Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Astra z silnikiem 1.6 (C16NZ). Silnik bardzo przerywa na wolnych obrotach.

02 Mar 2005 17:54 1638 8
  • Poziom 11  
    Witam
    Jestem posiadaczem astry z silnikiem 1.6 (C16NZ). problem dotyczy pracy silnika na obrotach ok.1200 (nie mam obrotomieza) Jeżeli lekko wcisne pedał gazu lub jade w korku bardzo wolno to silnik strasznie przerywa tak jak by nie pracował na jeden cylinder przerywa skacze nie da się jechać na wyższych obrotach jest wszystko w porządku tylko ten pułap od ok. 1200 do1500obr/min mu nie odpwiada. Może ktoś miał podobny problem i wie coś na ten temat.
    Pozdrawiam
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Spec od samochodów
    Zacznij od przewodów, kopułki, palca i świec.

Pozdrawiam.
  • Poziom 11  
    To już wymieniłem zastanawiam się nad aparatem zapłonowym. Czy aparat z czujnikiem indukcyjnym można zastąpić aparatem z czujnikiem Halla ?
  • Spec od samochodów
    Nie można.

Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    No to szukam dalej
  • Poziom 25  
    witam
    wywołaj kody błyskowe
    może czegoś sie dowiesz
    pozdro
    T

• Poziom 21  
    On faktycznie nie pracuje na wszystkich cylindrach tylko na wyższych obrotach Ty tego nie odczuwasz.Jak pracuje na biegu jałowym?W pierwszej kolejności sprawdż ciśnienie w poszczególnych cylindrach i iskrę no i ustaw luzy zaworowe.Pozdro.
  • Poziom 25  
    czy auto chodzi na LPG?
    jeżeli tak to jakie auto ma przebieg?
    może już faktycznie spadła kompresja na cylindrze?
    zgadzam sie z moim przedmówcą ale nie zgadzam sie z jednym
    w tym silniku nie da rady wyregulować zaworów (hydraulika)
  • Poziom 11  
    Samochód ma LPG ale na bęzynie chodzi tak samo Jeszcze jedno jeśli podczas jazdy wcisne sprzęgło to silnik pspada do tak małych obrotów jakby za chwilę miał zgasnąć.