Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips TEA0677T - Wejście AUX/Line in, zamiast kaset

07 Cze 2013 17:21 3963 23
  • Poziom 10  
    Witam . Chciałbym podłączyć line-in do radia philipsa (peugeotowskiego)jak zrobie wszystko tak jak w schemacie http://html.alldatasheet.com/html-pdf/19669/PHILIPS/TEA0677T/1003/4/TEA0677T.html czyli podłącze kanały do stopki 1 i 24 nic się nie dzieje nic nie słychać itp . Dodam że kaseta leci (pusta) i włączam wtedy mp3 player i nic się nie dzieje . Z kolei jak podłączę zaraz przy wyjściu z głowicy magnetofonu to słychać dźwięk ale bardzo cichutko . Proszę o pomoc bo już mi ręce opadają .

Dodam że nie jestem elektronikiem , choć z lutownicą obycie mam .

Dziękuję za wszystkie porady i pomoc . Pozdrawiam Marek
  • Computer Controls
  • Poziom 31  
    Pamiętam, że w starym kaseciaku wywaliłem głowicę i podpiąłem się pod jej przewody.
  • Poziom 10  
    Tak tylko że jak podłączę się pod głowicę to jak wczesniej wspomniałem jest cicho i niewyraznie .
  • Poziom 31  
    Wybacz, niedoczytanie moje. Podłącz to poprzez 2 rezystory około 800ohm i 2 kondensatory 15nF.
    Niewyraźnie dlatego, że głowica daje jakieś 20mV na wyjściu a takie mp3 około 300mV. Jak się mylę niech ktoś rzuci kamieniem.
  • Poziom 10  
    ale szeregowo ?? przewód , rezystor , kondensator i do pinu ??
  • Poziom 31  
    przewód, rezystor i do pinu a kondensatory lewy z masą i prawy z masą.
  • Computer Controls
  • Poziom 10  
    ok . wszystko rozumiem oprócz tego że kondensatorem połączyć każdy kanał z masą ??
  • Poziom 31  
    No tak jak byś robił zasilacz, po mostku prostowniczym kondensatory tak samo tutaj. Czerwona żyła do czarnej a między nimi kondensator i to samo biała żyła.
  • Poziom 10  
    Tak ale ja mam jedną masę wspólną , więc tylko jeden kond ?? .

mam biały , czerwony i masa jest jak ekran . Powiedz mi jak to podłączyć .

Sory że jestem taki ciężki ale nie chce wtopy zaliczyć
  • Poziom 21  
    Kolego nie podłączaj się pod głowicę bo nie będzie jakości, musisz się wpiąć za przedwzmacniaczem, najlepiej pod procesor dźwięku wtedy będzie jakość najlepsza.
  • Poziom 10  
    A mógłbyś wskazać na schemacie gdzie mogę się wpiąć ??
  • Poziom 21  
    To podaj schemat, napisz jaki to model albo jaki procesor tam siedzi.
  • Poziom 10  
    to jest model radyjka DC564/65 philips 4030

Będę wdzięczny za pomoc . Pozdrawiam
  • Poziom 21  
    Nie mogę znaleźć schematu, może rozbierzesz radio i odczytasz nazwy z największych scalaków któryś z nich powinien być procesorem dźwięku, wtedy będzie można poszukać noty katalogowej.
  • Poziom 10  
    ok jesli uda mi się to jutro sprawdze numery . Jak cos to wypisze wszystkie
    Pozdrawiam

Dodano po 4 [godziny] 17 [minuty]:

Witam .

P83CE558EF to jest oznaczenie procka . Proszę o info jak teraz to ogarnąć . Pozdrawiam .

Marek
  • Poziom 21  
    To co podałeś jest microcontroller a nie procesor dźwięku, szukaj dalej.
  • Poziom 10  
    TDA7374B
    TEA6821T
    SAA6579T
    TEA0677T
    HEF4044BT
    TDA3602
    TDA7374B
    TL074IN
    HEF4521BP
    MAL24C16CB6
    TEA6320
    TEA6821T
    TEA6811V

To wszystkie scalaki jakie są na płycie .

Pozdrawiam
  • Poziom 21  
    TEA6320 to jest to http://www.nxp.com/documents/data_sheet/TEA6320.pdf
    Masz wejścia lewego kanału 11,13,15,16 a prawego 17,18,20,22 masa to obudowa radia wpinasz się gdzie ci wygodnie. Musisz odnaleźć wejścia które cię interesują, widzę że chcesz się zamiast kasety podłączyć to musisz je znaleźć, jak znajdziesz to wejście, to przecinasz ścieżkę za kondensatorem patrząc od strony procesora, i podpinasz się właśnie do tego kondensatora. Jest kilka sposobów znalezienia tego wejścia, ja to robię podłączając pod kondensatorki słuchawkę najlepiej która ma jak najwięcej ohm, 32ohm jeszcze nigdy nic nie uszkodziłem, oczywiście kaseta musi grać. Myślę że zrozumiałeś o co mi chodzi.
  • Poziom 10  
    Ok . A nie mogę się poprostu wlutować np w 11 i 17 stopkę ??
  • Poziom 21  
    Na nogach jak zmierzysz miernikiem może być napięcie około 2V kondensator ten jest po to aby odseparować to napięcie i dlatego musisz do kondensatora się wlutować.
  • Poziom 10  
    Ok ale do tych stopek mogę się bezpośrednio wlutować ??

Dodano po 46 [minuty]:

Ok . Czyli słuchawka ok 32ohm , podłączam przez kondensator do każdego z opisanych wyżej pinów i sprawdzam czy działa tak ?? jak zadziała to jak wlutować się na żywca do tej stopki przez kond czy jakoś inaczej . Sorki że tak łopatologicznie chcę mieć wytłumaczone ale niestety nie chce czegoś popsuć
  • Poziom 21  
    Tam już kondensatory są wlutowane tylko musisz je zauważyć i do nich się podpiąć, wyślij dokładne zdjęcie płyty głównej w okolicy tego układu to może jeszcze coś pomogę.
  • Poziom 21  
    Nie wiele pomogłeś z drugiej strony pokaż i możesz też większy obszar całą płytę z obydwu stron i powiększenie przy tym układzie właśnie.