Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda Superb - dodatkowy wyłącznik poduszki przedniej pasażera

dob12 07 Cze 2013 23:47 2973 0
 • #1
  dob12
  Poziom 21  
  Witam
  Potrzebuje zrobić jak w temacie dodatkowy wyłącznik poduszki pasażera.
  Dlaczego już wyjaśniam.
  Ktoś sprzedał autko z ubitym sensorem airbag i wylutowaną diodą w zegarach aby nie biła po oczach. Mało tego ktoś próbował czyścic crasha i uwalił całkiem sensor
  () Znalazłem używkę o tych samych numerach i indexie .Niestety jak się później okazało jest ze skody z dodatkowym wyłącznikiem przedniej poduszki i tak jest kodowany . Kodowania nie da sie zmienić VCDS-em,
  Po wpięciu do samochodu są tylko błędy 01578 i 01228. Poza tym wszystko pasuje, poduszki napinacze itp.
  Pozostaje albo przeprogramować sterownik odpowiednim wsadem dla tego indeksu z odpowiednim kodowaniem lub dołożyć mu ten wyłącznik, aby znikły te błedy.
  Znalazłem schemat, na schemacie oznaczony jest jako dodatkowy moduł K 145 (to lampka kontrolna wyłączenia poduszki ) i wyłącznik poduszki E 224.
  Układ ten ma sygnalizować diodą stan wyłączenia poduchy o czym świadczy tez jeden z błędów.
  Moje pytanie czy to jest jakiś układ elektroniczny, który mysi być oryginalny i trzeba go wyciągnąć z jakiegoś samochodu (wyposażonego w taki wyłącznik).
  Czy można zrobić takie coś samemu(chodzi mi o zasadę działania)Pomijam oczywiście że oryginał jest na kluczyk od stacyjki, bo w tym przypadku nigdy nie będzie używane wyłączanie, chodzi tylko o poprawna prace tego sensora w tym samochodzie.

  Ps. Na pewno nikt nie miał tego ustrojstwa w rekach ?
  Tak to wygląda na schemacie, moduł oznaczony jako s800.
  Trzy przełączniki i rezystory, wpiety w szereg z poduchami (przednia pasażera Y 801 i boczną Y 803) rezystory te boczne pewnie maja wartość emulująca rezystancje poduszek,ale to nie jest mi potrzebne,tak jak pisałem.
  W moim przypadku potrzebuję tylko znać wartość rezystora w środku, bo on jest tylko podłączony do pinu 60 i poprzez zwarcie z masą informuje sterownik o wyłączeniu poduszek, (tak przynajmniej wynika z tego schematu) no i podpięcie lampki pod pin 56,tylko pytanie czy dioda czy żarówka.ma ktoś dostep do takiego wyłącznika modułu i mógłby pomierzyć interesujące mnie wartości?
  Dokładnie interesuje mnie wartość rezystancji miedzy pinem 1 i 2 modułu s 800.
  Bo jak mniemam to odpowiada za błąd 01228 otwarty obwód wyłącznika.

  PS.
  Sprawa rozwiązana,poradziłem sobie,więc zamykam temat bo i tak nikt nie chciał sie podzielić wiadomościami.

  Pozdrawiam.