Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Żelazko Braun 4690/SI 18895 - Cieknie woda i słabo grzeje

gerdowski 07 Cze 2013 00:24 4422 5
  • #1 07 Cze 2013 00:24
    gerdowski
    Poziom 22  

Tak jak w temacie.
    Rozebrałem to żelazko i co się okazało: zbiornik wody szczelny, termostat sprawny.
    Zauważyłem, że w trakcie gdy żelazko jest nagrzane między płytą stopy grzejnej a pozostałą częścią grzejną wraz ze zbiornikiem wytwarzania pary (nie mylić ze zbiornikiem wody) powstaje duża szpara, gdy żelazko ostygnie nie ma jej. Producent niestety zastosował mocowanie tych elementów za pomocą trzech nitów o średnicy 4 mm i jakiegoś ciemno szarego kleju.
    Jeden z tych nitów niestety urwał się. Dlatego stąd ta niska temperatura płyty stopy żelazka (płyta nie dolega całą powierzchnią do elementu grzejnego) i wyciek wody.
    Aby móc to naprawić usunąłem pozostałe dwa nity i rozdzieliłem płytę stopy z pozostałymi częściami.
    Teraz moje główne pytanie, jak można przymocować te nity do płyty stopy grzejnej i jaki klej jest zastosowany do jej uszczelnienia z elementem grzejnym?(termoprzewodzący czy tylko wysokotemperaturowy?)
    Orginalnie nity z jednej strony były napewno zgrzane do płyty za pomocą zgrzewarki do kołków (kondensatorowej) ja niestety nie mam dojścia do takiego sprzętu a z drugiej strony przechodziły przez otwory elementu grzejnego i tam były zagniecione tworząc jedną całość (płyta + element grzejny+ zbiornik wytwarzania pary = stopa żelazka).
    Myślałem czy udało by się to przypawać Tigiem (nit aluminiowy, płyta aluminiowa z powłoką szafirową) nie uszkadzająć spodniej części płyty. Nie chciałbym przewiercać stopy i skręcać na śruby (oczywiście łeb śruby musiałby być schowany w płycie a płyta ma tylko 3 mm grubości).
    Jeżeli ktoś miałby jakiś pomysł proszę o radę.

0 5
  • #2 08 Cze 2013 10:48
    nioop

Specjalista AGD

Szczerze? Bo według mnie najbardziej opłacalna będzie wymiana stopy :]
    Jakby nie patrzeć miejscami w stopie wystepuje duże ciśnienie.. Które może prowadzić włąsnie do takich uszkodzeń.. Niefabryczne mocowanie zapewne będzie słabsze..

Aczkolwiek jeżeli juz byś się zdecydował i miał pomysł - Co do uszczelnienia , w zupełnosci wystarczy wysokotemperaturowy silikon (czarny lub czerwony)

0
  • #3 09 Cze 2013 01:33
    gerdowski
    Poziom 22  

Niestety cena stopy to około 203 zł. w North.pl.

0
  • #4 12 Cze 2013 17:11
    Volt-rom
    Poziom 13  

żelazka są robione jako jednorazówki, każda naprawa nowego ( nowoczesnego) żelazka kończyła się wymianą - niestety

0
  • #5 07 Lip 2013 10:58
    Kolumb
    Poziom 10  

A jak rozebrałeś to żelazko bo mam do wymiany przewód zasilający a nie bardzo wiem jak to draństwo rozczłonkować.

2
  • #6 18 Sie 2013 21:07
    gerdowski
    Poziom 22  

Z tyłu masz siwą gumową zaślepkę. Pod nią są dwie śrubki.

0