Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toyota corolla 2.0 D4D 2003 - Brak prądu na listwie zasilania świec żarowych

lukaszzet 07 Cze 2013 12:12 7887 3
  • #1 07 Cze 2013 12:12
    lukaszzet
    Poziom 12  

Witam , mam taki problem ,że brak jest zasilania świec żarowych . Podczas jazdy zapaliła mi się kontrolka "check engine'' . Po podłączeniu do komputera wyskoczył błąd świec żarowych (chyba PO 038 czy coś takiego ) sprawdziłem wszystkie świece na "krótko" grzeją ale na samej listwie jest brak napięcia (nawet po całej nocy na zimnym silniku) . Po przewodach doszedłem do przekaźnika . Sterowanie do niego dochodzi cienkimi przewodami i tam jest napięcie w momencie przekręcenia stacyjki , kontrolka świec żarowych na liczniku świeci sie jak zwykle, natomiast na grubych przewodach tych które powinien przekaźnik zewrzeć aby prąd popłyną dalej nie ma napięcia ani na kablu przychodzącym do przekaźnika i analogicznie na kablu idącym dalej do świec . Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki i nie wiem co dalej .

kolory grubych przewodów to :
    przychodzący do przekaźnika biało niebieski
    wychodzący z przekaźnika dalej do świec czerwono czarny

sterowanie cienkie przewody
    brazowy masa
    czerwony plus

0 3
  • #2 07 Cze 2013 12:55
    tomjed
    Poziom 27  

Kolego Tam płynie duży prąd, zobacz, czy bezpiecznik od świec nie jest przy klemie "+" w postaci "płaskowniczka" przy samym aku.

pzdr

1
  • #3 07 Cze 2013 13:42
    lukaszzet
    Poziom 12  

Odpowiem sobie sam , był spalony bezpiecznik 80A w obudowie z przezroczystą szybką ( wyglądał jak przekaźnik) i był spalony w taki sposób ,że dopiero kontrola miernikiem dała odpowiedź o jego uszkodzeniu, bezpiecznik ten znajduje się w komorze silnika w skrzyneczce z bezpiecznikami (tej bliżej podszybia ) , teraz wszystko działa jak należy .

3
  • #4 05 Sie 2014 00:27
    recha85
    Poziom 1  

Witam, dzięki lukaszet za podpowiedz u mnie w rav4 d4d z 2005 r. było to samo tylko bezpiecznik znajduje się w takiej płytce bezpieczników zaraz przy + akumulatora, niestety płytka składa się z 5 bezpieczników i jest nieosiągalna, pozostało mi wstawic bezpiecznik uniwersalny. Pozdrawiam

3