Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ariston Uno 24 - Nie załącza się

06 Cze 2013 22:58 1821 4
  • Poziom 28  
    Witam
    Mam następujący problem z w/w kotłem - nie sygnalizuje żadnych błędów (diodami), miga jedynie zieloną diodą (prawą, opisaną w instrukcji jako zapłon, dla ironii chyba oznaczoną kroplą). Nie reaguje na otwarcie przepływu wody, czujnik oczywiście sprawdzony. Reaguje na przycisk komfort (zapala diodę). Nie mam niestety testera od odczytu błędów ani Clima Managera. Co możecie w tej sytuacji poradzić ?
  • Poziom 12  
    Witam,

po zwarciu pinów sterownika pokojowego (zielone gniazdo THERM na płycie) i włączeniu pokrętłem działa tryb CO?
  • Poziom 28  
    Nie działa.
  • Poziom 12  
    Proszę sprawdzić sondy NTC, umieszczone po lewej i prawej stronie od komory spalania, na pionowych rurkach podłączonych do wymiennika głównego. Rezystancja ich (odłączonych od układu) powinna być mniej więcej taka sama, w temperaturze pokojowej będzie to ok. 11 kΩ.

Pozdrawiam.

P.S. Przy okazji proszę zmierzyć napięcie na kostce czujnika przepływu wody i sondach NTC po ich ponownym podłączeniu.
  • Poziom 9  
    U mnie zadzialalo, i faktycznie warto po podlaczeniu tych sond ponownie sprawdzic bo lubia zgubic opor..