Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amica AWSM 10D nie startuje

lorokl 06 Cze 2013 23:05 2358 6
  • #1 06 Cze 2013 23:05
    lorokl
    Poziom 2  

Witam,

Mam problem z pralką Amica AWSM 10D.
    Po włączeniu świeci dioda KONIEC, dioda Gotowa miga w jednakowych odstępach czasu. Blokada drzwi jest aktywowana.

Pralka miała nie dawno wymieniany cały główny moduł.
    Usterka pojawiła się po transporcie, jednak bardzo uważaliśmy żeby jej nie uszkodzić, nie wiem co jest przyczyną...

Pod tym linkiem można obejrzeć co dzieje się po włączeniu zasilania:
    goo.gl/GKk0T

Link

Byłbym bardzo wdzięczny za jakąkolwiek pomoc, gdyż już włożyłem w te pralkę trochę funduszy a tu zabawa zaczęła się na nowo. :/

Z podobnych postów wywnioskowałem że warto by spróbować wymienić blokadę drzwi, czy mógłby mnie ktoś w tym przekonaniu utwierdzić?

Pozdrawiam

0 6
  • #2 07 Cze 2013 05:56
    skryn
    Admin grupy AGD

lorokl napisał:

Po włączeniu świeci dioda KONIEC, dioda Gotowa miga w jednakowych odstępach czasu.

A lampki temperatur, to które świecą?

0
  • #3 21 Cze 2013 19:31
    lorokl
    Poziom 2  

Przepraszam za późną odpowiedź, miałem nie przewidziany wyjazd i dopiero wróciłem.

Ten model nie ma lampek temperatur, z tego co pamiętam temperatura była chyba widoczna na wyświetlaczu. Wyświetlacz niestety przestał działać :-(

0
  • #4 21 Cze 2013 20:06
    tom71
    Poziom 19  

Witam! A pokrętło wybieraka progamów nie docisnął ktoś podczas transportu? Moduł i płytka panela przedniego są na zatrzaskach z tworzywa - sprawdź ,czy płytki dobrze w nich siedzą , no i oczywiście kostki.

0
  • #5 22 Cze 2013 13:32
    lorokl
    Poziom 2  

Pokrętło i jego okolica wygląda dobrze, więc myślę że to nie jest przyczyną, podczas transportu staraliśmy się uważać.

Dzisiaj spróbowałem uruchomić pralkę ponownie i tu niespodzianka. Pojawiły się iskry na scalaku zaznaczonym na zdjęciu...
    Amica AWSM 10D nie startuje
    W takim razie zapewne główny moduł będzie uszkodzony,
    czy ktoś miał podobny przypadek i mógłby zasugerować co wymienić?
    Na pewno warto spróbować wymienić blokadę drzwi i ten scalak, ale czy coś po za tym?

P.S. Gdy zobaczyłem iskrzenie scalaka, szybko odłączyłem zasilanie, odłączyłem blokadę drzwi i włączyłem zasilanie ponownie, iskrzenia już nie było.

0
  • #6 23 Cze 2013 15:59
    tom71
    Poziom 19  

To jest triak i nalezy wymienic go na nowy. Kupisz go w kazdym sklepie z częściami elektronicznymi. Blokadę do wymiany, ale upewnij się i sprawdź ją.

0
  • #7 04 Mar 2014 12:01
    mareta87
    Poziom 6  

Witam
    nie wiem czy dobrze pisze w tym miejscu. Chodzi mi o odkręcenie filtra w AMICA AWSM 10D nie idzie w żaden sposób go odkręcić Proszę mi dokładnie opisać jak mam to zrobić, nie mogę żadną siłą go odkręcić a na siłę nie chce go odkręcać Proszę pomóżcie

0