Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

1007 1,6 HDI - wentylator chłodnicy

07 Jun 2013 09:47 1224 1
  • Level 15  
    Witam
    Kolejna ciekawostka w mojej 1007
    Autko w wersji z klimatronikiem - myślałem że coś jest nie tak ze sprężarką bo załączał się i dopóki wentylatory nie osiągnęły więcej jak połowa prędkości ( dmuchawa wewnątrz) to klima działa, po przekroczeniu sprzęgło rozłącza się.
    (ciśnienia w układzie HP 12bar LO około 2bar)
    Jak pisałem parę postów temu auto ma wyłączoną tablicę błędów i do tej pory nawet sam serwis Peugeota nie dał rady zrobić teletransmisji z oryginalnym firmwarem ( poszukuję nadal tego wkładu do ECU) -Proponowali wymianę ECU

Wracając do problemu: W parametrach PP2000 w opcji silnika tam gdzie pomiar parametrów pokazuje wartość zadana motowentylatora np.:58% a zmierzona 0% - ok powinny się pokrywać, ale wentylator działa ! i kręci się - zmieniając prędkości.

Pytanie na jakiej podstawie , ew co mierzy prędkość obrotową wentylatora , na chłodnicy jest bitron z kaloryferkiem :) czy wina jest po jego stronie czy też to ustrojstwo ma inne sterowanie i sposób pomiaru obrotów.
    Trendy 2021 w branży Internetu rzeczy [Webinar 02.07.2021, g.12.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
  • Level 15  
    Sam odpowiadam , ale co mi tam :)

Po sprawdzeniu wszystkich wiązek i przekaźników, które okazały się bezusterkowe (główna kostka z przekaźnikami schowana w futerale pod reflektorem od strony kierowcy- bez wyjęcia reflektora i zderzaka prawie niemożliwe)

Wywaliłem z BSI klimatyzację i ze sterownika silnika , po czym po paru minutach wkodowałem od nowa. Przez 5 min klima i wentylator w środku w ogóle się nie uruchamiał, ale po tym czasie zadziałał jak ta lala ( pewnie potrzebował czasu na dogadanie się ze sterownikiem) !

Temat zamykam.