Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

radioodtwarzacz z CD i USB ( mp3)

06 Cze 2013 12:56 2223 6
  • Poziom 9  
    Witam.

Poszukuję radioodtwarzacz z CD i USB (mp3) coś do 250 zł.
    Myślałem o Philips AZ1837, ale ma kiepskie opinie!
    Proszę o radę - co byście mi polecili?

Pozdrawiam,
    T.N.
  • Poziom 19  
    W tej cenie raczej trudno będzie dostać coś dobrego i nie chodzi mi w tym momencie o wrażenia słuchowe czy też to ile cudownych systemów producent wypisze na pudełku, ale o to, że w tym przedziale cenowym to jest sprzęt na 2-3 lata, a jak parkujesz pod chmurką to i krócej.

Mówię z własnego doświadczenia, w jednym samochodzie mam 14 letniego Blaupunkta ze zwykłym CD i nawet mrozy po 30 stopni nie robiły na nim wrażenia, jedynie podświetlenie panelu wysiadło. Natomiast w drugim samochodzie w ciągu 4 lat mam obecnie 3 radio, dwa pierwsze "uznanych" marek, przy trzecim uznałem, że nie ma sensu pakować się w koszty i kupiłem biedronkowe za 99zł, które nie odbiega znacząco od tych "markowych" po 300zł.

Jeśli chcesz mieć coś na lata, to albo dołóż trochę grosza, albo poszukaj czegoś używanego pod warunkiem że masz możliwość wymacać sprzęt, a nie złom z allegro.

Inna kwestia o której nikt nie mówi to dysproporcja między jakością sprzętu a jakością zapisanej muzyki. Znam ludzi którzy wpakowali w sprzęt po 2- 3tys. zł a słuchają na tym mp3 128kbs. Jeśli zależy ci na jakości to szukaj czegoś co odczytuje formaty bezstratne np. FLAC.
  • Poziom 9  
    Witam

SORRY - nie napisałem o tym że potrzebny mi jest sprzęt do domu nie do bryki .

W międzyczasie poszperałem trochę w necie i znalazłem coś takiego :
    KRUGER & MATz KM3901

Ma dobre parametry, 6 głośników , to co potrzebuje ( CD + USB)
    i co ważne b.dobre opinie i nie jest drogi
    http://www.ceneo.pl/16290770#tab=reviews_scroll

Czy ktoś ma ten sprzęt ?

Pozdrawiam
  • Poziom 19  
    Wszystko zależy od twojej wrażliwości słuchu, dla jednego rewelacyjnie grają głośniki Logitecha, innego nie będą zadowalać głośniki Bose.

Generalnie im mniejsza średnica głośników tym węższe pasmo przenoszenia, basu na tym nie uświadczysz.

Postaw sobie proste pytanie, co jest dla ciebie najważniejsze: cena, małe rozmiary czy jakość dźwięku ?

Jeśli cena to przejdź się do jakiegoś sklepu zobacz co jest w tej cenie i wybierz to co będzie brzmiało najlepiej, a kupić możesz gdzie ci pasuje, jeśli w necie znajdziesz taniej

Jeśli rozmiary to niestety małe i dobre kosztuje bardzo dużo, a małe i tanie to zrób tak jak napisałem wyżej

Jeśli ci zależy na jakości a nie masz za dużo kasy to polecam używany stary analogowy wzmacniacz albo amplituner, używane kolumny i do tego dobry odtwarzacz mp3, jak dobrze poszukasz zmieścisz się w około 400zł

Ja na chwilę obecną mam stary wzmacniacz z takiego małego segmentu unitry i do tego mam podpięty telefon na androidzie (kupiony za grosze bo nie działa moduł GSM) ale ma ten plus że ma radio, odtwarzacz mp3 i filmów, mogę słuchać przez WiFi stacji z netu i nawet teledyski z Youtube oglądać.
    Zapewniam że brzmi to o niebo lepiej niż wszystkie boomboxy w kategorii taniego sprzętu.
  • Poziom 9  
    Witam

Dzięki za odpisanie. Radio mi jest potrzebne by odtwarzać
    muzyke w sypialni a nie by robić party. Na to ma sprzet.
    Niestety mój Made in Japan Technics nie ma możliwości odtwarzania
    plików MP3 a tym bardziej po przez USB.
    Mysle że to wystarczy mi przy wyrku i w of=grodzie

Miłego weekendu

T.N.
  • Poziom 19  
    Traper Ned napisał:
    Radio mi jest potrzebne by odtwarzać
    muzyke w sypialni

Traper Ned napisał:
    Mysle że to wystarczy mi przy wyrku i w of=grodzie

Od tego trzeba było zacząć, konkretnie opisać do czego to ma być,
    Przy takiej opcji nadal uważam, że najlepiej wybrać się na wymacanie do jakiegoś większego sklepu, a potem kupić tam gdzie najtaniej.
    Zwróć uwagę na wyjście słuchawkowe , ostatnimi czasy oszczędzają nawet na tym.
    Można też znaleźć sprzęty z pilotem w komplecie a w sypialni pilot może się przydać.
    Jeśli masz zamiar słuchać radia, to koniecznie radio z syntezą cyfrową.

No i podstawa GWARANCJA, w tanich grajkach CD i USB potrafią bardzo szybko udać się w nieznane ;)
  • Poziom 9  
    A Phlipis AZ320/12? W budżecie się zmieścisz, CD/USB/telefon podepniesz pod to, mp3 też odtwarza. Jak dotąd działa u mnie dobrze, sprawdza się przy grillu czy na małej domówce :)