Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

przepływowy ogrzewacz wody TERMET G17-00-GZ-50

Majk1111 06 Cze 2013 12:07 1671 4
  • #1 06 Cze 2013 12:07
    Majk1111
    Poziom 2  

Witam, od dłuższego czasu mam problem z grzejnikiem Termetu, model w tytule. Mianowicie, paląca się świeczka, po odkręceniu wody, nie odpala dysz z płomieniami do podgrzewania. Próbowałem różnych (bezpiecznych) kombinacji przytrzymywania pokrętła, delikatnego wdmuchiwania płomienia ze świeczki, by dysze "zaskoczyły".. Zwykle mi się to udaje o dziwo, ale po ok 30 min nerwów, dmuchania i strachu. Ciekawą rzeczą jest, że jak raz odpali, potem działa bez zarzutu przy kolejnych odpaleniach, ale w okresie czasu nie dłuższym niż ok 5-10 min między odkręceniem wody. Po tym czasie operację odpalania zaczynam od nowa.. Nie mam już sił, ani narazie pieniędzy na serwis, nie jest tani. Bardzo proszę o pomoc, czy jestem w stanie zrobić coś we własnym zakresie, by za każdym razem leciała ciepła woda :). Z góry b.b. dziękuję.

0 4
  • #2 06 Cze 2013 12:43
    Cybo
    Poziom 12  

Obok świeczki może być siateczka względnie jakieś pokrętło do regulacji. Jak siateczka to zdjąć i wyczyścić, jak pokrętło od ciśnienie i przepływu gazu to podkręcić i zwiększyć świeczkę, a swoja droga to czy przez przypadek dysze nie są brudne dlatego nie chcą się rozpalać ?

0
  • #3 06 Cze 2013 14:00
    Majk1111
    Poziom 2  

Super, dzięki za szybką odpowiedź :). Spróbuję z siateczką i pokrętłem. Jeżeli nie, to rozumiem przedmuchać/przeczyścić dysze ?

0
  • #4 06 Cze 2013 14:06
    Cybo
    Poziom 12  

Tak ale trzeba wyczyścić wszystkie dysze głównego palnika. A jak to nie pomoże to czeka cie wymiana membrany zespołu wodnego, co myślę tez nie powinno sprawić większego kłopotu. Ale zacznij od najprostszych spraw czyli czyszczenia jak napisałem.

0
  • #5 06 Cze 2013 14:16
    Majk1111
    Poziom 2  

Bardzo dziękuję za pomoc. Napewno dam Ci znać jaki efekt to przyniesie :)

0