Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ekspres krups ea8025 - wyciek wody - górna częśc bojlera

06 Cze 2013 20:19 3558 6
  • Poziom 1  
    Witam,

Posiadam opisany, ferelny ekspers ciśnieniowy, był już naprawiany kilka razy, zawsze było to coś innego, jednak w tym przypadku nie potrafię sobie poradzić.

Zaczęło się od mokrej kawy wyrzucanej do pojemnika na fusy, nieraz przez szuflade wyciekała woda. Jeśli szuflada nie była czyszczona co drugą kawę ekspres podawał mniej kawy do kubka niż powinien, po czyszczeniu szuflady sprawa odpuszczała na dosłownie jeden, dwa cykle. Po rozkręceniu widać było wycieki z górnej części bojlera ( srebrnego ogrzewacza). Zgodnie z zaleceniami z forum wymieniłem dwie uszczelki z górengo tłoka, jednak sprawa nie uległa poprawie.

Będę naprawdę bardzo wdzięczny za pomoc, mnie skończyły się już pomysły na naprawe.

Pozdrawiam :-)
  • Poziom 19  
    Załącz jakieś zdjęcia z miejsca wycieku.Mam aktualnie takie trzy na serwisie-twój opis jest trochę nie jasny.Po obejrzeniu sprawdzę i spróbuję zdiagnozować usterkę.
  • Poziom 10  
    Hej
    Mam podobny problem :(
    Słyszałem że trzeba odkamienić ekspres?
    Możliwe też że uszczelki tłoka są słabe.
    Zacznę może od odkamieniania.
  • Poziom 10  
    Jest jeszcze uszczelka pod bazą do której wsuwa się wcześniej wymienianą szufladę (między kotłem, a białym plastikiem - uszczelnia komorę zaparzania), być może ta jeszcze puszcza jeśli uszczelki tłoka są dobre.
  • Poziom 10  
    Wygląda że uszczelki tłoka trzymają.
    Kawa nie wycieka górą a jak tłok się podnosi to w kotle widać bulgotanie i resztki kawy/fusów oraz parę wodną.

Uwaga
    na załączonym zdjęciu widać jakie były uszczelki!
    Masakra. Wymieniłem uszczelki wieczorem i umyłem ekspres w środku bo było pełno mułu od kawy i wszystko mokre.
    Dziś wieczorem go złożę (mokrego w środku nie chciałem składać) i będzie ok - oby :)

ekspres krups ea8025 - wyciek wody - górna częśc bojlera

Niestety po wymianie uszczelek ekspres nadal paruje i bulgocze a fusy są mocno nasiąknięte. Woda górą nie ucieka bo nowe uszczelki trzymają ale fusy są bardzo mokre.
    Ma kto jaki pomysł ?

• Specjalista AGD
    Przy dystrybutorze masz zawór dwubarowy, trzeba go wyczyścić, ew. wymienić jeżeli uszczelki "spuchły" .
    W razie problemów ze znalezieniem proszę wyszukać sobie "zawór dwu barowy" i na pewno od razu Pan skojarzy ;)
  • Poziom 10  
    Ekspres ogarnięty.
    Przeczyściłem zawór 2 barowy i odetkałem przewody zwrotne prowadzące do tacki .
    Najprawdopodobniej to wina przytkanych przewodów do tacki. (tak mi podpowiedział pewien Pan z łódzkiego serwisu do którego dzwoniłem w celu zakupienia zaworu 2 barowego)
    Dziękuję miłemu Panu z serwisu i Wszystkim którzy starali się pomóc.

Temat zamknięty.