Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Electrolux EWF12670 /EWF 10149 - Nie grzeje

06 Cze 2013 10:17 2631 5
  • Poziom 9  
    Witam.
    Trafiły mi na warsztat już kolejne pralki Electrolux'a z tym samym problemem. Pralki m.in. wymienione w tytule Electrolux EWF12670W prod 914904502/02 i EWF10149W prod 914904403/02 nie grzeją. Po wprowadzeniu w tryb serwisowy grzałka jest uruchamiana. W pralkach zostało wszystko sprawdzone i nie ma żadnych uszkodzeń. Podejrzewam, że coś jest nie tak z elektroniką, niestety nie udało nam się zlokalizować usterki. Może którys z kolegów miał podobne przypadki i wie co mogło paść w tej elektronice?
  • Poziom 29  
    Witam.
    W trybie serwisowym napięcie podawane jest na grzałkę tzw. na krótko bez pomiaru upływności do masy - grzeje - natomiast w praniu automatycznym elektronika kontroluje upływność.
    Wymień grzałkę.
  • Poziom 9  
    Witam
    Grzałki były podkładane dla pewności na nowe już na początku.Obwód NTC też sprawdzony .....do procka jest ok.Wygląda to na uszkodzenie programowe.Niestety Autoryzowany chce 150 PLN za wgranie nowego wsadu,a jeśli nie zadziała to moja sprawa .......daruje sobie :) Może ktoś podpowie czy można samemu jakoś wgrać oprogramowanie do tej pralki.Chodzi mi o to czy można zdobyć taki wsad i czym zaprogramować procesor,pewnie potrzebny jakiś programator.
  • Poziom 26  
    A silnik został sprawdzony induktorem na przebicie? Czy te pralki w trybie serwisowym wyświetlają aktualną temperaturę? Czy grzeją "do oporu" w trybie serwisowym?
  • Specjalista AGD
    A co w trybie serwisowym gada maszyna o ostatnim błędzie? Potrafisz to sprawdzić i nam zakomunikować?
    Bez tej prostej wiadomości gadamy jak głuchy ze ślepym.
  • Poziom 9  
    Witam
    Mało czasu ostatnio.....W trybie serwisowym wyskoczył błąd już teraz nie pamiętam nr ale to coś na 6... sprawdzone na forum oznaczał uszkodzenie grzałki.Po wykasowaniu i praniu wracał.Oczywiście prane z nową grzałką.