Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Excel - wpisywanie wartości do pivot table (tabeli przestawnej)

jasiokol 07 Jun 2013 16:10 1272 0
    jasiokol
    Level 2  
    Cześć!

Napotkałem na pewną przeszkodę w tworzeniu pliku Excel (2007), może ktoś z was ma pomysł jak ją obejść?

Działanie pliku
    Plik sciąga dane z dwóch raportów i tworzy z nich jeden raport. Pierwszy raport zawiera informację o ilościach produktów które przyjadą do sklepu, a drugi zawiera informacje o wszystkich produktach - np. jaka jest ich cena. Jako, że w pierwszym raporcie są produkty, które nie istnieją w drugim, to powstała tabela zawiera wiersze z "#N/A". Żeby się tych lini łatwo pozbyć stworzyłem Pivot Table, która automatycznie odfiltrowywuje niepotrzebne linie oraz sortuje wszystko działami.

Przeszkoda
    Problem pojawia się w miejscu, gdzie inny pracownik musi wypisać nową cenę dla każdego produktu. Jesli wpisze ją do komórki obok PivotTable, to następnego dnia, kiedy lista się lekko zmienia, nie będzie wiadomo, którego produktu dotyczny wpisana wartość.

Rozwiazanie
    Mam w glowie dwa pomysly, ale nie mam pojęcia jak je wdrożyć:
    1) Opcja dodania do pivot table jednej kolumny, ktora moze byc modyfikowana
    2) Inny sposob automatycznego odfiltrowywania wadliwych wierszy i posortowania produktow wedlug dzialow.

Ciekawy jestem czy macie jakieś rozwiązanie. Prawdopodobnie macro by załatwiło sprawę, ale nie mam pojęcia jak się je pisze!

Pozdrawiam!