Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wysokie spalanie Toyota Corolla 1,6.

dj.mach 02 Mar 2005 19:41 5672 3
    dj.mach
    Level 17  
    Mam problem jezdze samochodem Toyota corolla 1,6cm3 16V 1991 od jakiegos czasu samochod zaczl mi duzo palic, samochody te pala okolo 7-8l/100km,a muj zaczal palic okolo 11L przy bardzo oszczenej jezdzie.Wymienilem filtr powietrza ,paliwa ,świece ale to nie pomoglo.Co moze byc przyczyna??moze cos z komputerem!!Z gory dzieki za pomoc.
    piokie
    Level 18  
    Sprawdz sonde lambda. Spalanie zalezy jak jezdzisz i ile jedzisz. Ja mam seata 98 1,6 i w zimie pali ponad 10l. Ale ja mam do pracy 5km i większej połowie drogi jade na ssaniu, a ze w zimie mało jezdze to srednia duza.
    dj.mach
    Level 17  
    Przeszukalem posty na foru i znalazlem podobny problem w tym samochodzie, okazuje sie ze to najprawdopodoniej sonada lambda.
    slawson3
    Level 13  
    witam, a ja już myślałem ze tylko mój VW z 90 r się czasem psuję.

sonda jeśli jest jedno przewodowa to zaczyna pracować jak osiągnie swoją temperaturę czyli po przejechaniu kilku kilometrów, jesli jest z grzałka zaczyna działać po paru minutach. a więc jeżeli jest uszkodzona to najlepiej sprawdzić to miernikiem elektronicznym lub testerem diodowym sondy z alleg...
    możliwa tez jest awaria czujnika temperatury i komp cały czas myśli że silnik jest zimny i dawkuję dużą porcję paliwa.