Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PLC Fatek
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak wyłączyć "Soft start" wskaźnika laserowego "50mW"

mateusz77892 07 Cze 2013 10:06 3537 1
  • #1 07 Cze 2013 10:06
    mateusz77892
    Poziom 17  

Witam serdecznie forumowiczów.

Kupiłem tam gdzie najtaniej wskaźnik laserowy 532nm "50mW" , prąd pobierany przez wskaźnik przy 3V to około 300mA.
    Problem jest taki iż z każdym włączeniem modułu przez ułamek sekundy świeci słabiej a dopiero potem z pełną mocą, coś jak soft start, przykładowo załączając laser na 5ms , dostaję początkową fazę startu czyli ułamek maksymalnej mocy (delikatny punkt).
    Czytałem o warm up time lasera, lecz na to mi nie wygląda bo jeśli dobrze zrozumiałem to po nagrzaniu powinien startować błyskawicznie.
    Steruję załączaniem/wyłączaniem poprzez MOS STP3020L i mikrokontroler.

1.Czy ten mankament "soft startu" da się jakoś zniwelować aby laser świecił z maksymalną mocą od początku?? (na filmach modyfikacji wskaźników odłączają jeden z kondensatorów, czy to ma coś z tym wspólnego?)
    elektronika wygląda tak : Jak wyłączyć "Soft start" wskaźnika laserowego "50mW"
    Dodatkowo powiem iż mam możliwość kontroli temperatury, co prawda na termistorze ale aktualna temperatura modułu jest monitorowana programowo.
    2.Jaka jest optymalna(po czasie warm up) oraz maksymalna temperatura pracy lasera?
    3.Czy zrobienie innej płytki zasilającej rozwiązało by ten problem?

Układ zasilający wygląda mniej więcej tak :Jak wyłączyć "Soft start" wskaźnika laserowego "50mW"
    Jeśli zostało to zrobione na czymś podobnym do LM317 to za nic nie mogę znaleźć podobnych schematów, i nie wiem jak to zinterpretować.

0 1
  • Semicon
  • #2 12 Cze 2013 21:54
    c4r0
    Poziom 36  

Możesz spróbować co się stanie jak odłączysz ten lewy kondensator. Ale nie gwarantuję, że dioda to przeżyje...

0