Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Xbox One a gry używane. Nowa, kontrowersyjna polityka Microsoft.

pseven 07 Cze 2013 15:33 6096 10
 • Xbox One a gry używane. Nowa, kontrowersyjna polityka Microsoft.Microsoft opublikował artykuł, w którym przedstawiony został zarys nowych, budzących kontrowersyjne zasad licencjonowania oprogramowania dla konsoli Xbox One.

  Z artykułu wynika, że o ile forma zakupu (nośnik fizyczny, bądź kopia elektroniczna) nie ulegnie zmianie to ponowna sprzedaż nośnika może okazać się problematyczna.

  Artykuł sugeruje, że skup i wymiana gier na nośnikach fizycznych możliwe będą wyłącznie w autoryzowanych przez producenta konsoli punktach i sklepach. Microsoft nie będzie pobierał żadnej opłaty z tego tytułu. Decyzja odnośnie opłaty związanej z ponowną aktywacją licencji pozostanie w kwestii wydawcy.

  Grę zakupioną na nośniku fizycznym będzie można także oddać osobie trzeciej, pod warunkiem, że przynajmniej od 30 dni znajduje się ona na liście przyjaciół. Przeniesienie licencji w ten sposób odbyć mogło będzie się wyłącznie raz.

  Ułatwione będzie natomiast korzystanie z biblioteki zakupionych gier na innych konsolach, do czego nie będzie konieczny nośnik, a jedynie pobranie plików gry z przestrzeni dyskowej w chmurze po zalogowaniu się przy pomocy własnego profilu. Ponadto gry udostępnić można będzie członkom rodziny na zasadach, które nie zostały jeszcze szczegółowo określone.

  Źródło:
  http://news.xbox.com/2013/06/license
  http://arstechnica.com/gaming/2013/06/microsoft-details-xbox-one-used-games-always-online-and-privacy-policies/

 • #2 07 Cze 2013 18:19
  noyo
  Poziom 18  

  pseven napisał:
  Grę zakupioną na nośniku fizycznym będzie można także oddać osobie trzeciej, pod warunkiem, że przynajmniej od 30 dni znajduje się ona na liście przyjaciół. Przeniesienie licencji w ten sposób odbyć mogło będzie się wyłącznie raz.


  Zapomnieli dodać, że na liście przyjaciół na facebooku i że będą to sprawdzać ^_^ m$ i ich pomysły.

 • #3 07 Cze 2013 18:23
  skaktus
  Poziom 37  

  A potem minie kilka mc i jak grzybki po deszczu pojawią się pierwsze przeróbki.

 • #4 07 Cze 2013 21:16
  minimiras
  Poziom 10  

  użytkownicy będą przechodzić na Sony Play Station lub inne konsole. Microsoft sam sobie dołki kopie szczególnie u nas, gdzie gry są drogie w stosunku do zarobków.

 • #5 08 Cze 2013 18:21
  Quazzami
  Poziom 17  

  pseven napisał:
  Ponadto gry udostępnić można będzie członkom rodziny na zasadach, które nie zostały jeszcze szczegółowo określone.


  Kinect sprawdzi, czy wzrost i inne wymiary gracza się zgadzają z właścicielem konta. Jeśli będzie chciał zagrać młodszy brat - płać. Znajomi przyjdą na wspólne granie? Płać. Zajdziesz w ciążę i Kinect się pogubi? Płać (albo dostarcz dokumenty, że jesteś w ciąży). Trochę przesadziłem, ale wszystko zmierza w tym kierunku, MS sam się prosi o łamanie ich konsol...
  Nie żałuję, że ostatnią moją konsolą był NES (konkretniej Pegasus) - teraz to już tylko PC :)

 • #6 08 Cze 2013 18:40
  McMarycha
  Poziom 30  

  Fakt faktem nie ciekawie, ale nie wiadomo czy na pewno tak będzie i co nam zaprezentuje sony. PS4 będzie pewnie ze 2 razy droższe od xbox'a

 • #7 08 Cze 2013 23:03
  Atlantis86
  Poziom 19  

  Teraz nawet tablety i smartfony mają imponujące możliwości graficzne. Można kupić skrzyneczkę na Androidzie, która robi za Media Center do telewizora, ale jednocześnie można do niej podpiąć Pada i grać jak na konsoli. Myślę, że właśnie ta grupa urządzeń może po cichu przejąć niezły kawałek rynku. A Microsoft strzela sobie w stopę. Pewnie za jakiś czas kupię na chwilę/pożyczę od kogoś XB kolejnej generacji, żeby zagrać w nowe "Halo", jednak jeśli będą rzucać kłody pod nogi klientowi, to nie będę miał specjalnej ochoty na taką zabawę, skoro większość gier wychodzi też na konsole konkurencji.

 • #8 09 Cze 2013 10:35
  zackass1
  Poziom 15  

  W ogóle sukces i sens bycia konsoli do gier polega wg mnie na zasadzie włóż/pobierz grę i graj. Nie trzeba się martwić o specyfikacje, konflikty programowe i sprzętowe itp. ale im bardziej konsola służy do wszystkiego innego poza graniem tym bardziej zbliża się do PC, a na tym polu zostanie niestety po prostu zmasakrowana. Szczególnie jeśli na tych innych polach radzi sobie tragicznie (np. odtwarzanie filmów tani dekoder dvb-t łyka więcej formatów i to z napisami pl, a xklocek nie dość, że standardowego dvd nie przełknie przy odpalaniu z dysku to o napisach można zapomnieć, jak nowy też będzie taki kapryśny to pozdro) Żeby nie było samego narzekania to bardzo podoba mi się, że gry można będzie odpalać z dysku bez płytki w napędzie, mała rzecz a cieszy. O ile współdzielenie gier w rodzinie będzie jakoś sensownie rozwiązane to myślę, że nie będzie takiej tragedii ze sprzedażą nowego tworu microsoftu. Szczególnie, że pad jest miliard razy wygodniejszy niż ten od PS3 (a w 4 pewnie niewiele się zmieni, tak samo jak z xklockiem). Nawet sobie do pc podłączyłem x-owy kontroler z wykorzystaniem modułu RF z uwalonej konsoli.

 • #9 09 Cze 2013 12:51
  bodzio.man
  Poziom 10  

  minimiras napisał:
  użytkownicy będą przechodzić na Sony Play Station lub inne konsole. Microsoft sam sobie dołki kopie szczególnie u nas, gdzie gry są drogie w stosunku do zarobków.


  Pewnie do roku sami wprowadzą taki zakaz jak zacznie się rynek wtórny gier i ami będą pobierać opłatę :D . W dzisiejszych czasach nie liczy się konsola tylko tytuły jakie będą na nie wychodzić. Taki EA pewnie jak zobaczy że można doić większa kasę to pokiwa paluszkiem w kierunku Sony. Obym się mylił.

 • #10 09 Cze 2013 16:32
  bajeczny88
  Poziom 26  

  Skoro płatny X-BOX live nie odstraszył ludzi to nowe zakazy MS też tego nie zrobią. Człek gupi to kupi i tyle.

 • #11 11 Cze 2013 20:31
  DawwidW
  Poziom 15  

  Narzekacie... Sony i tak wymyśli coś gorszego ;)
  Btw. Dlaczego pad Sony jest tak niewygodny? On był "dobry" w wersji bez gałek analogowych, po ich dodaniu nie nadaje się do grania. Czy to naprawdę ludziom nie przeszkadza?