Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kierunek i prędkość obrotów - Dwukierunkowy, skokowy dwupoziomowy regulator

06 Cze 2013 22:57 1452 3
  • Poziom 2  
    Witam. Jestem tu nowy. Dostałem zlecenie na wykonanie projektu `dwukierunkowego, skokowego dwupoziomowego regulatora obrotów silnika trójfazowego asynchronicznego`. Jestem bardzo świeży w tym temacie. A muszę sporządzić opis, rysunki, schematy, charakterystyki oraz wykaz elementów i części, a nie bardzo wiem jak się za to zabrać. Myślałem już nad układem Dahlandera który pozwoliłby na skokową regulacje prędkości obrotowej, ale nie bardzo wiem jak to połączyć ze zmianą kierunku obrotów, oraz w jaki sposób wykonać układ sterowania, panel na którym można będzie wybierać poszczególne konfiguracje prędkości i kierunku obrotów.
    Proszę bardziej doświadczonych kolegów o pomoc ;). Z góry dziękuję .
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    Witam.
    Zależy jaka moc tego silnika ale nie prościej i taniej o ile ta moc nie jest zbyt wysoka to zamontować falownik?
  • Poziom 2  
    Jest to projekt teoretyczny dlatego też moc można wybrać dowolną, a do niej parametry układu.
    Nie jestem pewien czy falownik będzie dobrym rozwiązaniem ponieważ musi to być zmiana skokowa. I teraz pytanie. Czy taką da się wykonać na falowniku ?
    Znalazłem gdzieś w internecie cały schemat takiego układu Dahlandera.
    Podaje link: Link lub Link
    Jednak nie jestem pewny jak odczytać ten układ sterowania i panel sterowania w drugim linku .
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    tomek3320 napisał:
    Jest to projekt teoretyczny

Skoro jest to tylko teoretycznie to cały układ Dahlandera poprzedź dwoma stycznikami u układzie zmieniania kierunku obrotów do styków pomocniczych podepnij lampki kontrole zamontowane w panelu, żeby wiadome było w którą stronę silnik się kręci. Do styczników odpowiedzialnych za prędkość pomontuj lampki tak jak do kierunku i tyle pod względem instalacji ;)