Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Packard bell EasyNote TS - Nagrzewanie się laptopa do 81 stopni C.

vederis 06 Jun 2013 15:18 1974 10
    vederis
    Level 9  
    Witam,

Kupiłem w lutym ubiegłego laptopa firmy tak jak w temacie w pewnym sklepie internetowym. Do niedawna byłem z niego bardzo zadowolony. Wczoraj zauważyłem, ze bateria bardzo szybko się wyczerpuje, a dbalem o komputer bardzo) Zadzwoniłem więc do sklepu komputerowego, w którym owego laptopa zakupiłem. Oni z kolei skierowali mnie bezpośrednio do packard bella no i teraz tak:

W internecie i tutaj wyczytałem, że kiedy komputer nagrzewa się już do 60 stopni to za dużo. Mój ma 81C(przy normalnej pracy, jak gram czasem to wentylator, który jest umiejscowiony z boku po lewej aż parzy) i Pan z serwisu PB stwierdził, że: "powiem Panu, że 81 stopni to normalne jest, gdyby do 90 się nagrzewał to byłby problem".

Czy to rzeczywiście jest normalne? bo jak oddam samą baterię na gwarancję to nawet jak dostanę nową sytuacja się powtórzy przez temperaturę znowu się schrzani.

Dodam, że nowa kosztuje 385zł - co jest kosmicznym wydatkiem na ten moment.
    Epox
    Level 38  
    vederis wrote:
    Kupiłem w lutym ubiegłego laptopa
    Niech kolega sprawdzi ile ma GW na baterie bo z tym bywa bardzo różnie (nny okres gwarancji)... I podejrzewam że już jej nie masz... A z grzaniem to zgłoś na gwarancje, wyczyszczą zmienią paste i powinno być po problemie
    vederis
    Level 9  
    Pan ze sklepu w którym kupiłem powiedział, że na cały komputer było 2 lata gwarancji. Zobaczymy, też o tym słyszałem - dlatego zapytałem się go.
    vederis
    Level 9  
    O czym Ty mówisz? Tak się składa, że osoba, która sprzedaje mi cokolwiek - nawet jeżeli przedmiot obejmuje gwarancja producenta jest odpowiedzialny bo wystawia mi paragon na którym widnieje jego firma. Może i nie wyrocznia, ale musi się tym zająć skoro w umowie było 24 miesiące gwarancji.

Nawet znalazłem tą aukcję.

http://xarchiwum.pl/laptop-packard-bell-i5-3-1ghz-4gb-500gb-gt630-2gb-i2120451182.html
    Epox
    Level 38  
    vederis wrote:
    Może i nie wyrocznia, ale musi się tym zająć skoro w umowie było 24 miesiące gwarancji.
    To życze powodzenia i niech kolega dalej słucha "Pana w sklepie". Masz kolego 24 miesiące gwarancji producenta, a ona posiada swoje obostrzenia np dotyczące baterii i one zawarte są w karcie gwarancyjnej, Ale nieważne "Pan w sklepie wie lepiej więc po co ta dyskusja
    vederis
    Level 9  
    Nie będę przekierowywał na inne forum, ale polecam poczytać o gwarancji konsumenckiej i niezgodności towaru z umową.

Przez to jest tak trudno wszędzie z reklamacjami bo ludzie dają odsyłać się z kwitkiem.
    Epox
    Level 38  
    vederis wrote:
    o gwarancji konsumenckiej i niezgodności towaru z umową.
    No i polecam 2 lata szlajania się po sądach. Obudź się kolego.... i przeczytaj warunki GW (z tym widzę jest największy problem). Ale widzę źe Pan ze sklepu rządzi.. więc czeka zderzenie z rzeczywistością.
    vederis
    Level 9  
    Kolego, przeczytałem gwarancję. Jest w niej napisane, że na laptopy jest 1 rok gwarancji, na akcesoria (jak przypuszczam bateria zalicza się własnie do nich) jest 6mcy gwarancji.

Jeżeli bateria pada po roku czasu, a ja o nią dbałem to dlaczego mam na tym tracić i wydawać 400zł na nową?
    Epox
    Level 38  
    vederis wrote:
    dlaczego mam na tym tracić i wydawać 400zł na nową?
    Bo o nią nie dbałeś i było na nią 6mc GW... I tak Pan ze sklepu wie lepiej. Życzę powodzenia w walce z gwarantem .... Może po tym doświadczeniu kolega zejdzie na ziemie A może Pan ze sklepu Powie innaczej.. i sąd się z nim zgodzi,
    vederis
    Level 9  
    Teraz wiem, dlaczego nasze realia wyglądają tak, jak wyglądają :) Ale zawsze się znajdzie taki co to za dużo do powiedzenia nie ma, ale mówi.

Epox wrote:
    Bo o nią nie dbałeś i było na nią 6mc GW...

To nie pan ze sklepu tylko Ty wiesz najlepiej! :) Kolego - ten laptop ma jeszcze folię. Więc nie wypowiadaj się na tematy o których nie masz pojęcia bo zaczynam mieć wrażenie, że nabijasz posty.

Widzę, że nic nowego się tutaj nie dowiem.