Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung CLX-3185 - drukuje jaśniejsze paski - wywoływaczka?

05 Cze 2013 23:40 3909 7
 • Poziom 2  
  Witam,

  od jakiegoś czasu jestem posiadaczem drukarki Samsung CLX-3185, sam napełniam toner - co jakiś czas rozkręcam kasetę i czyszczę. W sumie przedrukowane max 3000 stron.

  Od paru dni mam problem z jasnymi paskami na wydrukach - problem dotyczy jedynie koloru czarnego. Na tekście widoczne są jaśniejsze, pionowe paski w ich przebiegu tekst jest tylko jaśniejszy ale w ogóle jest - litery są jakby cieńsze.

  Przeglądając forum znalazłem że prawdopodobną przyczyną jest zbrylenie tonera - oryginalnego z zamiennikiem w wywoływaczce i ze trzeba ją wyczyścić problem jest tylko w tym że nigdzie nie mogę znaleźć konkretnej informacji gdzie cała ta wywoływaczka się znajduje - i tego dotyczy właściwie moje pytanie:

  Gdzie w samsungu clx-3185 znajduje się wywoływaczka koloru czarnego i jak ją wyczyścić?
 • Spec od drukarek
  W tym modelu masz wszystko w kasecie tonera. Przyczyną może być złej jakości toner jak i zużyte elementy kasety.

 • Poziom 34  
  Wyczyść listwę metalową która rozprowadza toner bk.
 • Poziom 2  
  Witam,

  potwierdzam że problem tkwił w kasecie czarnego tonera - po wymianie wszystko drukuje ładnie.

  Mam za to kolejne dwa pytania:
  1) czy starą kasetę da rade jakoś odratować? Rozkręcałem ją już i czyściłem - może mam na coś szczególnie zwrócić uwagę? Która to listwa rozprowadza toner?

  2) czy faktycznie można zwalić zaistniałą sytuację na zbrylenie się tonera po zmieszaniu zamiennika z oryginałem? Czy to znaczy że z kolorowymi tonerami czeka mnie podobna przeprawa? Czy to znaczy że z nową kasetą (zamiennik) nie powinno być już problemu?
 • Poziom 21  
  Problem będzie się pojawiał na wszystkich kasetach. To jest tylko i wyłącznie wina nagaru na listwie rozprowadzającej toner czyli ta blacha z góry wywoływaczki przykręcona na 5 wkrętów trzeba ją odkręcić i wyczyścić szczególną uwagę zwrócić na krawędź rozprowadzającą toner. Przy składaniu szczególną uwagę zwrócić na te paseczki boczne które uszczelniają bo jak zostaną przyciśnięte listwą to będzie brudzić z jednej strony.
 • Poziom 16  
  Podpinam się pod temat.

  Samsung CLX-3185 - drukuje jaśniejsze paski - wywoływaczka?

  Samsung CLX-3185 - drukuje jaśniejsze paski - wywoływaczka?

  Samsung CLX-3185 - drukuje jaśniejsze paski - wywoływaczka?


  Przy każdym kolejnym wydruku jakość się poprawia, tzn mniej pionowych linii. Wczoraj podrukowałem na niej ok 20 stron i wydawało mi się, że jest już wszystko w porządku. Dziś rano powtórka z rozrywki. Czarny toner raczej już się kończy bo na drukarce wyskoczyła taka informacja. Co może być nie tak z tą drukarka?[/img]

 • Poziom 34  
  Pisałem wyczyść listwę rozprowadzającą tonery i dodatkowo wałek magnetyczny.
  Jak nie potrafisz to wymień kasety na nowe.
 • Poziom 10  
  Temat może i stary, ale wczoraj zakończyłem batalię z moją drukarką, bo paski miałem identyczne jak w temacie i pomyślałem, że może pomogę na przyszłość komuś.
  Problem rozwiązał się w momencie gdy wyczyściłem lustro lasera oraz całą jego podstawę.
  Dostać się tam można od spodu drukarki odkręcają trzy śrubki i podważając cztery zaczepy, wówczas cała podstawa łącznie z laserem nam odpada od drukarki i trzyma się jedynie na dwóch taśmach (należy uważać, żeby ich nie zerwać).
  Na przezroczystym plastiku widać było smugi, okazało się, że to toner się wysypał, a drukarka sama nie była w stanie tego oczyścić pomimo szczotek w niej zainstalowanych, które defakto do tego służą.
  Na rysunku zaznaczyłem kółkiem plastik, o którym piszę.
  Oczywiście czyszczenie dotyczyło również kasety, wałka i innych wewnętrznych elementów, które były obsypane starym tonerem.

  Mam nadzieję, że komuś pomogłem, jeśli tak to kliknijcie na jakieś punkciki za pomoc ;) Samsung CLX-3185 - drukuje jaśniejsze paski - wywoływaczka?