Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie słuchawki nauszne + mp3 ? 500-600zł

05 Cze 2013 23:30 2892 5
  • Poziom 12  
    Witam. Potrzebuję porady w wyborze mp3 i słuchawek nausznych. Od jakiegoś czasu przeglądam to co mają na alledrogo i od czasu do czasu czytam opinie na temat takiego czy innego playera. Niestety w dalszym ciągu nie mogę znaleźć czegoś co na pewno spełniłoby moje niewygórowane (a może jednak?) wymagania. Budżet to 500-600zł, wolałbym nie przekroczyć, ale jeśli będzie warto to dopłacę

Zacznę od mp3. Cztery priorytetowe cechy:
    -slot na kartę pamięci (będę używać 16 lub 32GB) lub pamięć wbudowana większa niż 16GB
    -duża moc - ma konkretnie napędzić słuchawki nauszne
    -dobry akumulator
    -możliwość przechodzenia folderami (inaczej jak będę miał coś źle potagowane to będzie bałagan)

Rzeczy które fajnie, żeby miała, ale nie są niezbędne:
    -korektor
    -przyciski zamiast dotykowego ekranu
    -proste menu, aby poruszać się "na pamięć" (bezwzrokowo)

Ogólnie brat ma Sansę Clip + i przyznam, że to bardzo fajna mp3, ale może da się kupić coś mocniejszego, tak aby wyrobić się w budżecie. Denerwujące jest też czekanie po włożeniu karty pamięci, tzw. odświeżanie bazy danych, ale da się to przeżyć. Ogólnie bardzo podoba mi się też iPod Shuffle, nawet wolałbym coś bez ekranika, tyle, że Shuffle nie ma gniazda na kartę pamięci i ma małą pamięć wbudowaną, pozatym nie wiem czy napędził by nauszne słuchawki.

Jeśli chodzi o słuchawki...
    Miałem na głowie Creative Aurvana Live, słuchałem ich na w.w. clip + oraz na mixerze Behringer Xenyx 802 i powiem, że nie przypadły mi do gustu... Takie jakieś zamulone, mało energii. Brat używa z tą clip + Sennheiser HD205. Mają dość mocny bass, są nawet głośne, ale niewygodne. Ja będę od czasu do czasu siedzieć w pociągu nawet po 8h - główny cel zakupu zestawu. Na uszach miałem także HD201 - fajne, wygodne, ale są ciche. O Reloopach RHD 10 nie będę wspominał, bo to słuchawki DJskie więc niemiłosiernie gniotą uszy...

Więc priorytetem jest przede wszystkim komfort, dźwięk to niestety sprawa drugorzędna, ale muszą być głośne przy pracy z określonym mp3, jaki mam nadzieję mi doradzicie. Jeśli chodzi o konstrukcję, to ma mieścić się całe ucho, więc duża muszla (nic nie może naciskać na ucho i mają być w miarę "oddychające")

Problem w tym, że mp3 jakotako mogę dobrać, ale słuchawki nie za bardzo. Nie przemawiają do mnie parametry, wydaje się, że każdy producent mierzy "własną miarą" i zazwyczaj i tak podaje mało rzetelne dane.

Jeśli chodzi o muzykę to głównie metal i deathstep, ale też rap i ambient.
    Jeśli chodzi o brzmienie: mają być głośne, nie gubić detali w tle, w miarę stereofonicnze. Miło by nie tracić na niskich tonach (przy dubstepie i deathstepie)

Prosiłbym o podpowiedzi, liczę na Was :D

Z góry dzięki i pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Czytałem trochę o tych J88. Nie będą mi pasować, bo to dość kruchy sprzęt po pierwsze, po drugie - są głośne dla osób na zewnątrz, więc odpada użytkowanei w pociągu. Ponoć szybko się grzeją w nich uszy.
    Możecie powiedzieć mi, czy w przypadku słuchawek półotwartch dźwięk będzie słyszany za zewnątrz? I jak z izolacją hałasów?

Ciekawią mnie AKG K514 MK-II ale czy nie będą głośne dla osób na zewnątrz, a po drugie nie jestem pewien czy to wokółuszne słuchawk
    K518 lub ATH-SJ55 raczej nie będą dość komfortowe podczas wielogodzinnego słuchania, ale może się mylę?
    Macie jeszcze jakieś pomysły?
    Czy Sennheiser HD449 lub 439 będą dość komfortowe?

Pozdrawiam i czekam na dalsze podpowiedzi

• Poziom 26  
    Sądzę, że póki nie przymierzysz to nie ruszysz z miejsca. Każdy ma inne wymagania co do komfortu.
  • Poziom 12  
    Dobra, czas podsumować temat o słuchawkach który męczę już od dłuższego czasu. Wytypowałem 8 par, które powinny być wygodne na dłuższą metę i w miarę dobrze brzmieć, mam tylko jeden problem: zapewne niektóre z nich będą wymagały dobrego źródła sygnału, jakim nie dyspnuję, załóżmy, że będę używać słuchawek z Sansą Clip+, powiedzcie mi, które z nich będą wystarczająco mocno grać ze zwykłym mp3:
    -AKG K540
    -AKG K514 MK-II
    -Brainwavz HM3
    -Philips SHL5905
    -Sennheiser HD429
    -Sennheiser HD439
    -Sennheiser HD449
    Shure SRH240

Nie kieruję się "Dynamiką", czy "Pasmem przenoszenia", bo jak sami wiemy w obliczu dzisiejszejfilozofii marketingu nie sa to już miarodajne parametry. Pytanie więc do Was: które z w/w par zagrają dobrze ze zwykłym playerem?
  • Poziom 12  
    AKG K540 to konstrukcja zamknięta z metalową regulacją pałąka jak pisza tutaj: http://agdlab.pl/testy/wielki-test-niedrogich...-wokolusznych-56-modeli,52859,page9/#akg-k540
    czy są to jednak półotwarte z plastikowym pałakiem?
    Jeśli to zamknięte słuchawki to je kupię jeśli nie to jedynie pozostaje mi poczytać jeszcze o wyżej wymienionych Philipsach, bo pozostałe słuchawki już wykluczyłem (Shure - za ciche, Brainwavz - za małe muszle, akg k514 - duże i bez basu, sennheisery - nieliniowa góra i kilka innych powodów)
    Może macie jeszcze jakieś pomysły?