Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lodówka Hoover - Cieknąca po obudowie woda

Pokemontazo 06 Jun 2013 12:54 5079 5
 • #1
  Pokemontazo
  Level 9  
  Witam!

  Mam problem z lodówka Hoover. Po obudowie (zaraz za drzwiczkami zamrażarki - patrz: obrazek nr 3) cieknie mi woda.
  Czy to kwestia uszczelek drzwiczek od zamrażarki (niestety dobry rok czy dwa temu zaczęła na nich wchodzić pleśń...) czy być może problem leży gdzie indziej? (patrz: obrazek nr 1 - wężyk? - jak go przeczyścić? lub przebita okleina z tyłu lodówki nad elektryką (obrazek nr 2) ???

  Co jest powodem cieknięcia z lodówki i jak ten problem mogę rozwiązać we własnym zakresie?!

  Z góry dziękuję za odpowiedź!

  Lodówka Hoover - Cieknąca po obudowie woda
 • #2
  stanislaw1954
  Level 43  
  Woda ma ściekać wężykiem 1 do pojemnika 2 nad agregat i tam wysychać. Wężyk zbiera wodę z zagłębienia w komorze chłodziarki.Czasem się zatka i wtedy trzeba go przeczyścić jakimś drutem (lub może przedmuchać-nie próbowałem).
  Pokemontazo wrote:
  Co jest powodem cieknięcia z lodówki.
  To naturalny proces. Lodówka się wychładza(szron),a następnie ten szron jest ogrzewany(topi się) i musi być odprowadzony na zewnątrz.
 • #3
  Dranzer999
  Level 10  
  sprawdź czy w okolicy skąd pojawia się woda niema wklęśnięcia w wewnętrznej części drzwiczek być może drzwi się wypaczył albo uszczelka nie dolega
 • #4
  Pokemontazo
  Level 9  
  Panowie, dziękuję serdecznie za odpowiedź. Mam w takim razie jeszcze jedno pytanie: jeśli problem tkwi w uszczelce, to czy jest możliwym dokupienie takowej i montaż we własnym zakresie?
 • #5
  stanislaw1954
  Level 43  
  Pokemontazo wrote:
  jeśli problem tkwi w uszczelce, to czy jest możliwym dokupienie
  Wystarczy wybrać się do sklepu z częściami agd, lub poszukać sklepu internetowego i będzie wiadomo, czy takie uszczelki są dostępne.A później, to tylko trzeba być pewnym swoich umiejętności.
 • #6
  Volt-rom
  Level 14  
  Trzeba zacząć od udrożnienia spływu wody. Wyciągnąć z plastyku , odkręcić skraplacz, zrobić to porządnie. Później obserwować czy pokazuje się woda w środku i czy konieczna jest wymiana uszczelki. Po wymianie uszczelki szczelność może być problematyczna