Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung Galaxy Xcover - kilka porad

Raptor_Havx 07 Cze 2013 12:21 16350 7
  • #1 07 Cze 2013 12:21
    Raptor_Havx
    Poziom 9  

Witam wszystkich. Szukałem godnego następcy mojej starej komórki, zależało mi na niezawodności i wytrzymałości na czynniki fizyczne. Wybór padł na Samsung'a Galaxy Xcover. Za owego smartfona dałem prawie 800zł i jestem zawiedziony z kilku powodów. Mam nadzieję że obejdzie się bez wymiany i że problemy które spotkałem da się wyeliminować :
    - oryginalna bateria trzyma (przy normalnym użytkowaniu) około 2 dni
    - wszelkie App'ki instalują się w pamięci wewnętrznej, a jest jej w sumie 150Mb, z czego 90Mb używanie jest przez system, oprócz tego nie mogę w niej nic przechowywać (zablokowane ?)
    - producent podaje że mój smartfon ma 512Mb RAM'u, a tak na prawdę jest 368Mb
    - co jakiś czas dostaje komunikat że ,,karta sim jest nie włożona'', po ponownym uruchomieniu problem znika
    - telefon uruchamia się i wyłącza szybko, jednak skróty do aplikacji pojawiają się po dłuższym czasie
    - przy teście na App'ku Quadrant Advanced, wyniki są bardzo dobre, poza jednym parametrem, mianowicie I/O - ja mam zaledwie 560pkt, podczas gdy inne smartki mają po ok. 6000pkt dla owego I/O

Zatem, czy da się zmienić ustawienia tak aby app'ki instalowały się w pamięci zewnętrznej ?
    Czy mogę odblokować dostęp do pamięci wewnętrznej i np. przechowywać tam jakieś dane ?
    Co z robić z problemem karty sim ?
    I czy mogę ,,przyśpieszyć'' I/O
    Oraz jak zwiększyć żywotność baterii ?

Z góry dziękuję za odpowiedzi. Szczerze przyznam że nie znam za dobrze androida ( u mnie 2.6 gingerbread ) to mój pierwszy fon z tym OS'em, a co za tym idzie polegam na waszej pomocy.

0 7
  • #2 07 Cze 2013 13:23
    electro_Nick
    Poziom 33  

Ja bym najpierw zajął się tym problemem z kartą sim. Wyczyść jej styki izopropanolem lub spirytusem, ewentualnie zobacz czy na innej karcie sim też będzie ten sam problem-jeśli nie to karta sim do wymiany, a jeśli tak to telefon do serwisu...

0
  • #3 07 Cze 2013 16:00
    Raptor_Havx
    Poziom 9  

Hmmm... ale czemu ponowne uruchomienie zawsze pomaga ?

Dodano po 37 [sekundy]:

Gdyby to była kwestia czysto fizyczna, to nie miało by to wpływu.

-1
  • #4 07 Cze 2013 17:32
    OlekMTG
    Poziom 34  

Cytat:
    - oryginalna bateria trzyma (przy normalnym użytkowaniu) około 2 dni
    Całkiem przyzwoity wynik. Witamy w świecie Androida :) .
    Cytat:
    - wszelkie App'ki instalują się w pamięci wewnętrznej, a jest jej w sumie 150Mb, z czego 90Mb używanie jest przez system, oprócz tego nie mogę w niej nic przechowywać (zablokowane ?)

Trzeba poczekać aż producent wypuści aktualizację oprogramowania udostępniającą takie rozwiązanie lub poszukać nieoficjalnego oprogramowania.
    Cytat:
    - producent podaje że mój smartfon ma 512Mb RAM'u, a tak na prawdę jest 368Mb

Ma 512 ale część jest zarezerwowana przez system , dokładnie jak w komputerze ze zintegrowaną kartą graficzną.
    Cytat:
    - co jakiś czas dostaje komunikat że ,,karta sim jest nie włożona'', po ponownym uruchomieniu problem znika

Tu przyczyn może być kilka. Uszkodzona/wadliwa karta, niewłaściwie włożona do telefonu, uszkodzony telefon. Trzeba b się temu przyjrzeć dokładniej i po kolei eliminować możliwości. Radzę zacząć od wymiany karty sim.
    Cytat:
    - telefon uruchamia się i wyłącza szybko, jednak skróty do aplikacji pojawiają się po dłuższym czasie

Tak jak z komputerem - najpierw się włącza a następnie łąduje system, chwile to musi potrwać, szczególnie na tak słabym telefonie.
    Cytat:
    - przy teście na App'ku Quadrant Advanced, wyniki są bardzo dobre, poza jednym parametrem, mianowicie I/O - ja mam zaledwie 560pkt, podczas gdy inne smartki mają po ok. 6000pkt dla owego I/O

Zapomnij o quadrancie, jego wyniki są z kosmosu, nikt nie wie czemu są takie a nie inne. Róznice podczas testu jednego telefonu kilka razy pod rząd mogą wynosić kilkaset(!!!) procent.

0
  • #5 07 Cze 2013 20:44
    Raptor_Havx
    Poziom 9  

Kolega posiada, tańszy o 150 zł Samsung Galaxy Mini 2 i pod względem wydajności wypada lepiej. Nawet na dobrze znanym Hill Climb Racing, choć u mnie w cale nie przycina, to u niego gierka chodzi wprost ,,nieziemsko'' płynnie :)
    Nie wiem czy można tu tak linki wstawiać... http://www.phonearena.com/phones/compare/Sams...Xcover,Samsung-GALAXY-mini-2/phones/5949,6928

Dodano po 3 [minuty]:

A co do baterii, to poważnie mówisz ? Ogniwa litowo-jonowe o ogromnej jak dla mnie pojemności ponad 1500mA pracują tak krótko w smartfonach ?

Dodano po 2 [minuty]:

Ten problem z kartą sim, zdarza się najczęściej podczas długiej bezczynności fona. Nie jest to aż tak bardzo uciążliwe, ale trochę drażni jak trzeba do kogoś szybko zadzwonić, a tu coś takiego...

0
  • #6 09 Cze 2013 20:50
    Raptor_Havx
    Poziom 9  

Więc tak. Problem z kartą sim chyba sam się rozwiązał. Przeczyściłem cache wielu aplikacji i jest ok. Miałem nawet taką sytuację, że systemowa przeglądarka ( wg. mnie niezawodna i żadne opery, czy ogniste liski, nie są w stanie jej dorównać... automatyczne potwierdzanie, dużo przestrzeni roboczej, pełna współpraca z OS'em itd. ) nie była w stanie pobrać prawie żadnego większego pliku ( błąd pobierania i ciągle to samo ), ale właśnie wyczyszczenie danych pomogło :) . Do instalowania APP'ków na SD jest pewna darmowa aplikacja w Sklepie Google i nawet nie trzeba root'a ( ja usunąłem zaktualizowane mapy Google, usługi Google i kilka innych aplikacji których nie używam i od razu się ponad 60Mb zwolniło ).
    A co do RAM'u to poczytałem trochę artykułów i zrozumiałem logikę działania androida, nawet duże zużycie pamięci operacyjnej mi nie przeszkadza, bo są to tylko cyfry. Kiedy potrzebuję uruchomić jakąś obszerną aplikację, system natychmiast zwalnia pamięć.
    Co do baterii, to jednak dalej się nie mogę pogodzić, 1500mAh i ledwo 2 dni... wrrr...

2
  • #7 30 Gru 2013 08:49
    lysyiblondzia
    Poziom 10  

Raptor_Havx zdradzisz nazwe tej tajemniczej aplikacji , bo szukam do Xcovera 2 i nie umiem nic znależć co zadziała....
    Z góry dzieki.

0
  • #8 02 Cze 2014 07:43
    BOSSMAN26
    Poziom 16  

i ja bym prosił o nazwę tej cudownej aplikacji. Wyczyszczeniu cache jest tymczasowym rozwiązaniem, najefektywniej było by jak już wcześniej ktoś wspominał przenieś aplikacje na pamięć zewnętrzną (kartę SD) - niestety brak uprawnień dla większości aplikacji ... Więc jeśli macie coć skutecznego to poproszę. POZDRAWIAM

-2