Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

obudowa górna od acer gateway ID49

05 Cze 2013 23:37 960 3
  • Poziom 8  
    Witam wszystkich! jestem tutaj nowy, dlatego proszę o wyrozumiałość jeśli pisze w złym temacie.
    mam problem z laptopem gateway ID49. otóż od pierwszych jego chwil przy otwieraniu klapy coś pstrykało w lewym dolnym rogu (tak jakby coś o coś haczyło) oczywiście poza tym szczegółem laptop działał, a ze jest to mój pierwszy komputer przenośny nie przyszło mi do głowy żeby zwrócić na to uwagę, po prostu cieszyłem się tym co mam :(
    Gwarancja się skończyła a obudowa, konkretnie jej dolny lewy róg w miejscu śrubki się wyłamał, i ta część obudowy odeszła od reszty. zdjąłem ją całkowicie, ale po chwili stwierdziłem że założę tak jak jest tylko dam podkładkę żeby śrubka trzymała tam gdzie się wyłamało. niestety problem powrócił, a ja nie mam pojęcia jak go rozwiązać i z czym to może być związane? czy jest to może wina zawiasów? o tyle jest to dla mnie ważne że jak próbuje go zamknąć lub otworzyć jest nacisk na matryce ( można zaobserwować w czasie zamykania/otwierania ze matryca zmienia kolory w tym rogu gdzie się wcześniej śrubka wyłamała :/ Ma ktoś z Was jakieś sugestie? czego to może być przyczyna? a może zawiasy się jakoś reguluje?
  • Poziom 9  
    Fajnie byłoby gdybyś dodał jakieś zdjęcie. Ogólnie to zawiasy muszę się trzymać sztywno ramy matrycy i dolnej części. Z regulacją się nie spotkałem. Najistotniejsze są śruby. Jeśli jednej nie ma albo nie spełnia roli to po jakimś czasie obciążania części coś może się zepsuć. Ja miałem przypadek, że część zawiasu przymocowana na stałe do innej mocującej zawias do ramki pękła i trzeba było na prowizoryczne sposoby to naprawiać. Jeśli dasz jakieś zdjęcie to łatwiej będzie określić co i jak.
  • Poziom 8  
    chwilowo nie mam czym zrobić zdjęć, ale rozkręciłem go znowu i widzę żę w lewym dolnym rogu pękł zawias, znaczy że coś było nie tak i za duże obciążenie było na niego. gdzie moge kupić nowy? to są standardowe zawiasy, czy do każdego modelu jest inny? nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale na moim jest "SNR-L x M2.5x2.5"
  • Pomocny post
    Poziom 9  
    Zawiasy to ciężka spawa raczej. Przynajmniej ja miałem problem z ich zdobyciem. Najlepiej na ebay-u wpisać model twojego laptopa i wtedy tam poszukać zawiasu. Jak go znajdziesz to będziesz już znał model. Niestety zawiasy w danym modelu są zazwyczaj powtarzane tylko w kilu modelach nie tak jak matryce, że są do wielu modeli.