Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Antena - Jaką wybrać, tuner, dekoder (i co to wlaściwie jest:)

Kris8711 07 Cze 2013 19:31 1584 6
  • #1 07 Cze 2013 19:31
    Kris8711
    Poziom 9  

Witam

Dziwne zasady macie ale cóż...czasem w dawnym wątku latwiej się porusza pewne kwestie. Ale ponieważ nadgorliwy admin zamknął wątek, w którym pytalem, więc kontynuuję:

Poprzednio napisałem:

"Witam mam pytania:

1. czy sygnał analogowy jest już wyłączony we Wrocławiu? Bo antena zbiorcza mi nie działa - spółdzielnia ją likwiduje.
    2. Czy jak kupię do starego telewizora antenę analogowo-cyfrową (balkonową lub pokojową) to potrzebuję dekodera?
    3. czy spółdzielnia mogłaby zainstalować jeden dekoder do anteny zbiorczej i puścić ludziom sygnał cyfrowy? ale chyba wtedy też kazdy potrzebuje dekodera tak?

Mieszkam na Bystrzyckiej"

UDZIELONA ODPOWIEDŹ:
    "1. Tak
    2. Potrzebujesz tuner
    3. może zainstalować jedną antenę zbiorczą i rozprowadzić sygnał"

ok
    I MOJE DALSZE PYTANIE -
    1. Jaki tuner potrzebuję? Dobry/najtańszy, jak to się podlącza i
    2. czy też potrzeba do tego drugiego pilota?

Alternatywę mam - uwaga - sygnał analogowy za 12 zł z UPC + 100 zł za podłączenie choć kabel jest. Kablówki cyfrowej za 60 zł i mnóstwa ogłupiających programów z setkami reklam nie potrzebuję:) Jak płacę powinno byc bez reklam, to chyba zrozumiałe. Dziękuję za odpowiedzi:)

0 6
  • #2 07 Cze 2013 19:48
    stanislaw1954
    Poziom 41  

Artman9 napisał:
    Droższy,czy tańszy,Twój wybór. Tuner podłącza się podobnie jak np. odtwarzacz,lub dekoder satelitarny,> za pomocą tzw, eurozłącza.
    Artman9 napisał:
    czy też potrzeba do tego drugiego pilota?
    Tak do tunera dostajesz pilot i nim włączasz , przełączasz kanały itd.

0
  • #3 07 Cze 2013 22:12
    kizek
    Poziom 35  

Osobiście spotkałem dekoder który posiadał "pilota" w którym można zaprogramować np. podstawowe funkcje z "pilota" od TV.

0
  • Pomocny post
    #4 07 Cze 2013 22:36
    _cheetah_
    Poziom 37  

Artman9 napisał:
    Nie kupuj dekodera poniżej 100zł. Wiwa, Ferguson, Cabletech, Opticum... Tu sobie możesz poczytać o dekoderach

Artman9 napisał:
    2. czy też potrzeba do tego drugiego pilota?
    Generalnie tak, czasami można dobrać uniwersalny, ale to rzadkość z dekoderami DVB-T raczej jest. Wiwy z serii MEMO mają pilot, którego można nauczyć podstawowych komend pilota z odbiornika TV, więc wtedy można mieć jeden pilot. Tyle, że nie ze wszystkimi telewizorami ten pilot Wiwy działa.

Artman9 napisał:
    Alternatywę mam - uwaga - sygnał analogowy za 12 zł z UPC + 100 zł za podłączenie choć kabel jest.
    Faktycznie alternatywa - kilka analogów, bez EPG, HD, dźwięku przestrzennego, napisów i innych bajerów...

0
  • #5 11 Cze 2013 11:22
    Kris8711
    Poziom 9  

Czy dobrze rozumiem, że jak kupię nowy telewizor cyfrowy, to jak dam antenę cyfrową pokojową lub balkonową to...będe odbierał programy bez tunera i dekodera? A jakie programy mam szansę odebrać w dobrej formie z miejsca we Wroclawiu z widokiem na Ślężę?

0
  • Pomocny post
    #6 11 Cze 2013 11:44
    _cheetah_
    Poziom 37  

Artman9 napisał:
    Czy dobrze rozumiem, że jak kupię nowy telewizor cyfrowy,(...) to...będe odbierał programy bez tunera i dekodera?
    tak, do nowego telewora zewnętrzny dekoder DVB-T jest niepotrzebny, bo telewizor ma już taki wbudowany.

Artman9 napisał:
    to jak dam antenę cyfrową pokojową lub balkonową to...będe odbierał programy
    Jak będziesz miał szczęście i dobierzesz dobrą antenę pokojową, to odbierzesz z anteną w pokoju, a jak nie będziesz miał szczęścia, to w pokoju nie odbierzesz, a i na balkonie możesz mieć kłopoty, ale zwykle do zwalczenia. Wszystko zależy gdzie mieszkasz. To można tylko sprawdzić z anteną w ręku.
    Poradnik ustawiania anten
    Odbiór we Wrocławiu
    Artman9 napisał:
    A jakie programy mam szansę odebrać w dobrej formie z miejsca we Wroclawiu z widokiem na Ślężę?

EPG DVB-T

0
  • #7 11 Cze 2013 12:09
    Kris8711
    Poziom 9  

Dziękuję:)

0
  Szukaj w 5mln produktów