Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Computer ControlsComputer Controls
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Z innej beczki - studia. Politechnika Wrocławska. Akustyka.

02 Mar 2005 18:01 1149 11
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    Niedlugo koncze LO i chcialbym sie wybrac na Politechnike wroclawska na kierunek akustyka. Czy ktos wie czy trudno dostac sie na ten kierunek? Moze ktos z was tam juz studiuje? Prosze o wszelkie info na ten temat.
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Level 29  
    Dołączę się do tematu i zapytam: czy w Łodzi nie ma przypadkiem podobnego kierunku?
  • Computer ControlsComputer Controls
    Dokladniej chodzilo mi o elektroakustyke. Sorki za pomylke.
  • Level 15  
    no ja tam jestem a raczej będę z pare miesięcy bo specjalność wybiera się na 3 roku
  • Level 14  
    No to słuchaj. Właśnie ją w tym roku kończę. Nie jestem specjalnie zadowolony. Zależy czym się interesujesz. Duży nacisk kładą na nagrywanie. Trochę pracy w studiu w 18 osobowej grupie. Nie wiele się nauczysz. Ważne dla nich są też aparaty słuchowe, w których i tak nie będziesz mógł pracować bo weszło jakieś rozporządzenie, że trzeba mieć ukończoną jakąś 2-letnią szkołe. Jeżeli interesujesz się nagłaśnianiem do strata czasu lepiej w domu sam poczytaj, więcej się dowiesz. Podsumowując stwierdzam, że przekazują stos teorii, której i tak nie będziesz umiał wykorzystać. Powodem tego będzie mijająca się niejednokrotnie zawartość programowa wykładów z laboratoriami, na których będziesz pracował w większości na muzealnym sprzęcie. Brak powiązania między przedmiotami, które mówią w zasadzie o tym samym. Wiedza praktyczna jest na mizernym poziomie. Biorąc pod uwagę, że jesteś po liceumu i na drodze masz do przejścia układy i teorie powodzenia życzę. Oczywiście nie zniechęcaj się może coś się zmieni. Poza tym rób to na co masz ochotę.
  • Level 31  
    Vault Dweller wrote:
    Dołączę się do tematu i zapytam: czy w Łodzi nie ma przypadkiem podobnego kierunku?

Nie ma ani kierunku ani specjalnosci.Sadze ze decyduje o tym mala przydatnosc praktyczna.
  • Level 29  
    Heh to pójdę na elektro(tech)nikę na polibudzie... ;) A umiejętności z zakresu elektroakustyki być może będę ćwiczyć w Radiu ŻAK. Bo w domu w radiowęźle trochę mało sprzętu ;).
  • Level 15  
    Ja nie podchodzę do oceny akustyki na polibudzie we wrocku tak krytycnie jak batonx. Jest wiele dziedzin,z których możesz na prawde wiele się nauczyć. Wiem bo skończyłem ten kierunkek w zeszłym roku. Oczywiście, ze częśc urzazeń jest archiwalna ale maja równiez pare rzadko spotykanych. Jezeli chcesz się skupić tylko na nagłośnieniach imprez to rzecywiście nie masz tam czego szukac ale jeżeli interesuje cię akustyka w szerszym zakresie to jak najbardzije polecam ten kierunek. Jest tam na prawde fachowa i wykwalifikowana kadra. Z nowyszych rzeczy maja program Ease do symulacji oraz zestaw pomiarowy Audio Precision. Jezeli będziesz na prawde chcial to wiele się tam nauczysz.
    Papiery zloze tam na 100% Mimo wymienionych przez was wyzej wad elektroakustyka jest chyba ciekawsza niz ekonomia (dla tego kto lubi wszystko co z audio zwiazane). A sam kieunek jako podkladka pod dodatkowe kursy i nabyta pozniej wiedze nie jest zly.
  • Level 18  
    przyjdz na polibude w warszawie wydz. elektroniki- trudno sie dostac, ale dupe ci przetrzepia i nauczysz sie czegos. najlepszy wydzial w polsce:).