka. Zużyty akumulator li-ion, uszkodzony włącznik a przede wszystkim uszkodzony układ kontroli ładowania i rozładowania. Z opisanych objawów wynika, skoro gaśnie oświetleni to prawdopodobnie zadziałało zabezpieczenie przed nadmiernym rozładowaniem (2,8v) i tranzystor odcioł zasilanie. Jeśli nie jest uszkodzony układ sprawdzający a jedyne akumulator nie trzyma parametrów (zużyty) można spróbować zmniejszyć tolerancję wykrywania rozładowania np. przez zmianę rezystorów metodą prób i błędów (może to wpłynąć na żywotność ogniwa ale i tak przecież założyliśmy, że jest zużyte). Przede wszystkim zaczął bym od wymiany ogniwa na takie co do którego jesteśmy pewni, że jest na 100% sprawne.
 • Poziom 9  
  Mam podobne objawy z małym wyjątkiem, akumulator jest sprawny i naładowany.
  Także jest dobry włącznik, silnik działa przy bezpośrednim podłączeniu pod akumulator. Działa LED-a podświetlająca pole pracy i także LED-y kontrolne stopnia naładowania, wskazują pełne naładowanie. W tym przypadku elektronika nie powinna odłączać zasilania zabezpieczającego przed całkowitym rozładowaniem. Sprawdziłem wszystkie połączenia, luty, ścieżki. Po naciśnięciu włącznika słychać cichutkie stuknięcie, silnik tylko drgnie i niestety nie obraca się.
  Czy uszkodzony może być np. kondensator, czy on ma wpływ na rozruch?
 • Poziom 11  
  Jeśli po naciśnięciu spustu zgaśnie również podświetlenie (latarka) to na pewno jest uszkodzona część układu odpowiedzialna na kontrolę rozładowania (6-cio nóżkowy układ - nie do kupienia). Można spróbować zaadoptować elektronikę ze zużytej baterii od telefonu komórkowego działają na tej samej zasadzie.
 • Poziom 12  
  Panowie u siebie mam podobnie. Ostatnio mnie trochę zaskoczyła bo skręcałem meble i zachowanie było takie, że po naciśnięciu spustu obróciła może o 0,5mm i tyle i tak przy każdorazowym naciśnięci bez obciążenia.

  Latarka świeciła dobrze bez względu na to czy naciskałem spust czy nie.

  Teraz widzę, że jej nagle przeszło i działa poprawnie. Więc gdzie leży problem takiego zachowania?
  Przyznam, że lubię tą wkrętarkę, pomogła mi w wielu pracach i zaoszczędziła kupę czasu.

  Jedyne co mnie w niej irytuje to ledy kontrolne, które nie są od siebie oddzielone i gdy świeci świę tylko czerwony to i tak wygląda jakby świeciły się wszystkie.
 • Poziom 9  
  Mam C4 z ruchomą rączką. Przestała działać tylko świeci i można użyć jako latarki. Właśnie rozebrałem i okazało się, że od tego kręcenia rączką uwaliły się przewody do silnika, po zlutowaniu działa.
 • Poziom 11  
  Mam to samo i znalazłem uszkodzenie. Wkrętarka upadła, akumulator dobił i zwarł do płytki. Wystąpiło przeciążenie i przegrzał się jeden z suwaków przełącznika kierunku obrotów. Blaszka straciła sprężystość, ma zmieniony kolor. Raz łapała a raz nie. Ktoś ma pomysł skąd wziąć taki przełącznik prawe/lewe?
  Wkrętarka Parkside PABSS 3,6Li - zakręci krótko i gaśnie, czasem działa Wkrętarka Parkside PABSS 3,6Li - zakręci krótko i gaśnie, czasem działa
 • Poziom 19  
  zapparena napisał:
  Ktoś ma pomysł skąd wziąć taki przełącznik prawe/lewe?


  Jest to "przełącznik suwakowy" Jak wpiszesz w google grafika to masz do wyboru do koloru. Teoretycznie nie powinno być problemu z dostaniem takiego przełącznika, ale diabeł tkwi w szczegółach. Tzn. w wymiarach.