Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
TermopastyTermopasty
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ford Transit - Zapalone wszystkie kontrolki na tablicy od licznika

07 Jun 2013 17:57 4980 14
  • Level 9  
    Witam , mam problem przy przekręcaniu stacyjki i uruchamianiu silnika włączająmi się wszystkie kontrolki od oleju itp ... a podczas jazdy mrygają , nie wiem co to może być proszę o szybkie odpowiedźi
  • TermopastyTermopasty
  • Level 31  
    Jak przekręcasz kluczyk to kontrolki powinny się zapalić, a następnie po uruchomieniu silnika powinny zgasnąć jeżeli wszystko jest w porządku.

Które dokładnie migają?
  • TermopastyTermopasty
  • Level 9  
    jak jadę to wszystko jest okej a jak wpadnę w jakąś dziurę to wtedy mrygną póżniej sięchwile palą jak znowu wpadne w dziurę to znowu gasną ... To są kontrolki od ciśnienia , od ładowania , od oleju . wskazówka od prędkościomierza mi spada i wsakówka od obrotów ...
  • Level 31  
    Sprawdzałeś wtyczki, które wchodzą do deski pod kątem dobrej przewodności i czy nie są zaśniedziałe?
  • Level 9  
    patrzyłem kostki ruszałem kablami i zero efektu , czekam na dalsze propozycje.
  • Level 42  
    Nie jeździć po dziurach!!!!
    Gdyby wystąpiła jednak taka konieczność , to przedtem pojechać do elektryka samochodowego , gdyż "szarpaniem" za wiązki przewodów tego nie naprawi się.
  • Level 13  
    Zimne luty w gnieździe licznika. Miałem taką usterkę w roczniku 2005.
  • Level 27  
    mellon wrote:
    Zimne luty w gnieździe licznika.
    Tak, lub pojawiające się na płytce tablicy zegarów w miejscach lutów charakterystyczne wykwity - wchodzące na sąsiednie ścieżki.
    Trzeba zdemontować tablicę zegarów i przemyć spirytusem płytkę oraz styki pod wtyk wielopinowy.
  • Level 27  
    Mam to samo. Czyli proponujecie zdemontować całkiem wtyczkę i czyścić pod nią?

Rocznik 2003. na 24c16ce
  • Level 27  
    Oprócz oczyszczenia płytki drukowanej, warto sprawdzić podłączenie masy tablicy zegarów. Z płytki wychodzą dwie masy (pin 3 i 19, czarny kolor), podłączone są w tym samym miejscu pod deską.
  • Level 27  
    Ogólnie to jest tak, że po dziurach właśnie czasami zapalają się wszystki kontrolki a teraz nie dzialają wskaźniki tylko obrotomierz jak mu się go odpali to od razu pokazuje 80% zakresu obrotów a na lekkie dodanie gazu to już do 100% po wyłączeniu stacyjki wraca do siebie. czasami jest tak, że zegary naokrągło co 2 sek sie resetują i wskazówki idą do dołu nawet pchane palcem w górę. Km pokazuje normalnie.

Po 16ej zobaczę bo nei ma mnie na warsztacie to dam znać. Pozdr i dzięki za info!
  • Level 27  
    Moim zdaniem musisz wytargać zegary i spirytusem przemyć tylną płytkę drukowaną, razem ze stykami pod wtyk.
    Jest trochę dłubania z obudową kolumny i okularem zegarów, ale warto to porządnie zrobić zamiast próbować na ślepo od spodu...
  • Level 2  
    Witam.

Jak wyjąć tą płytkę z zegarami?
    Niby niczym nie przykręcone a trzyma się dosyć solidnie.
    Nie wiem czy użyć troche siły? Nie chce niczego połamac
  • Level 27  
    Ramzestransit wrote:
    Nie wiem czy użyć troche siły?
    Nie radzę... I to nie jest takie myk-myk.
    Aby wyjąć zespół zegarów, musisz zdjąć tzw okular zegarów - czyli ten element z daszkiem.
    Ale wpierw musisz zdjąć osłonę kolumny kierownicy, odkręcić dźwigniowe włączniki zespolone i odkręcić śruby okularu (trzeba inteligentnie odszukać wszystkie).
    Kiedy już wyjmiesz okular, masz dostęp do śrub mocujących zespół zegarów. Ostrożnie otwórz dźwignię wtyku wielopinowego i zsuń go z płytki.
    I już możesz zegary wyjąć.
    Nie rozbieraj dalej, przemyj ostatnią płytką od tyłu.

Będziesz potrzebował bardzo krótkich śrubokrętów i kluczy torx.
  • Level 2  
    Juz probiłem ale latajace wskazówki w momecie wygaszania sie wyswietlacza pozostaly. Kolumny nie trzeba bylo sciagac. wykrecilem schowek i gora wszystko wyszlo. rozebralem czyscilem i choinka przestala sie robic. ale jak mowie. te latajace wskazowki sa. i to tez juz nie za każdym razem.