Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toyota corolla 2.0 D4D 2003 - Brak prądu na listwie zasilania świec żarowych

lukaszzet 07 Jun 2013 12:12 14253 3
 • #1
  lukaszzet
  Level 12  
  Witam , mam taki problem ,że brak jest zasilania świec żarowych . Podczas jazdy zapaliła mi się kontrolka "check engine'' . Po podłączeniu do komputera wyskoczył błąd świec żarowych (chyba PO 038 czy coś takiego ) sprawdziłem wszystkie świece na "krótko" grzeją ale na samej listwie jest brak napięcia (nawet po całej nocy na zimnym silniku) . Po przewodach doszedłem do przekaźnika . Sterowanie do niego dochodzi cienkimi przewodami i tam jest napięcie w momencie przekręcenia stacyjki , kontrolka świec żarowych na liczniku świeci sie jak zwykle, natomiast na grubych przewodach tych które powinien przekaźnik zewrzeć aby prąd popłyną dalej nie ma napięcia ani na kablu przychodzącym do przekaźnika i analogicznie na kablu idącym dalej do świec . Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki i nie wiem co dalej .  kolory grubych przewodów to :
  przychodzący do przekaźnika biało niebieski
  wychodzący z przekaźnika dalej do świec czerwono czarny

  sterowanie cienkie przewody
  brazowy masa
  czerwony plus
  [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
 • #2
  tomjed
  Level 28  
  Kolego Tam płynie duży prąd, zobacz, czy bezpiecznik od świec nie jest przy klemie "+" w postaci "płaskowniczka" przy samym aku.

  pzdr
 • #3
  lukaszzet
  Level 12  
  Odpowiem sobie sam , był spalony bezpiecznik 80A w obudowie z przezroczystą szybką ( wyglądał jak przekaźnik) i był spalony w taki sposób ,że dopiero kontrola miernikiem dała odpowiedź o jego uszkodzeniu, bezpiecznik ten znajduje się w komorze silnika w skrzyneczce z bezpiecznikami (tej bliżej podszybia ) , teraz wszystko działa jak należy .
 • #4
  recha85
  Level 2  
  Witam, dzięki lukaszet za podpowiedz u mnie w rav4 d4d z 2005 r. było to samo tylko bezpiecznik znajduje się w takiej płytce bezpieczników zaraz przy + akumulatora, niestety płytka składa się z 5 bezpieczników i jest nieosiągalna, pozostało mi wstawic bezpiecznik uniwersalny. Pozdrawiam