Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Play Station 3 - podłączenie do monitora

micaello 06 Cze 2013 12:34 4305 7
  • #1 06 Cze 2013 12:34
    micaello
    Poziom 2  

Witam,
    Panowie, przeszukiwałem forum pod kątem mojego zapytania ale miałem problem ze znalezieniem jasnej i klarownej odpowiedzi a że jestem biegły w kwestiach elektroniki jak Najman w MMA to postanowiłem sam utworzyć temat.
    Sytuacja ma się następująco:
    Mam PS3 na której chciałbym pograć na ekranie monitora.
    Monitor jest starszy wiekiem i ma tylko wyjście które się chyba nazywa 15PIN ( choć w rzeczywistości jest ich 13 bo dwóch brakuje:( ) PS3 jak pewnie wiecie ma wyjście HDMI i to drugie:D do tego drugiego dostalem kabel ktory sie konczy 3 (jak wnioskuje z pozostalych postów) chinchami. Dostałem też przejściówke z tych 3xchinch na jakąś taką dziwną kostkę co pewnie by pasowała do mojego starego komputera a napisane jest na niej VMC-91.

Pytanie:
    Czy da sie to podłączyć tak żeby działała PS3 na monitorze?
    Jeśli tak to ile mnie to będzie kosztowało i w co sie muszę zaopatrzyć?

Z góry dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi:)
    Pozdr.

0 7
  • #2 06 Cze 2013 12:42
    arnoldziq
    Moderator Programowanie

Potrzebujesz kabla PS2/PS3 -> VGA.
    Coś takiego jak na obrazku poniżej:
    Kabel taki powinien mieć także wyprowadzenie na 2-kanałowy dźwięk.
    Taki kabel można dostać na eBay-u za 1-2£, więc nie powinien kosztować więcej niż 10 zł.

0
  • #3 06 Cze 2013 12:45
    micaello
    Poziom 2  

problem polega na tym że ten "VGA" kabel jest na stale do monitora przymocowany. i jest "męska" końcówka a w tym które Ty napisałeś też jest męska. Czy moge to połączyć kablem z dwiema żeńskimi koncówkami? Będzie banglać?

0
  • #4 06 Cze 2013 12:51
    arnoldziq
    Moderator Programowanie

Tak wygląda oryginalny kabel SONY-ego. Ma żeńskie złącze, czyli podłączasz prosto do kabla monitorowego.
    A tak wygląda schemat podłączenia, jakbyś chciał to samemu zbudować:

Nie baw się w żadne przejściówki VGA, bo miałem w ręku kilka, przy różnych okazjach i jakoś nigdy mi się nie udało kabli VGA skutecznie połączyć. Ale może to tylko moje doświadczenia.

0
  • #5 06 Cze 2013 13:01
    micaello
    Poziom 2  

Dzieki wielkie za pomoc:) Teraz pozostaje mi tylko znaleźć jakiś sklep w którym to dostane bo widze że na Allegro z tym licho;/

0
  • #6 06 Cze 2013 13:11
    arnoldziq
    Moderator Programowanie

Na allegro jest tego trochę : Link
    Nie wiem tylko, czemu ceny takie kosmiczne :/

0
  • #7 06 Cze 2013 13:33
    micaello
    Poziom 2  

Ceny kosmiczne bo produkt dosyć ciężki do zidentyfikowania;) Na dodatek nikt na allegro nie sprzedaje tego w Warszawie ale już udalo mi się znaleźć sklep z grami na PS w którym mają ten kabel. Co prawda 99,- ale biorąc pod uwagę koszt dostawy wychodzi prawie na to samo...

0
  • #8 17 Cze 2013 20:14
    Gaznior
    Poziom 1  

Pozwolę się podpiąć pod temat. U mnie sprawa wygląda następująco: PS3 i monitor Manta LCD 1903. Pytanie czy to ma prawo w ogóle razem działać, a jeżeli tak to dlaczego nie działa. Połączone za pomocą kabla HDMI-DVI. Wyświetlał się na monitorze komunikat "poza zasięgiem" teraz nie wyświetla się nic ale oznaki są, że jakiś sygnał do monitora dochodzi.
    PS w monitorze nie ma tunera tv(wymontowany) więc podpięcie przez SCART odpada.

0