Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Żyroskop MAX21000 - brak informacji w dokumentacji

killer016 07 Cze 2013 10:56 855 1
  • #1 07 Cze 2013 10:56
    killer016
    Poziom 8  

Witam
    Mam następujący problem: zaopatrzyłem się w żyroskop od Maxima (MAX21000) i urządzenie po podłączeniu do atmegi działa, zwraca device ID po I2C. Jednak w dokumentacji nie ma dokładnych informacji opisujących jak korzystać z poszczególnych rejestrów. Jest tylko tabelka z nazwą, adresem i domyślną wartością (oraz krótkim komentarzem w stylu "POWER_CFG - Power mode configuration"). Żyroskop ma 4 tryby pracy, domyślnie uruchamia się (prawdopodobnie, chociaż to też nie jest wprost napisane) w oszczędnym i żeby cokolwiek zmierzyć, trzeba go przełączyć w inny tryb, ale nigdzie nie pisze jak. Spotkał się ktoś z takim problemem? Czy to możliwe, żeby nowe (wg. informacji na stronie) urządzenie miało tak niekompletną dokumentację? Link do niej poniżej (tabela z rejestrami zaczyna się na str. 19):

http://datasheets.maximintegrated.com/en/ds/MAX21000.pdf
    Znam już prawie na pamięć tą dokumentację, a jakoś dalej nie znalazłem potrzebnych informacji. Np. jeśli chodzi o tryby zasilania, to każdy jest w miarę opisany, czym się różnią, ale nie ma informacji, jak się przełączyć (poza tym, że jest rejestr POWER_CFG z wartością domyślną 00000111, czyli mam jeszcze 255 kombinacji, jakie mogę wpisać do tego rejestru).
    Scalono najistotniejsze informacje, LordBlick

0 1
  • #2 13 Cze 2013 12:33
    killer016
    Poziom 8  

Jeśli ktoś jest zainteresowany tematem, to napisałem maila do Maxima i odpowiedzieli, że pracują nad pełną dokumentacją, która ma pojawić się wkrótce.

0