Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przeróbka gokartu na pedały na napęd silnikowy

06 Cze 2013 21:57 8094 5
  • Poziom 13  
    Witam
    Zakupiłem jakieś 2 lata temu mojemu synowi taki oto gokart:

Okazało się ,że strasznie ciężko na nim się jeździ (chyba przekładnia jest zła)
    i gokart poszedł w kąt.
    Teraz wpadłem na pomysł, że mógłbym zamontować do niego jakiś silnik. Z mojego rozeznania sprawy taki silnik powinien mieć do 300W , 12V lub 24V. zasilany akumulatorem. Jakiś hamulec oczywiście by się przydał.
    Oczywiście planuję zamianę kół na koła od małego roweru.
    I tu jest moje pytanie - Jaki silnik mógłby być wykorzystany w takim celu. Chcę zrobić to jak najmniejszym kosztem ( może wykorzystać gotowy silnik od czegoś - kupić na złomie czy coś) - mile widziany jakiś schemat - co z czym i jak połączyć
    Z góry dziękuje za pomoc
    Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Witam.
    Najtaniej najłatwiej i najszybciej będzie zrobić z wkrętarki.
    Wkrętarkę bez akumulatora kupisz za 20zł.
    Wyciągasz z wkrętarki silnik z główką i masz gotowy napęd,żadnych praktycznie przeróbek.
    Obcinasz pedały i zostawiasz z jednej strony ośkę/drut.
    Ośkę tak jak wiertło wkładasz w główkę wkrętarki i mocno zaciskasz,parę min roboty i można testować czy to w ogóle zda egzamin,jeśli zda,można to solidnie zamocować i obudować.Miejsce jest z tego co widać.

2 opcja ale droższa,to kupić całą hulajnogę el. używaną.....Ok 100-150zł.
    Miał byś tam wszystko co potrzeba...Silnik,łańcuch/pasek , sterowanie,akumulator itp.
    Nie wiem czy aż 300W potrzeba,małe hulajnogi mają 120W i naprawdę dają radę,sam na takiej jeździłem,a nie jestem dzieckiem przecież :D
    Wszelkiego rodzaju silniczki od wycieraczek chyba się nie nadają ? za małe obroty.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 13  
    Wielkie dzięki za zainteresowanie się tematem
    Hm.. Co wkrętarki to wydaje mi się ,że może to być zbyt głośne. Autko ma sprawiać przyjemność a nie drażnić wyciem silnika (oczywiście bardziej mnie niż dzieci :)).
    A co do tej hulajnogi to niezły pomysł by był. Tylko trzeba ustrzelić dobrą hulajnogę w dobrej cenie :)
    POzdrawiam

Może jeszcze ktoś miałby jakiś pomysł
  • Poziom 21  
    Jestem ciekaw co wymodzisz :D mam nadzieję ze się pochwalisz.
    Głośne to pojęcie względne. Na pewno wkrętarka była by dużo cichsza jak te fabryczne
    -pojazdy dla naszych pociech. Chyba każdy widział i słyszał ile to hałasu robi ;/
    Popatrz na YT ,są różne konstrukcje z wykorzystaniem wkrętarki. Zasuwa to jak wściekłe.
    Hałasu nie słychać, no ale trudno oceniać poziom hałasu z filmu, nie zawsze jest to w 100%
    zgodne z rzeczywistością.

Tak pomyślałem o Tobie dzisiaj i przetestowałem wkrętarkę :D
    Powiem Ci szczerze że jak ją zasłoniłem szmatami to była dość cicha.
    Myślę że jakaś prosta obudowa załatwi sprawę.
  • Poziom 13  
    WItam
    Niestety wcześniej nie miałem czasu nic zrobić ale w końcu się podjąłem.
    Obciąłem pedały i w ich miejsce zamontowałem dwie wkrętarki. Podłączyłem wszystko do akumulatora 12 V. Wszystko widac na zdjęciu.
    NIestety gokart wolno jeździ, kable się strasznie grzeją. Muszę również pomyśleć nad jakimś hamulcem.
    Proszę o porady co i jak.
    POzdrawiam i dziękuje za zainteresowanie tematem

• Poziom 21  
    Jak się przewody grzeją to albo są za cienkie, albo (brak klem) słaby styk, albo jedno i drugie.
    Przy wkrętarce też proponuje solidny styk, najlepiej przylutować.
    Nie sądziłem że to wolno będzie jeździć, na YT jest sporo filmików z wykorzystaniem wkrętarki
    - i to nieźle zasuwa. Wolno to też pojęcie względne - to tak na marginesie :D
    Może przełożenie trzeba zmienić ? Mniejszą zębatkę z tyłu większą z przodu, jak jest moc to można próbować.

Dwie różne wkrętarki ? Hmm.....A może jedna drugą hamuje ?
    Pozdro.