Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak udostępnić internet - z komputera przez kartę wifi?

07 Cze 2013 16:42 16095 12
  • Poziom 10  
    Witam. Jak w temacie. Mam zepsuty router i tymczasowo chciałem udostępnić neta przez wifi do telefonu i nie wiem jak się do tego zabrać.
    Internet jest podłączony kablowo do karty sieciowej. Posiadam stały net z internetii.
    Próbowałem programami Virtual Hotspot, Virtual Wifi Router i Virtual Router, ale te programy nie chcą się wogóle uruchomić.
    Mam zainstalowany WindowsXP SP3.
    Proszę o pomoc
  • Poziom 39  
    Jeśli masz już połączenie na kompie z net'em, to udostępniasz go poprzez WiFi.
    We właściwościach karty LAN wybierasz udostępnienie i tam wybierasz WiFi
  • Poziom 10  
    A co zrobić, żeby karta wifi była widoczna dla innych urządzeń w domu?
  • Poziom 10  
    Hmm czyli tak:
    Panel sterowania>połączenia sieciowe>połączenie sieci bezprzewodowej>właściwości>
    tam pokombinowałem i nadal nie widać udostępnionego wifi. do tego po zaznaczeniu opcji w zakłądce zaawansowane, w polu "Zezwalaj innym użytkownikom na łączenie się poprzez połączenie internetowe tego komputera" wyłącza mi całkowicie internet. Nie da się przeglądać stron ani nic pobierać.
  • Poziom 39  
    We ustawieniach sieciowych wybierasz: [konfiguruj sieć] -> dalej -> dalej -> [ten komputer łączy się z internetem, inne kompy za jego pośrednictwem...] -> itd...
  • Poziom 10  
    Dalej nie widzę tego połączenia.
    Zrobiłem tak jak napisałeś wyżej i na początku i nic.
    Spróbowałem więc kliknąć na pasku zadań ikonę adaptera wifi, wejść w "Zmień ustawienia zaawanasowane", następnie na zakładkę "Sieci bezprzewodowe", kliknąłem na przycisk "Dodaj". Potem wpisałem nazwę sieci (tj.DOMEK), odznaczyłem "otrzymuję klucz automatycznie" i wpisałem swój klucz. Kliknąłem na ok. Potem w zaawansowane w tej samej zakładce zaznaczyłem "tylko sieci typu komputer-komputer (ad-hoc), po czym wszystko zatwierdziłem.
    Ostatecznie klikając na pasku zadań na ikonę "połączenie sieci bezprzewodowej" w "wybierz sieć bezprzewodową" mam ustawioną nazwę sieci DOMEK i na tym się kończy.
    Telefon widzi sieć od sąsiada, ale mojej sieci "DOMEK", już nie.
  • Poziom 39  
    A co Ci odpowiada komp po zakończeniu konfiguracji
    voitek1 napisał:
    We ustawieniach sieciowych wybierasz: [konfiguruj sieć] -> dalej -> dalej -> [ten komputer łączy się z internetem, inne kompy za jego pośrednictwem...] -> itd...
    :?:
  • Poziom 10  
    tzn? Po zakończeniu autokonfiguracji komputer trzeba było uruchomić ponownie, co zrobiłem.
    A w pasku zadań po najechaniu na ikonę adaptera wifi pisze "połączenie sieci bezprzewodowej nie połączono". Natomiast jak wejdę na nią to przy DOMEK pisze "brak połączenia" i "siła sygnału brak sygnału" (wcześniej dałem połącz z siecią, ale zanim połączyłem to sygnał był na max).
  • Poziom 39  
    voitek1 napisał:
    W ustawieniach sieciowych wybierasz: [konfiguruj sieć] -> dalej -> dalej -> [ten komputer łączy się z internetem, inne kompy za jego pośrednictwem...] -> itd...
    Co Ci komp odpowiada pod koniec tej konfiguracji?
    1. [konfiguruj sieć] - po lewej stronie w ustawieniach sieciowych
    2. ...
    3. ...
    4. Która opcję wybierasz, ile ich masz?
  • Poziom 10  
    Konfiguruj sieć w domu lub małej firmie>Przed kontynuowaniem sprawdź...>Połączenia sieciowe poniżej są rozłączone. Podłącz kable sieciowe... (w polu wyświetla się karta sieciowa wifi. Zaznaczam ignoruj rozłączony sprzęt sieciowy)>Wybierz metodę połączenia (dostępne są 2, plus 3 po kliknięciu na "inne" czyli:
    1.Ten komputer łączy się bezpośrednio z internetem. Inne komputery w mojej sieci łączą się z internetem za pośrednictwem tego komputera.
    2. Ten komputer łączy się z internetem przez lokalną bramę lub za pośrednictwem innego komputera z mojej sieci.
    a następnie po wybraniu "inne" i kliknięcu na dalej;
    3. Ten komputer łączy się z internetem bezpośrednio lub poprzez koncentrator sieciowy. Inne komputery w mojej sieci także łączą się z internetem bezpośrednio lu przez koncentrator.
    4. Ten komputer łączy się bezpośrednio z internetem. Nie mam jeszcze sieci.
    5. Ten komputer należy do sieci, która nie ma połączenia z internetem.)
    >Nadaj temu komputerowi nazwę i dołącz opis (przydzieliłem sobie opis Komputer i nazwę komputera ADMIN)
    >Nadaj nazwę sieci (dałem MSHOME)
    >Udostępnianie plików i drukarek (udostępniłem)
    >Ustawienia sieci gotowe do zastosowania
    >Czekaj
    >Prawie gotowe... (do wyboru jest:
    1. Utwórz dysk konfigurowania sieci.
    2. Użyj dysku konfigurowania sieci, który już mam.
    3. Użyj mojego dysku CD systemu Windows XP.
    4. Po prostu zakończ kreatora; nie potrzebuję uruchamiać go na innych komputerach (wybrałem tą opcję).

Oznaczenia:
    > oznacza, że kliknąłem na przycisk dalej.

Ok samo połączenie działa. Tylko telefon nie może się połączyć. Po zainstalowaniu apki Wifi z marketu okazało się, że nie obsługuje jakiegoś tam rodzaju połączenia. Dzięki za pomoc. Chyba będę musiał przenieść do innego działu :)
  • Poziom 39  
    Wybierasz 1, nie "inne".
    Wykasuj nowe połączenia/karty i spróbuj jeszcze raz
  • Poziom 10  
    Wszystko ok. Okazało się, że to wina mojego Samsunga Galaxy S. Po prostu nie obsługuje IBSS. Dziękuję za pomoc i zamykam temat:)